… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ferejdún Abbásí-Dávání

Ferejdún Abbásí-Davání

Ferejdún Abbásí-Davání

Ředitel Organizace pro atomovou energii Íránu a íránský viceprezident Ferejdún Abbásí Davání (Fereidoun Abbasi Davani) včera oznámil, že 1000 MW jaderná elektrárna v Búšehru byla odpojena od elektrické rozvodné sítě kvůli mechanickému problému. Oznámila to oficiální státní tisková agentura IRNA.

Pokračovat ve čtení “Íránská jaderná elektrárna Búšehr odpojena dočasně od sítě” »

Ferejdún Abbásí-Davání

Ferejdún Abbásí-Davání

Írán konstruuje 3 tisíce centrifug na obohacování uranu nové generace, které v blízké době nahradí stávající zařízení. Oznámil to včera předseda Organizace pro atomovou energii Íránu Farejdún Abbásí-Davání (Fereydoun Abbasi-Davani). Informaci přinesla íránská média.

Pokračovat ve čtení “Írán staví 3 tisíce moderních centrifug na obohacování uranu” »

Ferejdún Abbásí-Davání

Ferejdún Abbásí-Davání

Írán obvinil Mezinárodní agenturu pro atomovou energii (MAAE), která je orgánem OSN, že sdílí utajované informace s Izraelem.

Pokračovat ve čtení “Írán obvinil MAAE ze sdílení tajemství s Izraelem” »

jaderný ÍránZápadní země dlouho podezírají Islámskou republiku z klamání mezinárodních inspektorů ohledně rozsahu íránského jaderného programu – a nyní to vysoký íránský představitel přiznal. V rozhovoru pro v Londýně vycházející panarabské noviny Al-Haját (Al-Hayat, الحياة) předseda Íránské agentury pro atomovou energii (سازمان انرژی اتمی ایران) Ferejdún Abbásí-Davání (Fereydoun Abbasi-Davani, فریدون عباسی دوانی) prohlásil, že Teherán občas „uváděl v omyl“ inspektory Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) o řadě zkoumaných otázek.

Pokračovat ve čtení “Šéf íránské jaderné agentury: Lžeme o svém jaderném programu” »

Mostafa Ahmadi Rošan Behdast

Mostafa Ahmadi Rošan Behdast

„Mostafovým konečným cílem bylo zničení Izraele,“ cituje íránská tisková agentura Fars manželku íránského jaderného vědce Mustafy Ahmadi Rušana-Behdasta (Mostafa Ahmadi Roshan Behdast), který byl zabit při atentátu před začátkem ledna 2012.

Pokračovat ve čtení “Vdova po íránském jaderném vědci: „Jeho cílem bylo zničit Izrael“” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv