… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izraelská celní správa

mince 1

Izraelští celníci na hraničním přechodu na Allenbyho mostu mezi Izraelem a Jordánskem objevili velké množství starožitností, které měly být propašovány do Jordánska a odtud pravděpodobně do USA nebo Evropy. Celková hmotnost celníky odhaleného kontrabandu je 10 kilogramů. Jedná se o sošky a velké množství mincí z doby 2. Chrámu. Starověké mince a sošky byly objeveny ve dveřích mercedesu patřícímu norskému velvyslanectví v Tel Avivu. Protože se jednalo o vůz velvyslance, bylo do vyšetřování nutné zapojit i diplomatický protokol izraelského ministerstva zahraničí. Mluvčí Norského velvyslanectví se k věci vyjádřil v tom smyslu, že věc byla projednána v rámci diplomatických zvyklostí a velvyslanectví s celníky spolupracovalo.  Pokračovat ve čtení “Neúspěšný pokus o krádež starověkých artefaktů s diplomatickou zápletkou” »

BUBA s kamenem - detailCelníci v haifském přístavu zabránili pokusu propašovat na území Palestinské autonomie kontejnery, v nichž byly čtyři tisíce panenek s kefíjou zakrytým obličejem a zvednutou pravicí, v níž držely kámen. Kefíja je ozdobena vyobrazením Skalního dómu (tzv. Omarova mešita) a pod ním stojí nápis „Jeruzalém je náš“.

Jen slepý nevidí, že Palestinská samospráva, ta, v jejímž čele stojí „kultivovaný“ Mahmúd Abbás (Abu Mazen) neustále štve palestinské obyvatelstvo nejen proti Izraeli, ale i proti Židům obecně. Oficiální palestinská propaganda je plná nenávisti, smyšlenek, polopravd a účelově překroucených faktů. Pokračovat ve čtení “Výchovná hračka pro palestinské děti” »

sfyxgz7h__w470h279q85Celníci, kteří prohlíželi zásilku šperků z Turecka pro obchodníka v Ramalláhu mezi stovkami obvyklých šperků nalezli 120 pánských prstenů se zobrazenou pečetí v arabštině, to  by nebylo nic neobvyklého, kdyby ta pečeť nebyla současně znakem Islámského státu. Je možné se pouze dohadovat o tom, zda prsteny měly být odměnou „chrabrým“ bojovníkům, anebo byly určené do volného prodeje. Kdo takový prsten vlastní tím jistě chce dát něco najevo. Izraelské celní úřady pro jistotu prsteny zabavily, protože jejich dovoz  přesně odpovídá zákazu vyplývajícímu ze zákona o propagaci terorismu a proto bylo rozhodnuto o jejich protokolární likvidaci. Pokračovat ve čtení “Bdělí celníci na Ben Gurionově letišti objevili nevídanou zásilku” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv