… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ignác Moussa I. Daúd

pohřeb syrského kardinála DaoudaVatikán. Kardinál Ignác Moussa I. Daoud stavěl mosty mezi křesťanským Východem a římskou církví, připomněl při úterním pohřbu zesnulého emeritního syrského patriarchy Antiochie kard. Angelo Sodano. Děkan kardinálského kolegia při své homilii ve svatopetrské bazilice rovněž zmínil duchovní přítomnost Svatého otce, který v těchto dnech odpočívá v papežské rezidenci v Castel Gandolfu.

Kardinál Sodano pak načrtl životní příběh zesnulého: Když se stal patriarchou Antiochie, přijal kardinál Daoud jméno Ignác, podle tamního biskupa a následovníka sv. Petra. Právě sv. Ignác z Antiochie usiloval svým životem o jednotu církve, zdůraznil kardinál Sodano a pokračoval: Antiochie byla tehdy velkým syrským městem. Právě zde se Ježíšovi následovníci začali nazývat křesťané. A právě zde se ihned po Jeruzalému zrodilo misijní nadšení mladé církve, v níž byli všichni sjednoceni. Láska k Antiochii přivedla zesnulého kardinála Daouda k přání být pohřben v Bejrútu po boku svých předchůdců, patriarchů Sýrie. Zde v Říme si jej budeme připomínat jako tvůrce jednoty, zakončil děkan kardinálského kolegie svou promluvu při včerejším pohřbu bývalého prefekta Kongregace pro východní církve.

Pokračovat ve čtení “Ve vatikánské bazilice se konal pohřeb syrského kardinála Daouda” »

Ignác Músa I. DaúdVatikán. Na Velký pátek, 6. dubna 2012, zemřel v Římě kardinál Ignác Músa I. Daúd (Ignac Moussa I. Daoud), emeritní syrský patriarcha Antiochie a bývalý prefekt Kongregace pro východní církve.

Benedikt XVI. zaslal soustrastný telegram nynějšími syrskému patriarchovi Antiochie Ignácovi Júsifovi III. Júnanovi (Ignac Youssif III. Younan). Papež píše, že zesnulý kardinál Daúd byl „věrným pastýřem, který se velkodušně a s vírou dal do služeb Božímu lidu.“

Pokračovat ve čtení “Zemřel kardinál Ignác Mússa I. Daúd” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2021
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv