… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Fars

Mohamed Mursí v sídle prezidenta

Mohamed Mursí přichází do sídla prezidenta, Káhira 25. 6. 2012

Úřad prezidenta Egypta dnes popřel, že by čerstvě zvolený prezident Mohamed Mursí poskytl íránské tiskové agentuře Fars rozhovor, v němž měl údajně slíbit posílení vztahů s Islámskou republikou a přehodnocení mírové smlouvy s Izraelem. Informaci přinesl web Al-Ahram s odvoláním na egyptskou státní tiskovou agenturu MENA.

„Pan Mursí nedal žádný rozhovor (agentuře) Fars a vše, co tato agentura zveřejnila, je bez podkladu,“ sdělil agentuře MENA mluvčí egyptského prezidentského úřadu.

Pokračovat ve čtení “Egypt: Nově zvolený prezident žádný rozhovor íránské agentuře Fars neposkytl” »

Mohamed MursíNově zvolený prezident Egypta, kandidát Muslimského bratrstva Mohamed Mursí, v rozhovoru pro íránskou tiskovou agenturu Fars prohlásil, že „přehodnotí (mírovou) smlouvu z Camp Davidu“ s Izraelem a že chce užší vztahy v Íránem, aby na Blízkém východě vytvořil „rovnováhu.“

Rozhovor se uskutečnil včera ještě před tím, než byl Mursí oficiálně vyhlášen vítězem voleb. Po oficiálním prohlášení vítězem Mursí slíbil, že bude „dodržovat všechny mezinárodní dohody“, aniž by zmiňoval Izrael.

Pokračovat ve čtení “Nový prezident Egypta: Mírová smlouva s Izraelem bude „znovu zvážena“, chci spojenectví s Íránem” »

přistávající vrtulník (ilustrační foto)

přistávající vrtulník (ilustrační foto)

Írán, Rusko, Čína a Sýrie plánují velké vojenské cvičení na syrském území a v syrských výsostných vodách. Cvičení se má zúčastnit 90.000 vojáků pozemních, vzdušných a námořních sil, včetně jednotek protivzdušné obrany a raketových jednotek. Uvádí to íránská polooficiální tisková agentura Fars s odvoláním na „informované zdroje.“

Zpráva také uvádí, že Egypt měl souhlasit s proplutím 12 čínských válečných lodí Suezským průplavem do Středozemního moře, přičemž tento konvoj by měl „v syrských přístavech zakotvit během následujících dvou týdnů.“

Pokračovat ve čtení “Fars: Írán, Rusko a Čína plánují v Sýrii obrovské vojenské cvičení” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2021
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv