… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Mitt Romney

Binjamin Netanjahu a Barack Obama

Binjamin Netanjahu a Barack Obama

Je známo, že předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) a prezident USA Barack Obama nemají dobré vztahy, nicméně zdá se, že jsou ještě horší, než si mnozí mysleli.

Včera vyšla kniha „Double Down“ novinářů MSNBC Marka Halperina a Johna Heilemanna, která odhaluje příběh kampaně a voleb prezidenta USA v roce 2012 a obsahuje mimo jiných i Obamovo vyjádření o Netanjahuovi.

Pokračovat ve čtení “Obama: Bibi Netanjahu je osina v prdeli…” »

Barack Hussein ObamaSoučasný prezident USA Barack Hussein Obama obhájil v prezidentských volbách svůj úřad, když získal nejen většinu hlasů, ale zejména výraznou většinu volitelů. Vyplývá to z dnes ráno zveřejněného kvalifikovaného odhadu. Jeho soupeř Mitt Romney už porážku uznal a Obamovi pogratuloval.

Podle průzkumů uskutečněných mezi voliči při opouštění volebních místností získal Obama 70 % hlasů amerických Židů. V roce 2008 to bylo 74 %.

Pokračovat ve čtení “Barack Hussein Obama znovuzvolen prezidentem USA, získal 70 % židovských hlasů” »

Mitt Romney, Binjamin Netanjahu

Mitt Romney a Binjamin Netanjahu

Pokud by o příštím prezidentovi USA rozhodovali izraelští Židé, stal by se jím Mitt Romney. V aktuálním průzkumu „Mírového indexu“ Institutu izraelské demokracie a Telavivské univerzity se pro republikána Romneyho vyslovilo „z hlediska izraelských zájmů“ 57,2 % izraelských Židů, zatímco pro demokrata Obamu pouhých 21,5 %. U izraelských Arabů je výsledek opačný – 45 % je pro Obamu a jen 15 % pro Romneyho.

Pokračovat ve čtení “Průzkum: Izraelští Židé by volili Romneyho, Arabové Obamu” »

velvyslanectví USA v IzraeliPrezident Barack Hussein Obama posedmé využil své oprávnění a z důvodu národní bezpečnosti odložil účinnost zákona, který nařizuje přesun velvyslanectví USA z Tel Avivu do hlavního města Izraele, Jeruzaléma.

Zákon o velvyslanectví v Jeruzalémě (The Jerusalem Embassy Act) z roku 1995 požaduje přesun velvyslanectví do hlavního města Izraele, avšak současně dává prezidentovi právo tento přesun opakovaně odkládat o 6 měsíců, pokud odložení účinnosti zákona oznámí předem Kongresu s tím, že je nezbytné „k ochraně národněbezpečnostních zájmů Spojených států.“

Pokračovat ve čtení “Velvyslanectví USA bude nadále v Tel Avivu” »

NEW YORK – Když jsem zhruba před 40 lety nastupoval na Oxfordskou univerzitu jako postgraduální student, deklaroval jsem svůj zájem o Blízký východ. Bylo mi řečeno, že tato část světa spadá do kolonky „orientálních studií“ a že mi bude přidělen příslušný profesor. Když jsem však dorazil na první schůzku do kanceláře tohoto profesora, jeho knihovna byla plná svazků popsaných čínskými znaky. Profesor byl zkrátka specialista na to, co jsem přinejmenším já v té době pokládal za nesprávný Orient.
Pokračovat ve čtení “Změněná orientace Ameriky” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2020
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv