… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ferejdún Abbásí-Dávání

Ferejdún Abbásí-Davání

Ferejdún Abbásí-Davání

Ředitel Organizace pro atomovou energii Íránu a íránský viceprezident Ferejdún Abbásí Davání (Fereidoun Abbasi Davani) včera oznámil, že 1000 MW jaderná elektrárna v Búšehru byla odpojena od elektrické rozvodné sítě kvůli mechanickému problému. Oznámila to oficiální státní tisková agentura IRNA.

Odpojení označil za normální s ohledem na to, že zařízení je ve zkušebním provozu, kdy takovýto druh poruchy lze očekávat.

Pokračovat ve čtení “Íránská jaderná elektrárna Búšehr odpojena dočasně od sítě” »

Ferejdún Abbásí-Davání

Ferejdún Abbásí-Davání

Írán konstruuje 3 tisíce centrifug na obohacování uranu nové generace, které v blízké době nahradí stávající zařízení. Oznámil to včera předseda Organizace pro atomovou energii Íránu Farejdún Abbásí-Davání (Fereydoun Abbasi-Davani). Informaci přinesla íránská média.

„Poslední výrobní část těchto centrifug skončila a počáteční generace centrifug, která měla malou účinnost, bude brzy nahrazena,“ uvedl.

Už 23. února 2013 Írán oznámil Mezinárodní agentuře pro atomovou energii rozmístění 180 centrifug druhé generace v jaderném zařízení Natanz s tím, že zde bude rozmístěno postupně dalších 180 centrifug.

Pokračovat ve čtení “Írán staví 3 tisíce moderních centrifug na obohacování uranu” »

Ferejdún Abbásí-Davání

Ferejdún Abbásí-Davání

Írán obvinil Mezinárodní agenturu pro atomovou energii (MAAE), která je orgánem OSN, že sdílí utajované informace s Izraelem.

Člen výboru pro národní bezpečnost a zahraniční politiku íránského parlamentu Džavád Džahangirzahíd (Javad Jahangirzadeh) obvinil MAAE ze zveřejnění „příliš mnoha“ informací o íránských jaderných vývojových aktivitách.

Íránský zákonodárce v íránské anglojazyčné Press TV tvrdil, že „opakované cesty (předsedy MAAE Yukiyi) Amana a zjišťování stanovisek izraelských představitelů na íránské jaderné aktivity naznačují, že íránské jaderné informace byly zpřístupněny sionistickému režimu a dalším nepřátelům Islámské republiky.“

Pokračovat ve čtení “Írán obvinil MAAE ze sdílení tajemství s Izraelem” »

jaderný ÍránZápadní země dlouho podezírají Islámskou republiku z klamání mezinárodních inspektorů ohledně rozsahu íránského jaderného programu – a nyní to vysoký íránský představitel přiznal. V rozhovoru pro v Londýně vycházející panarabské noviny Al-Haját (Al-Hayat, الحياة) předseda Íránské agentury pro atomovou energii (سازمان انرژی اتمی ایران) Ferejdún Abbásí-Davání (Fereydoun Abbasi-Davani, فریدون عباسی دوانی) prohlásil, že Teherán občas „uváděl v omyl“ inspektory Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) o řadě zkoumaných otázek.

Pokračovat ve čtení “Šéf íránské jaderné agentury: Lžeme o svém jaderném programu” »

Mostafa Ahmadi Rošan Behdast

Mostafa Ahmadi Rošan Behdast

„Mostafovým konečným cílem bylo zničení Izraele,“ cituje íránská tisková agentura Fars manželku íránského jaderného vědce Mustafy Ahmadi Rušana-Behdasta (Mostafa Ahmadi Roshan Behdast), který byl zabit při atentátu před začátkem ledna 2012.

Vdova po vědci také zdůraznila, že její muž „miloval každého bojovníka hnutí odporu, který byl ochoten bojovat se sionistickým režimem, a podporoval práva utiskovaného palestinského národa.“

Pokračovat ve čtení “Vdova po íránském jaderném vědci: „Jeho cílem bylo zničit Izrael“” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2021
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv