… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Giuseppe Nazzaro

Abú Omar al-Čečen a bojovníci brigády Muhadžirín

Abú Omar al-Čečen a bojovníci brigády Muhadžirín

Aleppo. „V Sýrii řádí teroristé pocházející celkem z osmdesáti zemí,“ potvrdil pro italskou katolickou agenturu SIR, emeritní biskup Aleppa, mons. Giuseppe Nazzaro. „Považuji za nepřijatelné spokojit se s výmysly, které nabízejí určitá západní média, řekl dále. Skutečnost je zcela jiná. Válčí spolu dvě fronty, opozice, která žádala politické reformy, už neexistuje. V Sýrii řádí teroristé z 80 zemí.“ Mezi nimi i z Ruska, zvláště z regionů s muslimským obyvatelstvem jako Dagestán a Čečna (foto).

Pokračovat ve čtení “Mons. Nazzaro: V Sýrii řádí teroristé pocházející z 80 zemí” »

Giuseppe NazzaroSýrie/Itálie. Mons. Giuseppe Nazzaro byl více než deset let apoštolským vikářem Aleppa, bývalé blahobytné severosyrské metropole, dnes sužované válkou. V dubnu tohoto roku ze svého úřadu odstoupil z důvodu dovršení kanonického věku. V těchto dnech pobývá italský františkán ve své domovině, aby na několika konferencích hovořil o své druhé vlasti – Blízkém východu. Při této příležitosti rovněž poskytl rozhovor týdeníku Tempi (31.7.2013). Jeho první slova patří obleženému Aleppu: „Město zažívá blokádu a nesmírné utrpení. Když se vládnímu vojsku podařilo utvořit koridor, který by umožnil lidem uprchnout a zachránit se tak před vyhladověním, povstalci napadli autobusy s civilisty, zahájili střelbu a mnoho žen odvlekli.“

Pokračovat ve čtení “Mons. Giuseppe Nazzaro: Válka vyhubila křesťanství v Sýrii” »

syrský bojovníkAleppo. „Zastavit dodávky zbraní do země, usilovat o příměří a obnovení dialogu mezi válčícími stranami“. Tyto požadavky vznáší pro agenturu Sir O. Georges Abou Khazen (Džordžes Abú Cházin), kterého Svatý otec 15. dubna 2013 jmenoval apoštolským administrátorem Aleppa. Stal se tak nástupcem mons. Giuseppeho Nazzara, který z důvodu věku odstoupil z úřadu apoštolského vikáře syrské metropole.

„Mnohé země se obohacují obchodováním se zbraněmi“, pokračuje nový apoštolský administrátor, „blahobyt však nevzniká zabíjením lidí“. Kdysi kvetoucí blízkovýchodní Aleppo je na pokraji sil: „Je téměř nemožné se po městě pohybovat, sehnat něco k jídlu, pohřbívat mrtvé“.

Pokračovat ve čtení “Abú Cházin: Společné utrpení křesťany a muslimy spíše spojuje než rozděluje” »

Aleppo

Aleppo

Řím. „Často se musím sám sebe ptát, zda Západ chápe či nikoliv. Uvědomují si západní vlády, že končí přítomnost křesťanů na Blízkém východě?“ Tyto otázky si klade apoštolský vikář syrského Aleppa. Mons. Giuseppe Nazzaro, OFM, v tomto týdnu krátce navštívil Řím a poskytl rozhovor italskému zpravodajskému portálu PiccoleNote.

Ti, kdo hovoří o šťastném soužití náboženských komunit před vypuknutím války, mají pravdu, zdůrazňuje italský biskup a vypráví: Před nástupem Assadova otce jsem měl stále za zády tajnou policii a musel jsem zemi opustit. Za vlády obou Assadů nastaly výrazné změny. Mohli jsem se klidně pohybovat po ulicích dlouho do noci a bez jakéhokoliv omezení jezdit po celé zemi. Vládla svoboda a vzájemný respekt. V květnu procházela Aleppem procesí, na která se muslimové dívali zvědavě, avšak uctivě. O vánocích a velikonocích nám přicházeli přát islámští vůdci a my jsme přání opětovali v závěru ramadánu. Všichni měli stejná práva, ve vládě byli křesťanští ministři.

Pokračovat ve čtení “Apoštolský vikář Aleppa: Západní export demokracie působí zkázu” »

Vatikán. „Apoštolský stolec je proti jakékoliv ozbrojené intervenci v Sýrii, zvláště poté, co se stalo v Iráku. Libyi nebo na Pobřeží slonoviny“ – tak se vyjádřil kardinál Robert Sarah, když komentoval slova Benedikta XVI. z jeho vánoční homilie. Předseda Papežské rady Cor Unum zdůraznil, že výzva, kterou pronesl Pavel VI. v roce 1965 na půdě OSN – „Již nikdy válka“ je plně aktuální a slova Benedikta XVI. jsou jejím prodloužením.

Pokračovat ve čtení “Papež proti intervenci v Sýrii, syrská vláda je za postoj vděčná” »

Sýrie.  Západ se nechává oklamat Al-Džazírou a jinými arabskými médii, placenými Saúdskou Arábií a Katarem. Většina informací o Sýrii v západních médiích je falešná – varuje biskup Giuseppe Nazzaro OFM, apoštolský vikář Aleppa.

Jako příklad poukazuje na konflikt se studenty, k němuž došlo 2. května. Sám byl jejich očitým svědkem, protože univerzitní kampus leží sotva 150 metrů od jeho biskupského sídla. Na terén univerzity už dávno předtím pronikali ozbrojení islámští bojovníci z Turecka a Libye. Právě oni vyprovokovali vojsko k útoku. V západních médiích byla celá akce představena ve zcela jiném světle – upozorňuje představený katolíků z Aleppa.

Pokračovat ve čtení “Představitelé syrských křesťanských komunit varují Západ před propagandou” »

křesťanství na Blízkém východěZatímco se syrské opoziční síly dopouštějí násilí, týrání a mučení – jak se uvádí ve zprávě vydané včera nevládní organizací „Human Rights Watch“ – v Homsu „probíhá etnická čistka křesťanů“ prováděná členy „brigády Faruq“, která je blízká Al-Káidě. Agentuře Fides to oznámila syrská pravoslavná církev, k níž náleží 60 procent křesťanů v Sýrii. Ozbrojení militantní islamisté – uvádí se ve zprávě – vyhnali již 90 procent křesťanů z Homsu a násilím zabavili jejich domovy.

Pokračovat ve čtení “Týrání ze strany opozičních sil, etnická čistka křesťanů v Homsu” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2021
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv