… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Městská část Praha-Suchdol

czara006Na včerejším zasedání zastupitelstva Suchdola bylo uděleno čestné občanství in memoriam Arturu Radvanskému, který v Suchdole prožil větší část svého života.  Původním  jménem Artur Tüberger, narozen 24.11.1921 v Radvanicích u Ostravy,( dnes již součást Ostravy), měl 2 bratry, dvojčata. Zatčen v srpnu 1939, tehdy 17 1/2 letý, pro pomoc uprchlíkům, kteří se snažili přejít hranici Protektorát- Polsko (ještě před napadením Polska), společně s ním zatčen i jeho otec Marek T. Z věznice gestapa se jim podařilo uniknout s pomocí německého vojáka, otcova kamaráda, který tam byl jako přidělen jako řidič . S otcem pak také přešli hranici, nicméně to již propukla válka a byli na polském území chyceni vojenskou policií a přes různé věznice a tábory v Polsku byli odvlečeni do Buchenwaldu.

Pokračovat ve čtení “Čestné občanství Suchdola in memoriam Arturu Radvanskému” »

Praha - Suchdol

Včerejší veřejné zasedání zastupitelstva městské části Praha 6 – Suchdol ve věci incidentu, který se odehrál 1. ledna 2014 v ještě nezkolaudované budově diplomatického zastoupení Palestinské autonomie, mělo očekávaně bizarní charakter. Za to ovšem samo zastupitelstvo nemohlo a naopak se k danému problému od začátku postavilo statečně a žádalo přestěhování palestinských diplomatů mimo území, za které je zodpovědno. Problém, který se tu řešil byl neúměrný místu, kde se řešil a konec konců i jak se řešil a řeší. Vždyť výbuchem, který stál život a nálezem zbraní a posléze ještě další výbušniny přece nebyli a nejsou ohroženi jen obyvatelé Suchdola. Ale je to otázka bezpečnosti celé naší země a jako taková by se měla řešit nejen v lokalitě bezprostředního ohrožení, ale na podstatně širším fóru, ba dokonce na půdě Parlamentu ČR.

Pokračovat ve čtení “Zasedání zastupitelstva Prahy – Suchdola. Palestinská drzost trvá. Zametlo už ministerstvo zahraničí vše pod koberec?” »

img4682c481 Starosta městské části svolává na čtvrtek 6. února 2014 od 18 hodin 19. zasedání Zastupitelstva městské části Praha-Suchdol. Zasedání je veřejné a uskuteční se ve velké zasedací místnosti radnice městské části Praha-Suchdol ve 3. podlaží.zprava_Dzamal_Al_Ajjam

Program zasedání: Palestinská ambasáda – situace po incidentu 1. ledna 2014. Jednání se zúčastní zástupci Police ČR, ministerstva zahraničních věcí a palestinské ambasády.

Městské zastupitelstvo vidí podle vyjádření starosty pro eretz.cz situaci následovně: „Vyřešení celé situace záleží především na přístupu představitelů palestinské ambasády, Policie ČR a ministerstva zahraničních věcí. Je zcela nezbytné důsledné objasnění incidentu a předložení záruk, že ambasáda Státu Palestina a působení jejich diplomatů nebude ohrožovat bezpečnost obyvatel městské části. Vedení městské části nadále požaduje od představitelů policie a ministerstva zahraničí zajištění bezpečnosti obyvatel.“

Pokračovat ve čtení “Palestinská ambasáda – mimořádné zasedání zastupitelstva Suchdola” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2021
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv