… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Egged

CgVWwHLWIAAAZhI

Dnes (18.4.2016) došlo v Jeruzalémské čtvrti Talpiot k útoku na autobus kooperativu Egged č. 12. K výbuchu došlo uvnitř autobusu a 21 cestujících je zraněno.  Policie předpokládá, že dvě zraněné ženy jsou teroristky. Původně vznikly pochybnosti o tom, zda se jedná o teroristický útok, ale po té, kdy zranění byli převezeni do nemocnice a lékaři zjistili, že zranění byla způsobena hřebíky a šrouby, pro znásobení škody způsobené náloží. Tím se  podezření na bombový útok potvrdilo. Na video brífing mluvčího policie Miki Rosenfelda.

Pokračovat ve čtení “Jeruzalém: bombový útok na autobus + video” »

ridic Eggedu Ramoni

Jusef Ramoni foto: Egged

Předevčírem, 16. listopadu byl na seřadišti autobusů Har ha-Chocvim v Jeruzalémě nalezen v autobusu oběšený arabský řidič kooperativu Egged Jusef Ramoni z Východního Jeruzaléma. Přivolaná pomoc Magen David Adom (obdobná jako Červenémý kříž) zahájila okamžitě oživování a odvezla ho rychlou sanitkou do nemocnice Hadassa Har HaCofim, kde byla potvrzena řidičova smrt. Vzhledem k okolnostem byla nařízena soudní pitva, které se zúčastnil i patolog, jehož rodina zemřelého tímto pověřila. Pitva potvrdila, že smrt řidiče nebyla způsobena cizí osobou. Lékařské koncilium konstatovalo, že se jedná o sebevraždu. Rodina zemřelého řidiče však odmítla přijmout závěry pitevního protokolu, ale tvrdí spolu s Palestinci z Východního Jeruzaléma, že jejich příbuzného zavraždili židovští osadníci, kteří na něm vykonali lynč a na jeho těle byly prý známky násilí. Není třeba připomínat, že jejich tvrzení odporuje výsledkům soudní pitvy. Lživé zprávy o lynči arabského řidiče se rychlostí blesku rozšířily mezi arabským obyvatelstvem Východního Jeruzaléma a na dnešní den vyhlásili řidiči Eggedu z Východního Jeruzaléma stávku. Je velmi pravděpodobné, že dva teroristé, kteří zavraždili dnes po sedmé hodině ranní v synagóze ve čtvrti Har Nof čtyři modlící se tam Židy a několik jich vážně zranili, chtěli takto „pomstít“ smrt arabského řidiče. Teroristé jsou příbuzní Džamela Abu Džamela, který byl vězněn za teroristickou činnost a před rokem byl propuštěn z izraelského vězení v rámci ústupků předsedovi Palestinské samosprávy Mahmúdu Abbásovi (Abu Mazen).

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv