… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Hadždž Amín al-Husajní

Kdo slyšel kdy něco takového? Kdo co takového spatřil? Což se zrodí země v jediném dni? Nebo národ bývá zplozen jedním rázem? Sotva se začala svíjet bolestí, už porodila siónská dcera své syny“. (Izajáš 66,8)

srulikZítra, v pondělí večer 15. dubna neboli 5. dne měsíce ijaru začne nejen v Izraeli, ale i ve všech židovských obcích světa oslava 65. Výročí vyhlášení nezávislosti nového židovského státu – Státu Izrael. Před pětašedesáti lety připadlo datum 5. Ijaru 5708 na 14. květen 1948. Židovský stát byl na obzoru již od 29. listopadu 1947, kdy Valné shromáždění OSN svou rezolucí č. 181 odhlasovalo plán na rozdělení Palestiny, která byla dosud pod britským mandátem, na dva nezávislé státy: na arabský a židovský. Hlasování se zúčastnilo celkem 56 tehdejších členských států OSN (Thajsko nehlasovalo). 33 bylo pro rozdělení Palestiny (72 %), 13 států bylo proti (většinou arabské a muslimské státy). Mezi zapřísáhlé odpůrce rozdělení Palestiny a proti právu Židů žít v této zemi vystoupil také obnovený Vysoký arabský výbor, v jehož čele stál bývalý jeruzalémský muftí a válečný zločinec Hadždž Amín al-Husajní. Vysoký arabský výbor a arabské státy učinily fatální chybu tím, že zaslepeni nenávistí k Židům, se vyslovily proti rozdělení Palestiny. Kdyby hlasovaly pro, mohl tu již vedle Izraele existovat arabský palestinský stát. 10 zemí se hlasování zdrželo. Po tomto historickém hlasování palestinští Arabové zahájili občanskou válku proti palestinským Židům. Angličané, kteří věděli, že jejich mandát za půl roku končí, aktivně nezasahovali do bojů mezi oběma stranami, i když jsou nezvratné důkazy, že Britové nadržovali arabské straně.

Pokračovat ve čtení “65. výročí Státu Izrael” »

Velký muftí palestinský a Adolf Hitler

Velký muftí palestinský a Adolf Hitler, 1941

Předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás (Mahmoud Abbas) v pátek nadšeně hovořil o „dědictví“ nechvalně proslulého Velkého muftího jeruzalémského Hadždže Amína al-Husejního (Hajj Amin al-Husseini), který spolupracoval s německými nacisty a v případě jejich invaze do Země Izrael byl připraven provést masové vraždění Židů. Muftí byl podle Abbáse velký muž zasloužící si velkou chválu, jehož způsoby by měli napodobovat všichni palestinští Arabové.

Pokračovat ve čtení “Mahmúd Abbás: „Muftí je můj hrdina“” »

Shepherd Hotel v Jeruzalémě

Shepherd Hotel v Jeruzalémě

Izraelský Nejvyšší soud včera rozhodl, že prominentní arabská rodina Husejní (Husseini) nemůže uplatňovat vlastnické právo ke kdysi majestátní a dnes zdevastované budově ve východní části Jeruzaléma.

Shepherd Hotel byl postaven ve 30. letech 20. století jako vila pro notorického antisemitu a stoupence nacistů, velkého muftího jeruzalémského Hadždže Amína Husejního (Haj Amin Husseini, محمد أمين الحسيني).

Po okupaci východní části Jeruzalémě Jordánskem v roce 1948 se z budovy stal hotel, který byl po osvobození v roce 1967 prohlášen za „majetek nepřítomné osoby.“

Pokračovat ve čtení “Rodina bývalého Velkého muftího neuspěla s nárokem na Shepherd Hotel v Jeruzalémě” »

současný muftí Jeruzaléma Muhammad Husein

současný muftí Jeruzaléma Muhammad Husein

V pondělí 16. ledna v Ramalláhu slavili 47. výročí založení teroristické organizace Al-Fatah. Na oslavách nechyběl samozřejmě předseda Palestinské samosprávy Mahmúd Abbás (Abu Mazen) a jedním z významných řečníků byl současný muftí Jeruzaléma Muhammad Husein. Než muftí zahájil svůj „teologický“ projev, moderátor uvedl přítomné tak říkajíc, in media res, slovy: „Naše válka s potomky opic a prasat (t.j. s Židy) je válkou náboženskou a válkou víry.“

Pokračovat ve čtení “Jablko nepadlo daleko od stromu aneb vrána k vráně sedá” »

Kdyby klasik žil o 150 let později, napsal by asi právě tato slova. Také pokračování by bylo velmi podobné, jak je klasický Marx napsal ve svém Komunistickém manifestu, pouze místo komunismu stačí dosadit slova – radikální islám.

Radikální islám není již pouhým strašidlem, ale je konkrétní noční můrou všech evropských politiků, kteří chápou, o čem je řeč. On se totiž radikální islám rychle nejen šíří, ale též usazuje a mnohde již pevně usadil v západoevropských zemích. Stačí se podívat do pařížských či londýnských čtvrtí a ulic.

Pokračovat ve čtení “Evropou obchází strašidlo – strašidlo radikálního islámu” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv