… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Hasan Nasralláh

HizballáhVůdce Hizballáhu Sajíd Hassan Nasralláh dnes označil Izrael za „trvalého nepřítele“ Arabů a předpověděl pád těch arabských režimů, které se s Izraelem spojují. Prohlášení vůdce libanonské proíránské teroristické organizace je další proklamací v boji mezi Saúdskou Arábií vedeným sunitským a Íránem vedeným šíitským blokem o dominanci nad Blízkým východem, v němž sunitské státy nikoliv veřejně, ale zcela zjevně, pragmaticky spolupracují proti společným nepřátelům s Izraelem.

Pokračovat ve čtení “Nasralláh: Arabské režimy podporující Izrael padnou spolu s ním” »

Bar Lev v Beer SheveVčera dopoledne v beerševském Paláci dramatického umění vystoupil poslanec Knessetu za Sionistický tábor Omer Bar Lev. Ve svém projevu uvedl („asi mimo program“), že Izrael byl před dvěma měsíci iniciátorem fyzické likvidace jednoho z významných velitelů Hizballáhu Samira Kuntara v Damašku. (eretz.cz 20.12.15). V diskusi, která se poté vyvinula, zaznělo, že“Kuntarova likvidace byla velkým úspěchem pro Izrael.“ Bar Lev na to odvětil: „Správně, zcela určitě má Izrael dobrou paměť. Když jsem byl ještě mladým důstojníkem, tak si vzpomínám, že jsem dostal rozkaz zasáhnout v Naharii, kde terorista Kuntar zavraždil rodinu Haranových. Já mám také dobrou paměť. Řekněme to takto: na otázku, zda je to varování Nasralláhovi, odpověď zní: Ano, je to jasné varování Nasralláhovi. Za sebe mu mohu poradit a doporučit jedno, aby neopouštěl svůj bunkr.“ Po diskusi se Bar Lev ještě řekl: „Když jsem byl dotázán, zda to byla izraelská akce, odvětil jsem, že nebudu se vyjadřovat k vojenským operacím. Nicméně, smrt každého  teroristy, který zahyne během likvidační akce je vítána a nezáleží na tom, zda jsme k jeho smrti přispěli my nebo ne.“ Pokračovat ve čtení “Poslanec Bar Lev: Kuntarova likvidace byla velkým úspěchem pro Izrael” »

img537597V dopisu adresovanému OSN si Rusko stěžuje na „agresivní akci Izraele“ a žádá, aby se taková akce nikdy neopakovala. Sýrie, která obvinila Izrael z bombardování v blízkosti hlavního města si také stěžovala u generálního tajemníka OSN a u bezpečnostní rady OSN na zlovolné porušení suverenity Sýrie. Doslovně ministerstvo zahraničí Sýrie obvinilo Izrael z bombardování dvou skladovacích prostorů u Al Dimas a u mezinárodního letiště v Damašku. Tím došlo k materiálním ztrátám v mnoha institucích tam umístěných. Sýrie žádá aby OSN uvalilo na Izrael sankce, za podporu teroristických organizací operujících v Sýrii. Tento dopis byl podpořen právě dopisem z Ruska, který označil bombardování za agresivní akci. Mluvčí ministerstva zahraničí Alexander Lakaševič řekl, že Moskva je hluboce znepokojena nebezpečným vývojem a z toho důvodu žádá od Izraele vysvětlení. Izrael se, jak známo,  k situaci nijak nevyjádřil. Pokračovat ve čtení “Rusko žádá od Izraele vysvětlení ve věci bombardování syrských vojenských skladů” »

Jumblatt

Walid Jumblatt

NASRALLAH

Hassan Nassralláh

Postup nové islamistické teroristické organizace IS (dříve ISIL, ISIS – الدولة الاسلامية في العراق والشا ), která má v úmyslu nastolit nejen na Blízkém východě, ale i v Evropě muslimský chalífát, vážně znepokojuje i Libanon. Islámský stát ovládá rozsáhlá území v Iráku a prakticky půl Sýrie. Tam, kam vstoupí teroristé IS rozsévají zkázu a smrt. V Iráku vraždí křesťany, jezídy, šíity a též umírněné muslimy-sunity, kteří vyjádří s jejich krutovládou nesouhlas. Také hromadně popravují zajaté irácké vojáky. Nemenší zvěrstva páchají hrdlořezové IS na jimi okupovaných územích Sýrie. Ze Sýrie to je již „jen skok“ do Jordánska a Libanonu. Libanonský deník Daily Star ve svém sobotním vydání (16.8.) informoval o schůzce generálního tajemníka Hizballáhu Hassana Nasralláha s vůdcem libanonských Drúzů Walídem Jumbláttem. Pokračovat ve čtení “Libanon se obává hrdlořezů Islámského státu” »

indexSpeciální jednotka Hizballáhu pro boj v horském a lesním terénu, která měla základnu na jihu Libanonu nedaleko izraelských hranic a měla sloužit k boji s izraelskou armádou, nyní bojuje proti povstalcům v severosyrské Latakíji. Z frontových linií v oblasti Latakíje docházely pouze útržkovité zprávy, které neumožňovaly přesné informace o situaci a průběhu bojů. images69EDLKG6Teprve nyní se obraz vyjasňuje. Bylo zcela zřejmé, že syrská vládní vojska utrpí porážku od povstalců na severu země, v oblasti Latakíje a tudíž je otázkou dní, kdy se tato oblast dostane pod kontrolu povstaleckých oddílů. Postup povstaleckých vojsk vyvolal oprávněné obavy Alavitů, z nichž m.j. pochází i rodina prezidenta Asada a kteří obývají tuto oblast a v ní se nacházející města. V této nelehké situaci se proto Bašár Asad obrátil na Íránce s prosbou, aby speciciální jednotky Hizballáhu pomohly jeho armádě proti povstalcům. Íránci se s touto prosbou obrátili na šejcha Nasralláha. Pokračovat ve čtení “Elitní jednotka Hizballáhu z jižního Libanonu dislokována do syrské Latakíje” »

rozhovor prezidenta Zemana

interview s prezidentem Zemanem

Břetislav Tureček v České pozici vylíčil strašný dopad, jaký může mít dosud nepublikovaný rozhovor, který poskytl Miloš Zeman izraelské novinářce  Smadar Perri před návštěvou v Izraeli. Rozhovor vyšel na dvojstránce s velkou fotografii Miloše Zemana a pod titulkem „Po pravici Izraele”. V záhlaví autorka cituje prezidenta: „V žádném případě bych nepropouštěl palestinské teroristy s krví na rukou“ a komentuje, že tato slova neříká pravicový aktivista, ale prezident České republiky, který přijede do Izraele příští neděli na oficiální návštěvu.

Těsně před návštěvou Izraele navrhl prezident Zeman přesunout velvyslanectví České republiky do Jeruzaléma. To se pochopitelně nelíbí arabským diplomatům. Vždy po několika týdnech posílají velvyslanci arabských zemí ostré nóty proti Zemanovi a v nich uváděj: „On nás nenávidí“, ale Zeman si to příliš k srdci nebere. Izrael nemá lepšího přítele v Evropě, než  je  Česká republika za jeho éry.  Soudíme-li podle prezidentových výroků týkajících se konfliktu na Středním východě, zdá se, že se dokonce i americká pravice může poučit.

Pokračovat ve čtení “Celý rozhovor prezidenta Miloše Zemana pro deník Jediot Achronot” »

Avi Dichter

Avi Dichter

Izraelský ministr domácí fronty (civilní obrany) Avi Dichter (אבי דיכטר) včera odsoudil zdráhání Evropské unie zařadit libanonský Hizballáh (Alláhovu stranu) seznam teroristických organizací, když debatu na toto téma označil „za takřka vtip.“

„Ptát se, zda je Hizballáh teroristickou organizací, je jako ptát se, zda Paříž patří Francii,“ řekl během návštěvy Francie včera odpoledne novinářům.

Pokračovat ve čtení “„Hizballáh, že nejsou teroristé? To je snad žert!“” »

stoupenci Hizballáhu

stoupenci Hizballáhu

Nové video libanonské teroristické organizace Hizballáh (Alláhova strana) se zaměřuje na „osvobození Galileje,“ čímž míní dobytí klíčových míst a měst, mezi nimi turistických center, rafinérií a přístavu v Haifě.

Pokračovat ve čtení “Hizballáh hrozí „dobytím Galileje“” »

Hassan Nasralláh hovoří ke shromáždění 17. 8. 2012

Hassan Nasralláh hovoří ke shromáždění 17. 8. 2012

Teroristická-guerillová organizace Hizballáh (Alláhova strana), která je prodlouženou rukou Íránu, uskutečnila tento týden třídenní cvičení. Uvedly to libanonské noviny Al-Džumhuríja (Al Joumhouria) s tím, že cvičení se zúčastnilo před 10 tisíc mužů a bylo v tomto směru bezprecedentní.

Pokračovat ve čtení “Hizballáh provedl „bezprecedentní“ cvičení” »

Libanonské šíítské ženy naslouchají projevu Nasralláha

 

Nabil Ka’uk, odpovědný za teroristické aktivity Hizballáhu prohlásil na pódiu, při akci v jižním Libanonu, že Hizballáh má k dispozici rakety, které mohou zasáhnou veškerá izraelská osídlení, čímž měl na mysli všechna izraelská města a vesnice, včetně území která byla osvobozena v Šestidenní válce a také ta území která byla Izraelem před rokem 1967.

Šéf  Hizballáhu, Hasan Nasrallah také pokračuje ve vyhrožování Izraeli, dokonce jeho zničením, ale činí tak z úkrytu, který je znám pouze několika málo jeho nejbližším poradcům. Pokračovat ve čtení “Vedení Hizballáhu tvrdí že má k dispozici rakety, které mohou zasáhnout celé území Izraele” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv