… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Eritrea

Foto Times of Israel

Foto Times of Israel

Dnes již po druhý den trvají protesty ilegálních přistěhovalců z Jižního Súdánu a Eritree. Všichni protestující se vydali před zastupitelské úřady USA a evropských zemí a také misi OSN pro uprchlíky, která se nachází v Tel Avivu. Před velvyslanectvím USA se setkali s obyvateli jižního Tel Avivu, kteří protestují proti přítomností ilegálních přistěhovalců v jejich čtvrti. Samozřejmě hrozil střet, kterému, ale zabránili levicoví aktivisté, kteří logistiku veškerých demonstrací organizují. Je pro ně velmi důležité, aby nedošlo k násilí či krádežím, protože jedině tak se stanou demonstrace věrohodnými. Někteří poslanci pravicových stran již podali stížnost k právnímu poradci vlády protože předpokládají, že protesty jsou  financovány ze zahraničí. Nelze opomenout, že drtivá většina těchto ilegálních přistěhovalců jsou muslimové a pobývali delší dobu v Egyptě. Na první pohled je tedy nelogické, proč hledají asyl právě v Izraeli, který podle propagandy je k muslimům tak nepřátelský. Izraelská společnost se tedy dělí na dvě skupiny, jedna která říká, že tito ilegální přistěhovalci mají právo na důstojný život a Izrael jim ho má poskytnout. Druhá část společnosti a s ní i předseda vlády Benjamin Netanjahu říká, že se nejedná o uprchlíky a azylanty, ale o žadatele o práci, kteří mohou destabilizovat společnost. Poslankyně za stranu Likud Miri Regev řekla, že je třeba uvažovat na základě židovské tradice, která vychází z příkazu „chudí tvého města jsou přednější“ je tedy nutno podporovat vlastní sociálně slabé a teprve pokud je to možné,  pomáhat cizím. Předseda vlády Benjamin Netanjahu jednoznačně prohlásil, že nelegální přistěhovalci budou ze země vypovězeni a protesty toto rozhodnutí jeho vlády nijak neovlivní. Je třeba podotknout, že  Eritrea a Jižní Súdán mají s Izraelem diplomatické styky.

plot na izraelsko-egyptské hranici

plot na izraelsko-egyptské hranici

V Izraeli je v současnosti 53.636 přistěhovalců z Afriky. Letos jich ale bylo při nelegálním vstupu do země chyceno jen 36 a dalších 59 proniklo nepozorovaně a byli zadrženi až v Izraeli. Jedná se o prudký pokles oproti 10.440 Afričanům, kteří do Izraele nelegálně vstoupili v roce 2012, než byl postaven plot na hranici s Egyptem.

Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnil izraelský Úřad pro obyvatelstvo a přistěhovalectví (Population and Immigration Authority, רשות האוכלוסין וההגירה).

Pokračovat ve čtení “Prudký pokles ilegální imigrace do Izraele” »

Rudé moře (mapka)Izrael monitoruje aktivity Íránu ze svých základen v Eritreji. Uvádí to včerejší zpráva Stratfor Global Intelligence s tím, že Eritrea, nacházející se na pobřeží Rudého moře, je operační oblastí Izraele i Íránu, které se oba snaží v Africkém rohu zvýšit svůj vliv.

„Výměnou za zdroje, pravděpodobně také nízké částky v hotovosti a zbraně, Eritrea dává najevo ochotu stát se podpůrnou základnou blízkovýchodních mocností, které chtějí mít větší vliv v Africkém rohu,“ uvádí zpráva.

Pokračovat ve čtení “Stratfor: Eritrea dalším místem soupeření Izraele a Íránu” »

Jeruzalém. Izrael rozhodl o vyhoštění Jihosúdánců žádajících o azyl. Jak uvádí agentura Sir, rozhodnutí jeruzalémského soudu se týká také dalších Afričanů na izraelském území, s vyjímkou uprchlíků ze severního Súdánu a z Eritreje, kteří mohou požádat o přiznání statutu uprchlíků. V současnosti je v Izraeli jeden až tři tisíce Jihosúdánců. Prvních 120 z nich už zemi opustilo. Od Izraele dostali na cestu 1300 dolarů za příslib, že se do této země už nevrátí.

Pokračovat ve čtení “Izrael vyhošťuje Jihosúdánce” »

Kabri Gabrius, občan Eritreje byl zatčen v blízkosti Hebronu spolu s jedním arabským občanem Izraele a jedním obyvatelem palestinské autonomie. Zatčení provedla jednotka pro mezinárodní vyšetřování izraelské policie, která zatčeného Kabri Gabriuse (22) podezřívá z napomáhání teroristické skupině, která operuje na Sinaji. Je podezřelý z toho, že shromažďoval finanční prostředky a informace pro teroristickou skupinu.

Soupis trestných činů z nichž je podezřelý obsahuje také převoz peněz teroristické skupině, realizace převodu majetku pro potřeby teroristických aktivit, konspirace za účelem trestné činnosti a praní špinavých peněz.

Pokračovat ve čtení “Eritrejec, podezřelý z teroristických aktivit, zatčen u Hebronu” »

Nazaret. Katolíci ve Svaté zemi jsou znepokojeni situací afrických uprchlíků, které v oblasti Sinajského poloostrova zadržují kriminální gangy obchodníků s lidmi. Eritrejci, Etiopci a Somálci, kteří žádají o politický azyl v Izraeli, jsou mučeni a ponižováni, tisíce jich mizí beze stopy v Sinajské poušti. Nezřídkakdy dochází k únosům v uprchlických táborech v Izraeli – ti, kdo přežili peklo pouště, jsou do ní navraceni zpět s požadavkem výkupného.

Pokračovat ve čtení “Biskupové Svaté země žádají vyšetření dramatu sinajských uprchlíků” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv