… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Jaakov Amitaj

útok na izraelské velvyslanectví v Káhiře v září 2011

útok na izraelské velvyslanectví v Káhiře v září 2011

Izraelský velvyslanec v Egyptě opustil Káhiru a vrátil se do Izraele. Stalo se tak šest měsíců poté, kdy zřejmě placená chátra přepadla a vyrabovala izraelskou ambasádu.

Představitelé egyptského letiště včera uvedli, že před úsvitem odletěly z Káhiry dva letouny Izraelského letectva, vezoucí veškeré vybavení a dokumenty, které se na ambasádě nacházely.

Pokračovat ve čtení “Izraelský velvyslanec opustil Káhiru” »

státní znak Egyptské arabské republiky

Dolní komora egyptského parlamentu, ovládaného islamisty, včera vyzvala k vyhoštění izraelského velvyslance Jákova Amitaje (Yaakov Amitai) z Káhiry a odvolání egyptského velvyslance z Tel Avivu. Lidové shromáždění (Madžlis al-šaab, مجلس الشعب) také vyzvalo k co nejrychlejšímu zastavení dodávek zemního plynu Izraeli. Má se jednat o protest vůči izraelským leteckým úderům proti palestinskoarabským teroristům v Gaze.

Podle egyptské tiskové agentury MENA dolní komora parlamentu jednomyslně schválila text připravený jejím výborem pro arabské záležitosti.

Pokračovat ve čtení “Egyptský parlament označil Izrael za nepřítele, žádá vyhoštění velvyslance a přerušení dodávek plynu” »

výtržníci na izraelském velvyslanectví v Káhiře

výtržníci na izraelském velvyslanectví v Káhiře

Nový velvyslanec Izraele v Egyptě Jákov Amitaj (Yaakov Amitai) předal v pondělí pověřovací listiny předsedovi Nejvyššího velení ozbrojených sil Mohamedu Husajnu Tantávímu (Mohamed Hussein Tantawi).

Zprávy Kanálu 10 informovaly, že při oficiálním ceremoniálu spolu s ostatními novými velvyslanci hrál egyptský orchesrt hymny států přítomných diplomatů, kteří předávali své pověřovací listiny a nevynechal ani Hatikvu, izraelskou hymnu.

Pokračovat ve čtení “Izrael už má opět velvyslance v Egyptě” »

izraelské velvyslanectví v Káhiře

Izrael včera po třech měsících od napadení svého velvyslanectví v Káhiře obnovil svoji diplomatickou přítomnost v Egyptě. Velvyslanec Jákov Amitaj (Yaakov Amitai) se připojil k malé skupině izraelských diplomatických pracovníků, kteří v egyptském hlavním městě zůstali.

Jeho předchůdce opustil Káhiru poté, kdy v září dav překonal bezpečnostní zeď okolo ambasády a poté přepadl a plundroval část úřadu.

Pokračovat ve čtení “Izraelský velvyslanec se vrátil do Káhiry” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2021
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv