… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Lidová fronta pro osvobození Palestiny

Mohamad Štaje (Mohammad Shtayyeh)

Mohamad Štaje (Mohammad Shtayyeh)

Palestinská autonomie v Zemi Izrael má novou vládu. Slib složila v Ramalláhu do rukou vůdce Palestinské správy Mahmúda Abbáse nejprve v sobotu 13. dubna 2019, aby jej následující den zopakovala poté, kdy se ukázalo, že ve vytištěném textu slibu byla chyba.

Novým palestinskoarabským premiérem se stal Mohamad Štaje (Mohammad Shtayyeh, محمد اشتية), jednašedesátiletý člen Ústředního výboru hnutí Fatáh a dlouhodobý Abbásův spojenec. Má kritický názor na Hamas (Hnutí islámského odporu), které roku 2007 po krvavých bojích ovládlo Pásmo Gazy a moci nad ním se od té doby odmítá vzdát. Pokračovat ve čtení “Vznikla nová vláda palestinskoarabské autonomie” »

Palestinci slaví vraždy modlících se Židů, 18. 11. 2014

Palestinci slaví vraždy modlících se Židů, 18. 11. 2014

Přijít do svatostánku a tam zmasakrovat neozbrojené modlící se lidi je zločin. Vždy, všude, ve všech kulturách. Lze si představit, že rodina vrahů odmítá uvěřit tomu, že jejich blízcí by něco takového spáchali. Lze se nadít, že se snaží jejich čin nějak omluvit. Ale v žádné morálně nezkažené společnosti nepřichází v úvahu, aby chladnokrevní vrazi bezbranných modlících se lidí byli oslavováni jako hrdinové.

Pokračovat ve čtení “Čiré palestinské zlo: Rodiny teroristů slaví v Jeruzalémě masakr modlících se Židů” »

arabské vraždění v synagoze, Jeruzalém, 18. 11. 2014

Vůdce hnutí Fatáh a předseda arabské autonomní Palestinské správy Mahmúd Abbás dnes dopoledne odsoudil palestinskoarabský teroristický útok, při kterém dva zločinci v jeruzalémské synagoze sekerami a noži zavraždili 4 modlící se Židy a dalších 13 zranili.

Naopak teroristické Hnutí islámského odporu (Hamas), vládnoucí Pásmu Gazy, vrahy oslavuje jako „hrdiny“ a „mučedníky“. Stejně jásá Islámský džihád a Lidová fronta pro osvobození Palestiny.

arabské vraždění v synagoze, Jeruzalém, 18. 11. 2014

arabské vraždění v synagoze, Jeruzalém, 18. 11. 2014


Pokračovat ve čtení “Masakr v Jeruzalémě: Mahmúd Abbás zločin alibisticky odsoudil, v Gaze oslavují” »

Izraelské obranné sílyPo několika dnech, kdy v Judeji a Samaří v reakci na protiteroristickou Operaci Sloup oblakový panovaly nepokoje, provedly v noci na dnešek Izraelské obranné síly ve spolupráci s Hlavní bezpečnostní službou (Šabak), Izraelskou policí a Pohraniční stráží rozsáhlé zatýkání.

Zatčeno bylo 55 osob, převážně členů Hamasu a Islámského džihádu, mimo jiných i členů Palestinské legislativní rady, parlamentu autonomní arabské Palestinské správy. Dále jsou mezi zatčenými také příslušníci Lidové fronty pro osvobození Palestiny a Fatáhu.

Pokračovat ve čtení “V Judeji a Samaří zatčeny desítky Arabů” »

znak Šin BetIzraelská Služba všeobecné bezpečnosti (שרות הביטחון הכללי – שב“כ) již v květnu odhalila teroristickou skupinu, jejíž členové žili v palestinské vesnici Chizma ((חיזמא nedaleko Jeruzaléma. Teprve nyní byly pro veřejnost  uvolněny některé informace.V čele teroristické skupiny stál dvaapadesátiletý Radžeb Musa Salah Aldin, který se s ostatními členy skupiny řadil k přívržencům Lidové fronty za osvobození Palestiny (LFOP).

Připomeňme, že generálním tajemníkem LFOP byl až do svého zatčení Achmad Saadat, který byl jedním z těch, kteří naplánovali atentát na izraelského ministra Rechaveama Zeeviho (1926-2001). Achmad Saadat byl za svůj čin v prosinci 2008 odsouzen izraelským Vojenským soudem ke třiceti letům vězení.

Pokračovat ve čtení “Odhalena teroristická skupina” »

Syrské jednotky začaly ve čtvrtek rozmisťovat miny podél hranice se severním Libanonem. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na místního libanonského představitele.

„Představitelé (v Bejrútu) nám sdělili, že Syřané podnikají opatření k zabránění pašování zbraní. Byla také viděna řada syrských vojáků, rozmisťujících se na jejich straně hranice u syrských vesnic Hít (Heet) a Buvajt (Buwayt),“ uvedl místní libanonský představitel.

Dodal, že jednotky začaly za úsvitu rozmisťovat miny v oblasti naproti libanonským vesnicích Knajse (Knaysseh) a Al-Hnajder (Al-Hnayder). Podle zpráv je v této oblasti hranice vymezena jen náspy hlíny a dlouho byla využívána k pašování zboží a zbraní mezi oběma zeměmi.

Pokračovat ve čtení “Sýrie zaminovává hranici s Libanonem” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2020
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv