… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Kunejtra

img373532Kuvajtské noviny Al Jareeda informovaly o leteckém útoku Izraelského letectva na konvoj přepravující  rakety označované jako „přesné rakety dlouhého doletu“. Podle této informace mělo k útoku dojít v pondělí. Oficiální zdroj v Izraeli potvrdil, že k útoku došlo, ale neinformoval o místě, kde byly rakety zlikvidovány. Některé zdroje hovoří tom, že k bombardování došlo blízko vojenské základny u syrské Kunejtry (Quneitra, القنيطرة), která leží nedaleko izraelsko-syrské hranice na Golanských výšinách. Koncem července Izrael také bombardoval konvoj vezoucí rakety ze Sýrie do skladů Hizballáhu v Libanonu.

Pokračovat ve čtení “Izraelské letectvo bombardovalo konvoj syrských raket určený Hizballáhu” »

img411706Na severní hranici Izraele se Sýrií byli ošetřeni 4 Syřané, kteří překročili hranici s Izraelem. Dva z nich byli později převezeni do haifské nemocnice Rambam. Podle sdělení mluvčího IDF všichni čtyři překročili hranici z vlastní vůle. Z humanitárních důvodů jim byla poskytnuta první pomoc a lékařská péče, vše se souhlasem náčelníka generálního štábu Benyho Ganse.

Tento incident neznamená žádnou změnu v postoji Izraele vůči konfliktu v Sýrií a to naprostého distancování se od jakékoli iniciativy a akcí ve věci syrských uprchlíků či bojovníků na té či oné straně. Izrael nepřijímá uprchlíky ze Sýrie.

Pokračovat ve čtení “Dva zranění Syřané převezeni do izraelské nemocnice Rambam v Haifě” »

Title

Nemocnice Ziv

V sobotu se na syrsko-izraelské hranici u přechodu Kunejtra objevilo sedm krvácejících syrských občanů.

Vojáci IDF jim umožnili přechod do Izraele a poskytli jim první pomoc, poté byli zranění převezeni do nemocnice Rivka Zif v Zfatu (Safedu).

V sobotu 16.2. kolem 14. hodiny odpoledne objevili v blízkosti hraničního přechodu Kunejtra izraelští vojáci sedm zraněných osob. Jedna  z nich byla ve velmi těžkém stavu, ostatní  se středně těžkými zraněními.  Je předpoklad, že se jedná o povstalce, ale IDF o jejich identitě nepodala žádné informace.

Pokračovat ve čtení “Ojedinělé humanitární gesto na syrsko-izraelské hranici” »

syrská nevěsta a poslanec Kara

Dvě syrské drúzské nevěsty včera navzdory nepokojům ve své zemi přešly hranici do Izraele, aby se setkaly se svými manžely. Obě ženy do Izraele vstoupily přes hraniční přechod Kunejtra (Quneitra) na Golanských výšinách, poté co je přes nárazníkovou zónu doprovodili příslušníci mírových sil OSN.

Do Izraele se ženy dostaly po 9 let trvajícím boji za možnost vystěhovat se do Izraele a vdát se za muže, s nimiž se zasnoubily.

Pokračovat ve čtení “Nevěsty ze Sýrie se po 9 letech dostaly za manžely do Izraele” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2021
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv