… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ilan Grapel

img243201Pět podezřelých z toho že jsou důstojníci Mossadu a tři Egypťané stanou ve středu před soudem v Egyptě – in absentia  (v nepřítomnosti) – kvůli obvinění, že prováděli výzvědnou činnost ve prospěch židovského státu. To je doslovný citát egyptského zdroje obeznámeného s právními aspekty případu. Egyptská prokuratuje obviňuje skupinu osmi mužů z toho, že dodávali Izraeli informace, které ohrožovaly Egyptskou bezpečnost. Soudní jednání proběhne v nepřítomnosti obviněných, protože podle informace jsou agenti Mossadu na útěku  a o třech Egypťanech není jasné, zda  byli zatčeni.  Tito Egypťané pocházejí z egyptského Rafahu (Rafia) u hranic s Gazou a proto soud proběhne v nejbližším správním centru a tím je Ismailiya ležící při Suezském přístavu.

Pokračovat ve čtení “Agenti Mossadu souzeni v nepřítomnosti v Egyptě” »

Ilan Grapel objímá na letišti matku

Ilan Grapel objímá na letišti matku

Ilan Grapel byl dnes odpoledne propuštěn z egypského žaláře a následně přistál v Izraeli. Stalo se tak v rámci výměny za 25 Egypťanů, kteří se nacházeli v izraelských věznicích.

27letý Grapel, který byl v egyptském vězení 5 měsíců kvůli obvinění z údajné špionáže pro Izrael, přistál na Ben Gurionově mezinárodním letišti krátce po 19. hodině místního času (s ohledem na různou dobu přechodu z letního na standardní čas odpovídá tento čas stejnému času středoevropskému letnímu).

Pokračovat ve čtení “„Izraelský špión“ Ilan Grapel zpět v Izraeli, 25 Egypťanů doma” »

izraelský Nejvyšší soud

izraelský Nejvyšší soud

Izraelský Nejvyšší soud včera večer zamítl žalobu proti dohodě s Egyptem o výměně izraelského anarchisty Ilana Grapela za 25 egyptských pašeráků zbraní a drog.

Ilan Grapel byl zatčen, když se letos účastnil demonstrací na náměstí Svobody (Tahrír) v Káhiře během egyptského povstání.

Nejvyšší soud, inklinující k politické levici, podle očekávání žalobu zamítl a Grapel by se měl dostat na svobodu dnes.

Pokračovat ve čtení “Izraelský Nejvyšší soud zamítl žalobu proti výměně Ilana Grapela za 25 Egypťanů” »

Ilan Grapel v Káhiře

Egypt souhlasí s tím, že propustí americko-izraelského občana Ilana Grapela, který je od června ve vězení v Káhiře, výměnou za 25 egyptských vězňů, kteří se nacházejí v izraelských věznicích. Oznámil to úřad předsedy izraelské vlády s tím, že 3 z propouštěných jsou nezletilí a žádný z nich není bezpečnostním vězněm.

Dohodu musí ještě schválit izraelský bezpečnostní kabinet na své úterní ranní schůzce.

Pokračovat ve čtení “Egypt propustí Ilana Grapela výměnou za 25 egyptských vězňů v Izraeli” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2021
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv