… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Leonardo Sandri

školaČtyři roky poté, co papež Benedikt při své apoštolské cestě do Svaté země požehnal její základní kámen, byla v Jordánsku slavnostně otevřena první katolická univerzita.

Americká univerzita v Madabě, která vznikla z iniciativy Latinského patriarchátu v Jeruzalémě, byla formálně založena v New Hampshire. Předsedou správní rady univerzity, která otevřela své dveře studentům v roce 2011, je jordánský princ.

Slavnostní inaugurace se spolu s církevními představiteli účastnil král Abdalláh II.

Pokračovat ve čtení “V Jordánsku slavnostně otevřena první katolická univerzita” »

bagdádská katedrála "Naší Paní ustavičné pomoci"Irák. Před více než dvěma lety byla bagdádská katedrála „Naší Paní ustavičné pomoci“ terčem útoku islámských fundamentalistů. Zahynulo při něm 58 věřících, včetně dvou kněží. Včera obnovený syrsko-katolický kostel opětovně vysvětil kard. Leonardo Sandri, který je na pětidenní návštěvě Iráku. Prefekt kongregace pro východní církve shromážděným věřícím přinesl osobní pozdrav Svatého otce. Papež je nablízku katolické komunitě a prosí, aby Bůh žehnal celému iráckému národu, jeho utrpení i nadějím, řekl argentinský kardinál.

Pokračovat ve čtení “Kardinál Sandri vysvětil bagdádskou katedrálu” »

Vatikán. Podpora církve ve Svaté zemi patří mezi mise, díky nimž „roste bratrství, které překonává rozdíly a diskriminace“, čteme v listu prefekta Kongregace pro východní církve. Připomíná v něm biskupům sbírku pro křesťany ve Svaté zemi, která se tradičně vyhlašuje na Velký pátek. Kard. Leonardo Sandri upřesňuje, že prostředky takto získané dovolují fungování mnoha pastoračních a sociálních děl, které zároveň podporují úsilí o mír a smíření v tomto regionu. Prefekt Kongregace pro východní církve vyjadřuje také obavy z vývoje situace v Sýrii a připojuje se k papežovu apelu na ukončení násilí. Problémem zůstává rovněž neslábnoucí emigrace křesťanů z této oblasti poznamenané nestabilitou a dalšími obtížemi. Právě proto je projev solidarity věřících všeobecné Církve tak důležitý.

Pokračovat ve čtení “Výzva k podpoře křesťanů ve Svaté zemi” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2021
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv