… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
François Hollande

Modleme se za Paříž, modleme se za Evropu

Modleme se za Paříž, modleme se za Evropu

Zatím 129 lidí zavraždili v Paříži v pátek 13. listopadu večer islámští teroristé při koordinovaných útocích na kulturní a sportovní akce. Dalších více než 350 lidí bylo zraněno, z toho nejméně 99 vážně. K vraždění se přihlásil sunitský teroristický Islámský stát, který dnes ovládá sever Iráku a severovýchod Sýrie. Útoky provedlo 8 mužů, kteří všichni na sobě měli vesty s výbušninami. Sedm z nich se po vraždění odpálilo, jednoho zlikvidovala policie. Zločinci zaútočili koncert v klubu Bataclan v Paříži, kde zavraždili nejméně 82 lidí. Další vraždění nastalo v restauraci a u národního fotbalového stadionu. Při útoku prý někteří volali „Alláhu akbar“

Pokračovat ve čtení “Islámský teror a zrádci evropské bezpečnosti: Kdo má na rukou krev povražděných 129 lidí a dalších stovek zraněných z Paříže?” »

Francois Hollande s čerstvě jmenovanou vládou

Francois Hollande s čerstvě jmenovanou vládou

Nově zvolený francouzský prezident Francois Hollande jmenoval po svém vítězství novou vládu, z jejíchž 34 členů jsou 3 muslimové. Stalo se tak poté, kdy tento levicový socialistický kandidát v prezidentských volbách získal 93% muslimskou podporu – díky níž porazil dosavadního prezidenta Nicolase Sarkozyho.

Hollande v druhém kole prezidentských voleb zvítězil o 2,3 procentního bodu, když získal 51,64 % (18.000.668) platně odevzdaných hlasů, zatímco Sarkozy 48,36 % (16.860.685). Pro Hollandea hlasovalo přibližně 1,7 muslimů – přičemž on volby vyhrál jen o 1,14 milionu hlasů.

Pokračovat ve čtení “Francouzská revoluce roku 2012: Tři muslimové ve vládě” »

Zlatý úsvit

znak řecké politické strany Zlatý úsvit

Prezident Evropského židovského kongresu (European Jewish Congress) Moše Kantor (Moshe Kantor, Моше Кантор) včera při setkání v Praze požádal předsedu vlády České republiky Petra Nečase o podporu „naléhavých opatření“ na ochranu evropských židovských komunit před antisemitismem, růstem moci krajní pravice a zločiny z nenávisti. Informaci přinesla agentura AP.

Kantor premiéra požádal o pomoc při prosazování plánu mezi dalšími vysokými evropskými představiteli.

Pokračovat ve čtení “Prezident Evropského židovského kongresu hledal u českého premiéra podporu pro zákaz řecké krajně pravicové strany” »

oslavy Hollandeho vítězství s cizími vlajkami

oslavy Hollandeho vítězství s cizími vlajkami

Při oslavě vítězství socialistického kandidáta Francoise Hollanda v prezidentských volbách nad stávajícím francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym vlály v Paříži mimo jiných vlajky Sýrie, Alžírska a Palestinské správy.

Na náměstí Bastily slavily a šampaňským připíjely tisíce lidí.

Hollande během své volební kampaně slíbil, že v případě zvolení navštíví Izrael, a dodal, že podporuje „dva sousedící a suverénní státy, každý s vlastní legitimitou.“ Lze předpokládat, že navštíví také Ramalláh a sejde se s předsedou Palestinské správy Mahmúdem Abbásem (Mahmoud Abbas).

Pokračovat ve čtení “Palestinské vlajky na oslavě Hollandeho vítězství” »

Velvyslanectví Francie v IzraeliPokud by se volby prezidenta Francie konaly jen mezi francouzskými občany žijícími v Izraeli, drtivě by s takřka 93 % hlasů zvítězil dosavadní prezident Nicolas Sarkozy.

Sarkozymu se sice ve francouzských prezidentských volbách podařilo takřka stáhnout až 20% náskok jeho soupeře, socialisty Francoise Holladea, ten však nakonec včera s 51,7 % všech hlasů zvítězil.

Francie umožňuje svým občanům v zahraničí hlasovat v národních volbách. Ze 9.899 hlasů francouzských občanů žijících v Izraeli jich Hollande získal jen 713 (7,2 %), zatímco Sarkozy 9.186 (92,8 %).

Pokračovat ve čtení “Francouzští občané v Izraeli drtivě volili Sarkozyho” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2021
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv