… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Josef Šalom Eljašiv

Mezinárodní společenství křesťanů a židů (IFCJ)

Přední osobnosti židovského náboženského života v Izraeli se v posledních dnech opět zásadně odlišně vyjádřili ke spolupráci židů a Státu Izrael s křesťanskými sionisty. Zatímco rabi Eljakim Levanon (Elyakim Levanon, אליקים לבנון) před užšími vztahy ostře varuje, rabi Eliezer Melamed (אליעזר מלמד) je naopak vítá.

Spor vyvolalo rozhodnutí izraelského ministerstva školství spolupracovat s nadnárodní organizací Mezinárodní společenství křesťanů a židů (International Fellowship of Christians and Jews, IFCJ, hebrejsky Nadace přátelství, הקרן לידידות), které již léta v Izraeli financuje různé sociální a vzdělávací aktivity.

Pokračovat ve čtení “Křesťanský sionismus – dobrý nebo špatný pro Izrael? Rabíni se v názorech rozcházejí” »

vylepování oznámení rabiho úmrtí

vylepování oznámení rabiho úmrtí

Velký učenec Tóry, hlava světového litevského-charedi ješivnického světa a světlo Tóry své generace, rav Josef Šalom ben Chaja Muša Eljašiv (Yosef Shalom ben Chaya Musha Elyashiv, יוסף שלום אלישיב), odešel včera z tohoto světa ve věku 102 let v nemocnici Šaarej Cedek (Shaarei Tzedek) v Jeruzalémě.

Pohřeb rava Eljašiva začal ve 22 hodin včera v noci z jeho domu v ulici Hanan v Mea Šearim (Me’ah Shearim). Zbožný a spravedlivý učenec si nepřál být na svém pohřbu veleben, a tak namísto toho byly řečníky předneseny modlitby a žalmy.

Pokračovat ve čtení “Pohřbu rabiho Eljašiva se zúčastnily statisíce (+ videa)” »

rabi Josef Šalom Eljašiv

Rabi Josef Šalom Eljašiv (Yosef Shalom Elyashiv, יוסף שלום אלישיב) byl v noci se soboty na neděli hospitalizován poté, kdy měl problém s dýcháním. Lékaři objevili těžké zatížení plic a vznikla obava ze zápalu plic.

Čtenáři jsou žádáni o modlitby, aby se rychle uzdravil HaRav Josef Šalom ben Chaja Músa.

101letý rabín je vůdcem světového litevského ješivnického hnutí a je považován za předního učence své generace.

Pokračovat ve čtení “Rabi Eljašiv hospitalizován” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv