… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ehud Olmert

OLMERT IIBývalý předseda izraelské vlády v letech 2006-9 Ehud Olmert dnes dopoledne prošel branou věznice Ma’asijahu (nachází se mezi městy Ramlou a Lodem), kde si bude v 10. oddělení odpykávat trest odnění svobody v rozmezí 19 měsíců nepodmíněně. Je to poprvé, že ten, kdo zastával úřad předsedy vlády bude si odpykávat svůj trest ve vězení. Bývalému předsedovi vlády Olmertovi se klade za vinu přijímání úplatků v kauze „Hollyland“ a maření průběhu vyšetřování. Zanedlouho uplyne sedm let (31. březen 2009), kdy Olmert skončila zastávat úřad předsedy vlády, ale dodnes je považován za člověka, který má dosud velký vliv na okolí a lidi, s nimiž se stýká, proto musí být neustále zajištěna jeho osobní bezpečnost. To se nezmění ani ve zvláštním 10. oddělení, tzv. V.I.P., kde mu bude, alespoň zpočátku, přidělen osobní strážce.
Dnes ráno zveřejnil Olmert krátký film, v němž říká: „Když jsem byl předsedou vlády byla mi svěřena nejvyšší odpovědnost za bezpečnost občanů Izraele a dnes jsem to já, který bude uvězněn za mřížemi.“ Ve svých slovech bývalý předseda Olmert zdůraznil, že se necítí vinen z přijímání úplatků, z něhož ho žaloba viní. Uvedl, že „během své kariéry jsem se dopustil také chyb, které, dle mého mínění, nebyly kriminálního charakteru. Za část z nich nyní platím velmi vysokou cenu, možná až moc vysokou. S těžkým srdcem přijímám na sebe tento rozsudek. Není člověka, který může být nad zákonem.“ Pokračovat ve čtení “Dnes překročil brány věznice bývalý předseda vlády Ehud Olmert” »

Ehud Olmert u soudu

Ehud Olmert u soudu

Bývalý předseda izraelské vlády Ehud Olmert byl dnes odsouzen k 6 letům vězení, 2 rokům podmíněně odloženého trestu vězení a k pokutě 1 milionu šekelů (okolo 5,75 milionu českých korun). Rozsudkem vynesl soudce Okresního soud v Tel Avivu David Rosen, který Olmertovy činy označil za „jedny z nejhorších v trestním zákoníku“ a dodal, že „bez důvěry nemůže existovat bezúhonná veřejná služba.“

Pokračovat ve čtení “Izraelský ex-premiér Ehud Olmert odsouzen k 6 letům vězení a pokutě 1 milion šekelů” »

zleva: Ehud Olmert, Meir Dagan, Dan Chaluc

zleva: Ehud Olmert, Meir Dagan, Dan Chaluc

Bývalý předseda izraelské vlády Ehud Olmert, bývalý ředitel Mosadu Meir Dagan a bývalý náčelník generálního štábu Izraelských obranných sil generálporučík (v záloze) Dan Chaluc (Dan Halutz) založili před dvěma týdny společnost EOC Partners Ltd. (אי.או.סי פארטנרס בע“מ), jejíž účel podnikání je neznámý. Informaci včera přinesl izraelský ekonomický portál Globes.

Pokračovat ve čtení “EOC Partners Ltd. – tajemná firma bývalého izraelského premiéra, ředitele Mosadu a náčelníka generálního štábu” »

Ehud Olmert

Ehud Olmert

Přestože se většina současných i dřívějších izraelských politických představitelů staví proti současné snaze Palestinské správy získat v OSN uznání státnosti, existuje přinejmenším jeden bývalý předseda vlády, který si myslí opak. Web Daily Beast dnes informuje o prohlášení bývalého izraelského premiéra Ehuda Olmerta, v němž oceňuje krok Palestinské správy s tím, že by jej Izrael měl podpořit.

Pokračovat ve čtení “Ehud Olmert: Izrael by měl podpořit uznání Palestinské státu, ne mu oponovat” »

Binjamin Netanjahu

Binjamin Netanjahu

Předseda izraelské vlády Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) včera slíbil, že do konce jeho příštího premiérského funkčního období nebude mít Írán program výroby jaderných zbraní.

V rozhovoru na Kanálu 2 izraelské televize Netanjahu prohlásil, že pokud to bude nutné, povede izraelský útok na Írán nezávisle, dokonce i bez podpory USA.

Pokračovat ve čtení “Izraelský premiér: Zaútočím na Írán sám, bude-li to nutné” »

Eli Jišaj

Eli Jišaj

Sefardská strana Šas má za to, že by mohla těžit ze sjednocení stran Likud a Jisrael Bejtejnu, protože náboženští voliči opustí Likud kvůli protináboženskému postoji Jisrael Bejtejnu. Uvedl to v rozhovoru pro izraelský Armádní rozhlas vysoký představitel Šasu Eli Jišaj (Eli Yishai).

Pokračovat ve čtení “Eli Jišaj: Sjednocení může pomoci Šas” »

charedi muž se hlásí k odvodu

charedi muž se hlásí k odvodu

Židé, sami se označující za charedi-zbožné, jsou sionističtější než levičáci a důvěra vůči premiéru Binjaminu Netanjahuovi (Binyamin Netanyahu) a jeho vládě je navzdory titulkům hlavních médií mnohem vyšší, než byla k vládě Ehuda Olmerta a Cipi Livni (Tzipi Livni). Vyplývá to z nového průzkumu, který také ukazuje, že do „sociálních protestů“ jsou mnohem více zapojení levičáci a lidé ze střední až vyšší třídy, než lidé relativně chudí.

Pokračovat ve čtení “Průzkum: Charedim jsou sionističtější než izraelští levičáci” »

Ehud Olmert se svým obhájcem

Ehud Olmert se svým obhájcem

Jeruzalémský obvodní soud dnes ráno shledal bývalého předsedu izraelské vlády Ehuda Olmerta vinným z porušení důvěry, ale obžaloby jej zprostil v případě dvou závažnějších obvinění – dvojnásobného účtování cestovních nákladů a přijetí peněz od amerického židovského podnikatele Mosheho Talanského.

Pokračovat ve čtení “Bývalý premiér Izraele Ehud Olmert uznán vinným jen z jednoho ze tří obvinění” »

Francie minulý týden varovala, že nelze vyloučit preventivní vojenský úder na Írán, aby se Islámské republice zabránilo v získání jaderných zbraní hromadného ničení.

Francouzský velvyslanec Gerard Araud v panelové diskusi v New Yorku uvedl: „Pokud se nám dnes nepodaří jednat s Íránem, existuje velké riziko vojenské akce.“ Neupřesnil, kdo by ji měl provést.

Pokračovat ve čtení “Francie nevylučuje vojenský úder na Írán” »

Stát Izrael urychleně vyklízí tzv. Sergejův dvůr (Сéргиевское подворье, Sergei’s Court, חצר סרגיי) v centru Jeruzaléma a chystá se jej dnes předat Rusku.

Diplomatické zdroje sdělily, že předání je realizováno ve spěchu poté, kdy Rusko dalo najevo, že zruší na příští  týden naplánovanou návštěvu předsedy izraelské vlády Binjamina Netanjahua (Binyamin Netanyahu) v Moskvě, pokud Izrael nesplní svůj závazek předat komplex do rukou Ruska.

Pokračovat ve čtení “Izrael spěšně předává Sergejův dvůr v Jeruzalémě Rusku” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv