… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Krav Maga

Krav maga (קרב מגע‎‎, krav=boj, maga=dotyk, tedy boj z blízka) je speciální bojová technika vyvinutá Izraelskými obrannými silami. Základem krav maga je boj s nepřítelem holýma rukama bez použití zbraně. Každý voják izraelské armády musí projít základním výcvikem v krav maga. Sebeobranná technika je využívána také v Izraelské policii a dalších bezpečnostních složkách, vyučována je i na izraelských středních školách.

Následující fotografie ukazují nácvik krav maga, prováděný příslušníky brigády Kfir, kteří slouží především v Judeji a Samaří.
Pokračovat ve čtení “Brigáda Kfir cvičí krav maga” »

Návštěva u prezidenta
foto Kancelář prezidenta

V malé vesnici Sde Avraham, nedaleko hranic s Gazou se udál následující příběh. Paní Jael Macpun (Yael Matzpun) se ubránila teroristovi, který přišel zabít jí a její děti. Její manžel byl v té době na severu Izraele v armádě a ona zůstala sama doma se svými malými dětmi.

Terorista, který se do Izraele dostal přes elektronický plot z Gazy, se rozhodl zabít nevinné civilní obyvatele v jejich domě podobně jako se to stalo ve vesnici Itamar, kdy byla vyvražděna celá rodina Fogel, včetně nemluvněte.

Pokračovat ve čtení “Židovská matka ubránila sebe a děti před teroristou” »

vojáci Izraelských obranných sil cvičí boj z blízka

vojáci Izraelských obranných sil cvičí boj z blízka

Izraelské obranné síly (IDF) odhalily, co je jejich nejlepší zbraní – ruce a nohy vojáků při používání techniky krav maga.

Krav maga je způsob boje intenzivní a také trochu nebezpečný. Každý voják sloužící v bojových jednotkách si dobře pamatuje základní výcvik pro boj zblízka. Někteří vojáci, ale pokračují ve výcviku a absolvují pětitýdenní výcvik instruktorů Krav maga. Tuto informaci přináší IDF na svém blogu.

Pokračovat ve čtení “Nejlepší zbraň IDF: ruce a nohy – Krav maga” »

Norsko trpí bezprecedentní vlnou znásilnění, která v drtivé většině páchají muslimští přistěhovalci na místních ženách. Informuje Yehuda Bello, uznávaný izraelský bloger, zaměřující se na mimo jiné na Norsko.

Bello, který rozumí norsky a má v Norsku kontakty, uvádí, že letos od ledna do konce října bylo jen samotném Oslu potvrzeno 48 znásilnění – a 45 z nich spáchali muslimové. Během prvních šesti měsíců roku 2011 si na znásilnění nebo pokus o něj jen v Oslu stěžovalo 208 norských žen. V celém Norsku to bylo 929 případů a počet případů znásilnění od počátku roku roste.

Pokračovat ve čtení “Norsko: Vlna muslimských znásilnění norských žen – ministři se ale starají o Izrael” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2021
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv