… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
íránské Revoluční gardy

IRGC-CGSU.svg

Znak Íránských revolučních gard – Wikipedia

Saúdskoarabský deník „الوطن السعودية – „Alwatan“: Íránský důstojník spolu s osmi íránskými vojáky padli do zajetí povstalců Saudskoarabský deník „Alwatan“, který se odvolává na prameny v Íránských revolučních gardách, uvádí, že vysoký íránský důstojník a osm íránských vojáků padlo do zajetí rebelů na frontové linii v jižní Sýrii. Deník předpokládá, že že íránské síly bojující na tomto úseku fronty proti rebelům ztratily více než 12 mužů a mezi nimi 2 vysocí důstojníci, o jejichž smrti musely íránské úřady informovat a tak vlastně přiznaly svou přímou účast na bojích v Sýrii.
Saúdskoarabský deník dokonce informuje, že těla mrtvých íránských bojovníků se zatím nacházejí v rukou rebelů, kteří je odmítají vydat a tak ještě více ztěžují pozici íránského režimu v očích jeho občanů.
Deník také potvrzuje, že před dvěma dny skupina islamistických rebelů Džajjš al-islam ( جيش الإسلام ) úspěšně zaútočila ze zálohy v oblasti Dejr Maker (دير ماكر). Pokračovat ve čtení “Íránští důstojnici padli v bojích v jižní Sýrii nedaleko izraelské hranice” »

Hadž Hasan Šaterí

Hadž Hasan Šaterí

V Libanonu byl předevčírem zabit generál íránských Sborů strážců Islámské revoluce (tzv. Revolučních gard) Hadž Hasan Šaterí (Haj Hassan Shateri). Podle íránských médií generál odpovídal za „íránské rekonstrukční úsilí“ na jihu Libanonu.

Pokračovat ve čtení “Syrští povstalci zabili íránského generála, Írán viní „sionisty“” »

Irán prý získal průzkumný letoun USA 4.12.2012Íránské Islámské revoluční gardy prý dnes ukořistily americký průzkumný bezpilotní letoun ScanEagle. Letoun se měl pohybovat nad vodami Perského zálivu a „chycen“ byl poté, kdy vnikl do vzdušného prostoru Islámské republiky.

Pokračovat ve čtení “Írán prý ukořistil bezpilotní průzkumný letoun USA (+ video, foto)” »

Alí Laridžání

Alí Laridžání

Írán posílá Hamasu do Gazy finanční i vojenskou pomoc, aby posílil úsilí této teroristické skupiny o provádění neustálých a vytrvalých útoků proti židovskému státu. Přiznal dnes předseda íránského parlamentu Alí Larídžání (Ali Larijani, علی اردشیر آملی لاریجانی).

„Jsme hrdí na to, že bráníme lid Palestiny a Hamas… a že naše pomoc jim je jak finanční tak i vojenská,“ cituje Larídžáního slova parlamentní web.

Pokračovat ve čtení “Předseda íránského parlamentu přiznal, že Írán vyzbrojuje Hamas” »

Mohamad Alí Džafárí

Mohamad Alí Džafárí

Válka s Izraelem je prakticky neodvratná, sdělil v sobotu svým podřízeným velitel íránských Revolučních gard generálmajor Mohamad Alí Džafárí (Mohammad Ali Jafari). Na setkání velení gard prohlásil: „Zničíme židovský stát… Tento rakovinný nádor usiluje o válku proti nám, ale není jasné, kdy válka vypukne. Pokud začnou (válku), povede to k jejích zničení… Sionistický režim považuje válku za jediný způsob, ale jsou tak hloupí, že jejich páni (USA) je musí zastavit.“

Džafarí nicméně zdůraznil, že válka je prakticky nevyhnutelná. „Nakonec k tomu (válce) dojde, protože (islámská) revoluce se rychle blíží ke svým cílům a to oni nemohou strpět,“ citují Džafarího íránská média. „Nakonec vyvolají válečný stav. I pokud by (Izraelci) jednali racionálně, dojde k tomu.“

Pokračovat ve čtení “Íránský generál: Válka s Izraelem je prakticky nevyhnutelná” »

Irán veřejně potvrdil vyslání dobrovolníků z elitních Revolučních gard do bojů v Sýrii. Jejich úkolem je podpořit armádu pod vedením syrského prezidenta Bašára Assada v dlouhotrvající občanské válce. Velící generál Salar Abnoush řekl v pondělí při neveřejném projevu, že iránští dobrovolníci z elitní jednotky jsou zapojeni do války v Sýrii a to z hlediska vojenského i  kulturního. Jeho projev, který měl být neveřejný a „unikl“ prostřednictvím agentury Daneshjoo. Z projevu vyplývá, že Irán se rozhodl podpořit vojensky syrskou armádu v bojích s rebely. Pokračovat ve čtení “Irán potvrdil účast svých Revolučních gard v bojích v Sýrii” »

Strážci islámské revoluce

Strážci islámské revoluce (Írán)

Deset předních příslušníků íránských Strážců islámské revoluce (Pasdaran, پاسداران) zemřelo v posledních měsících za podezřelých okolností. Mezi mrtvými jsou generálové a další vysocí představitelé a mnoho z nich zemřelo „za zjevně násilných okolností.“ Informaci dnes přinesl v Paříži vydávaný web Intelligence Online.

Pokračovat ve čtení “Řada úmrtí velitelů íránských Revolučních gard v poslední době” »

turecká loď (vpravo) při cvičení

turecká loď (vpravo) při cvičení

Egyptské vojenské lodě plují do tureckých vod ke společnému vojenskému cvičení s tureckým námořnictvem. Vysoký velitel egyptského námořnictva Muháv Mamiš (Muhav Mamish) v rozhovoru uvedl, že cvičení „není namířeno proti žádné konkrétní zemi a cílem je posílit vztahy a výměnu informací mezi Tureckem a Egyptem.“ Cvičení má název „Moře přátelství,“ informoval izraelský veřejnoprávní rozhlas Hlas Izraele (Kol Jisrael).

Pokračovat ve čtení “Turecko a Egypt pořádají společné námořní cvičení – sbližují se proti Íránu?” »

ajatolláh Alí Chameneí

ajatolláh Alí Chameneí

Íránský nejvyšší duchovní vůdce, ajatolláh Alí Chameneí (Ali Khamenei), nařídil zatčení několika příslušníků Revolučních gard a jejich synů kvůli podezření z přípravy atentátu na něj. Oznámil to jordánský web Al Bawaba (البوابة), podle nějž jsou mezi podezřelými i členové Chameneího ochranky.

Pokračovat ve čtení “Írán: Údajně odhalena příprava atentátu na nejvyššího vůdce země” »

Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) ve své zprávě z minulého týdne varovala před íránským jaderným programem. Podle ní vše nasvědčuje tomu, že přes svá ujištění Írán jaderné testy využívá k vojenskému programu, jehož cílem je výroba vlastních atomových zbraní.

Pokračovat ve čtení “Írán: Nová světová válka se zatím odkládá” »

jaderný ÍránVysoce postavený raketový odborník íránských Revolučních gard zahynul v sobotu při výbuchu na jihozápadě Teheránu. Írán nicméně popírá, že by se jednalo o sabotáž a že by k explozi došlo na raketové základně.

Pokračovat ve čtení “Při „náhodném“ výbuchu zahynul vysoce postavený íránský raketový odborník (+ video)” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv