… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Jacob Frenkel

Leo Leiderman

Leo Leiderman

Banka IzraeleJen pouhé dva dny poté, kdy bylo oznámeno, že se předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu a ministr financí Jair Lapid shodli na osobě nového guvernéra izraelské centrální banky, navržený profesor Leo Leiderman v pátek svoji kandidaturu stáhl.

Leiderman premiérovi a ministrovi sdělil, že během zmíněných dvou dnů intenzivně o přijetí funkce diskutoval se svojí rodinou a došel k závěru, že bude lepší, pokud zůstane pracovat v Bank Hapoalim a na Telavivské univerzitě.

Pokračovat ve čtení “Výběr guvernéra Banky Izraele jako seriál: I Leo Leiderman to vzdal” »

Leo Leiderman

Leo Leiderman

Banka IzraeleGuvernérem Banky Izraele (Bank of Israel, בנק ישראל) bude dosavadní hlavní ekonom Bank HaPoalim (בנק הפועלים‎) profesor Leonardo (Leo) Leiderman (ליאו ליידרמן). Shodli se na tom předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) a ministr financí Jair Lapid (Yair Lapid) jen dva dny poté, kdy svoji kandidaturu stáhl profesor Jacob Frenkel. Oznámil to ekonomický portál Globes.

Podle zákona jmenuje guvernéra izraelské centrální banky premiér po konzultaci s ministrem financí.

Pokračovat ve čtení “Leo Leiderman vybrán za nového guvernéra Banky Izraele” »

Jacob A. Frenkel

Jacob A. Frenkel

Banka IzraeleProfesor Jacob Aharon Frenkel (יעקב אהרן פרנקל) včera večer informoval předsedu vlády Benjamina Netanjahua (Binyamin Netanyahu) a ministra financí Jaira Lapida (Yair Lapid), že se neujme postu guvernéra Banky Izraele. Podle Kanálu 2 izraelské televize je důvodem veřejná kritika některých jeho minulých skutečných či domnělých pochybení.

Jaakov Frenkel byl vybrán, aby v čele izraelské centrální banky nahradil profesora Stanleyho Fischera, který rezignoval ke konci června letošního roku.

Pokračovat ve čtení “Jacob Frenkel nebude guvernérem Banky Izraele” »

Jacob A. Frenkel

Jacob A. Frenkel

Banka IzraeleNovým guvernérem Banky Izraele (Bank of Israel, בנק ישראל) se stane Jacob Aharon Frenkel (יעקב אהרן פרנקל), který v čele izraelské centrální banky stál již v letech 1991 až 2000. Od 1. července 2013 nahradí v guvernérském křesle Stanleyho Fischera (סטנלי פישר), který počátkem roku z funkce k poslednímu dni měsíce června odstoupil.

Na jmenování Jacoba Frenkela se shodli premiér Benjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) a ministr financí Jair Lapid (Yair Lapid). Rozhodnutí musí ještě potvrdit Kneset.

Pokračovat ve čtení “Jacob Frenkel se vrací do čela Banky Izraele” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2021
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv