… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Lidová fronta pro osvobození Palestiny

Palestinci slaví vraždy modlících se Židů, 18. 11. 2014

Palestinci slaví vraždy modlících se Židů, 18. 11. 2014

Přijít do svatostánku a tam zmasakrovat neozbrojené modlící se lidi je zločin. Vždy, všude, ve všech kulturách. Lze si představit, že rodina vrahů odmítá uvěřit tomu, že jejich blízcí by něco takového spáchali. Lze se nadít, že se snaží jejich čin nějak omluvit. Ale v žádné morálně nezkažené společnosti nepřichází v úvahu, aby chladnokrevní vrazi bezbranných modlících se lidí byli oslavováni jako hrdinové.

Rodiny Udaje a Rasána Abú Džamál nicméně dnes v jeruzalémské čtvrti Džábir Mukabar divoce slavily poté, co se dozvěděly, že oba muži dnes v synagoze sekerami, noži a pistolemi zavraždili čtyři a zranili osm dalších modlících se Židů. Vrahy pak zastřelila bezpečnost.

Pokračovat ve čtení “Čiré palestinské zlo: Rodiny teroristů slaví v Jeruzalémě masakr modlících se Židů” »

arabské vraždění v synagoze, Jeruzalém, 18. 11. 2014

Vůdce hnutí Fatáh a předseda arabské autonomní Palestinské správy Mahmúd Abbás dnes dopoledne odsoudil palestinskoarabský teroristický útok, při kterém dva zločinci v jeruzalémské synagoze sekerami a noži zavraždili 4 modlící se Židy a dalších 13 zranili.

Naopak teroristické Hnutí islámského odporu (Hamas), vládnoucí Pásmu Gazy, vrahy oslavuje jako „hrdiny“ a „mučedníky“. Stejně jásá Islámský džihád a Lidová fronta pro osvobození Palestiny.

Pokračovat ve čtení “Masakr v Jeruzalémě: Mahmúd Abbás zločin alibisticky odsoudil, v Gaze oslavují” »

Izraelské obranné sílyPo několika dnech, kdy v Judeji a Samaří v reakci na protiteroristickou Operaci Sloup oblakový panovaly nepokoje, provedly v noci na dnešek Izraelské obranné síly ve spolupráci s Hlavní bezpečnostní službou (Šabak), Izraelskou policí a Pohraniční stráží rozsáhlé zatýkání.

Zatčeno bylo 55 osob, převážně členů Hamasu a Islámského džihádu, mimo jiných i členů Palestinské legislativní rady, parlamentu autonomní arabské Palestinské správy. Dále jsou mezi zatčenými také příslušníci Lidové fronty pro osvobození Palestiny a Fatáhu.

Pokračovat ve čtení “V Judeji a Samaří zatčeny desítky Arabů” »

znak Šin BetIzraelská Služba všeobecné bezpečnosti (שרות הביטחון הכללי – שב“כ) již v květnu odhalila teroristickou skupinu, jejíž členové žili v palestinské vesnici Chizma ((חיזמא nedaleko Jeruzaléma. Teprve nyní byly pro veřejnost  uvolněny některé informace.V čele teroristické skupiny stál dvaapadesátiletý Radžeb Musa Salah Aldin, který se s ostatními členy skupiny řadil k přívržencům Lidové fronty za osvobození Palestiny (LFOP).

Připomeňme, že generálním tajemníkem LFOP byl až do svého zatčení Achmad Saadat, který byl jedním z těch, kteří naplánovali atentát na izraelského ministra Rechaveama Zeeviho (1926-2001). Achmad Saadat byl za svůj čin v prosinci 2008 odsouzen izraelským Vojenským soudem ke třiceti letům vězení. Pokračovat ve čtení “Odhalena teroristická skupina” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv