… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Mosad

Meir Dagan, 2011

Meir Dagan, 2011

Meir Dagan (מאיר דגן), v letech 2002 až 2011 ředitel izraelské vnější civilní zpravodajské služby, zemřel dnes ve věku 71 let po dlouhém boji s rakovinou v telavivské Ichilovově nemocnici . Oznámil to v tiskové zprávě izraelský Úřad předsedy vlády. Nad smrtí úspěšného šéfa Mosadu projevili lítost četní izraelští i světoví představitelé.

Pokračovat ve čtení “Zemřel Meir Dagan, bývalý ředitel Mosadu” »

Benjamin Netanjahu a Josi Kohen

Benjamin Netanjahu a Josi Kohen

Předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu jmenoval dnes večer novým ředitelem izraelské civilní vnější zpravodajské služby svého poradce pro národní bezpečnost Josiho Kohena (Yossi Cohen, יוסי כהן). V čele Mosadu (Institut pro zpravodajské a zvláštní operace, המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים) nahradí Tamira Parda, který odejde v lednu 2016.

Pokračovat ve čtení “Novým ředitelem Mosadu bude Josi Kohen (+ video)” »

izraelský Institut pro zpravodajské a zvláštní operace (Mosad)

Institut pro zpravodajské a zvláštní operace (Mosad)

Tamir Pardo a Joram Kohen

ředitel Mosadu Tamir Pardo (vlevo) a ředitel Šabaku Joram Kohen

Současný ředitel Tamir Pardo v neveřejné debatě sdělil, že chce v čele izraelské vnější civilní zpravodajské služby skončit v lednu 2016 a hledání nového ředitele je v plném proudu. Uvádí to v nedělním článku na webu Ynet Ronen Bergman.

Pokračovat ve čtení “Kdo bude příštím ředitelem Mosadu?” »

svržený premiér Haman nebyl z nejskromnějších

svržený premiér Haman nebyl z nejskromnějších

PUTNA (PUrimová Tisková ageNturA): Jak oznámily hromadné sdělovací prostředky a UPA (Ústřední purimová agentura), byl včera 13. adaru proveden státní převrat v Persii. Situace v perských provinciích a hlavním městě je dosti nepřehledná. Obyvatelé ve všech provinciích uvádějí, že se většina gubernátorů a vysokých státních úředníků přidala k opozičním silám, které aktivně podporuje. Podle neověřených zpráv se na stranu opozice přidal i nejvyšší státní představitel Persie. Tento bezprecedentní krok prý učinil po poradě se svou manželkou. Jak je již známo, v čele opozice stojí několik let bratranec manželky nejvyššího představitele Persie Mordechaj.

Pokračovat ve čtení “EXKLUZIVNĚ! Úspěšná operace Mosadu: Státní převrat v Persii!” »

Miloš Zeman na konferenci AIPAC 2015

Aktualizováno 3. 3. 2015 ve 21 hodin SEČ o oficiální překlad projevu prezidenta Miloše Zemana do češtiny.

Český prezident včera sklidil opakovaný potlesk, včetně opakovaného aplausu ve stoje, za svůj projev na výroční konferenci Americko-izraelském výboru pro veřejné záležitosti (AIPAC). Miloš Zeman hovořil o rostoucí hrozbě mezinárodního terorismu, boji proti němu a vyzval ke ztotožnění s židovským národem.

Pokračovat ve čtení “Miloš Zeman na konferenci AIPAC sklidil ovace ve stoje (+ video)” »

MOSSAD - MUSALEMIslámský stát v posledním čísle svého měsíčníku DABIQ vydávaného v angličtině uvedl, že odhalil a dopadl izraelského špióna ve svých řadách. Údajným agentem Mossadu má být devatenáctiletý obyvatel Východního Jeruzaléma Saíd Ismaíl Musalem. V měsíčníku je s ‚agentem‘ interwiev. Podle doznání samotného ‚agenta‘ měl být prý získán ke spolupráci s Mossadem pomocí svého židovského souseda, který kdysi působil jako důstojník izraelské policie. Musalem se vyjádřil, že k němu přišel jeho židovský soused a nabídl mu spolupráci s Mossadem. Musalem mu odpověděl, že o tom bude uvažovat a že se chce zeptat na názor otce a svých bratrů. Ti mu všichni radili, aby se spoluprací souhlasil. Časem se prý dověděl, že oni byli také v minulosti agenty Mossadu. Uvedl, že Mossad mu hradil všechny výlohy. ‚Agent‘ pak hovořil o tom, že k němu přišel důstojník Mossadu, který se mu představil jako Miro a navrhl mu špionážní práci v srdci samotného Islámského státu v Sýrii. Musalem měl shromažďovat informace o IS, například o místech, kde jsou uskladněny zbraně, sledovat Palestince, kteří se přihlásili do řad IS a dodat obecně zprávy o činnosti IS. ‚Agent‘ uvedl, že prodělal výcvik ve výcvikovém středisku v Anatot ve Východním Jeruzalémě. Tam se prý učil sebeovládání, jak vydržet výslechy, jak vyzvědět od lidí informace. Tvrdil, že se také učil zacházet se zbraněmi a že působil jako tajný spolupracovník bezpečnostních složek a přispěl k zatčení obchodníků se zbraněmi, pomáhal při pátrání po hledaných teroristech a nelegálně proniknuvších Palestinců na izraelské území. (Trochu mnoho na 19 letého mladíka! – D.M.). Podle jeho slov s pomocí převaděče přešel turecko-syrskou hranici a měl nařízeno nekontaktovat své  řídící pracovníky z Mossadu do doby, než se vrátí zpět do Izraele. Pokračovat ve čtení “Islámský stát : agent Mossadu odhalen” »

Prezident Izraele Reuven Rivlin a předseda vlády Benjamin Netanjahu se při příležitosti svátku Chanuka sešli s ředitelem vnější zpravodajské služby Mosad (המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים) Tamirem Pardem a všemi jeho žijícími předchůdci.

Reuven Rivlin, Benjamin Netanjahu a Tamir Pardo zapalují třetí chanukovou svíci

Reuven Rivlin, Benjamin Netanjahu a Tamir Pardo zapalují třetí chanukovou svíci

společná fotografie prezidenta Reuvena Rivlina, premiéra Benjamina Netanjahua a ředitelů Mosadu - zleva stojící: Dani Jatom, současný ředitel Tamir Pardo, Cvi Zamir, Šabtaj Šavit, Nachum Admoni, Efrajim Halevi; chybí Meir Dagan

společná fotografie prezidenta Reuvena Rivlina, premiéra Benjamina Netanjahua a ředitelů Mosadu – zleva stojící: Dani Jatom, současný ředitel Tamir Pardo, Cvi Zamir, Šabtaj Šavit, Nachum Admoni, Efrajm Halevi; chybí Meir Dagan

Jicchak Chofi

Jicchak Chofi

izraelský Institut pro zpravodajské a zvláštní operace (Mosad)

Institut pro zpravodajské a zvláštní operace (Mosad)

Ve věku 87 let zemřel 15. září 2014 bývalý ředitel izraelské vnější zpravodajské služby generálmajor (v záloze) Jicchak Chofi (Yitzhak Hofi, יצחק חופי). Jeho jméno je spojeno s řadou úspěšných protiteroristických operací včetně slavné osvobozovací akce v ugandském Entebbe a likvidace iráckého jaderného reaktoru Osirak.

Pokračovat ve čtení “Zemřel Jicchak Chofi, bývalý ředitel Mosadu” »

Newsweek: USA vs. Izrael?Izrael provádí proti USA agresivní špionáž, která je však ututlávána díky vlivným kontaktům Izraele v Kongresu USA. Špionáž je důvodem, proč Spojené státy nechtějí zrušit vízovou povinnost pro Izraelce. Uvedl to ve svém vydání ze čtvrtka 8. května 2014 americký časopis Newsweek s odvoláním na nejmenované představitele americké zpravodajské komunity.

Článek vyšel dva dny poté, co stejný časopis citoval nejmenované představitele zpravodajské komunity USA a zaměstnance Kongresu, kteří uvedli, že jsou obeznámeni s izraelskými výzvědnými aktivitami, které jsou „šokující“ a daleko rozsáhlejší, než obdobné aktivity kteréhokoliv jiného spojence.

Přední izraelští představitelé obvinění odmítli s tím, že neodpovídá skutečnosti a jeho cílem je poškodit vzájemné vztahy obou spojeneckých zemí.

Pokračovat ve čtení “Napětí mezi USA a Izraelem kvůli údajné izraelské špionáži” »

náčelník generálního štábu Beny Ganc a velitel letectva Amir Ešel

náčelník generálního štábu Beny Ganc a velitel letectva Amir Ešel (ilustrační foto)

Izraelské bezpečnostní síly jsou schopné provést vojenské operace prakticky kdekoliv na světě, včetně Íránu. A v mnoha cizích zemích, včetně zemí nepřátelských, Izrael již provedl desítky tajných operací. Uvedl to předevčírem náčelník generálního štábu Izraelských obranných sil generálporučík Beny Ganc (Benny Gantz) při debatě se studenty střední školy Gat Javne (Gat Yavneh), jejíž záznam odvysílal Kanál 10 izraelské televize.

„Námořnictvo se minulý týden vrátilo ze vzdálené operace,“ zmínil Ganc v narážce na překažení íránské dodávky zbraní pro Gazu na lodi Klos C u pobřeží Súdánu. „Naše letectvo je kdekoliv, kde chceme, aby bylo,“ pokračoval.

„Ani jsem se nezmínil o desítkách tajných aktivit, z nichž některé proběhly poslední týden a i teď, když právě mluvíme. Mluvím o operacích blízkých i vzdálených – Írán a tak podobně. Neexistují oblasti, které by byly mimo dosah Izraelských obranných sil,“ řekl dále náčelník štábu.

Pokračovat ve čtení “Náčelník izraelského generálního štábu: Izrael umí provádět operace i v Íránu, je-li to nutné” »

izraelský Institut pro zpravodajské a zvláštní operace (Mosad)

Institut pro zpravodajské a zvláštní operace (Mosad)

Do izraelské vnější zpravodajské služby v posledních letech nastoupilo tolik zbožných rekrutů, že se Mosad rozhodl zaměstnat vlastního rabína. Informaci přinesl dnešní Maariv.

Pokračovat ve čtení “Mosad má vlastního rabína” »

img243201Pět podezřelých z toho že jsou důstojníci Mossadu a tři Egypťané stanou ve středu před soudem v Egyptě – in absentia  (v nepřítomnosti) – kvůli obvinění, že prováděli výzvědnou činnost ve prospěch židovského státu. To je doslovný citát egyptského zdroje obeznámeného s právními aspekty případu. Egyptská prokuratuje obviňuje skupinu osmi mužů z toho, že dodávali Izraeli informace, které ohrožovaly Egyptskou bezpečnost. Soudní jednání proběhne v nepřítomnosti obviněných, protože podle informace jsou agenti Mossadu na útěku  a o třech Egypťanech není jasné, zda  byli zatčeni.  Tito Egypťané pocházejí z egyptského Rafahu (Rafia) u hranic s Gazou a proto soud proběhne v nejbližším správním centru a tím je Ismailiya ležící při Suezském přístavu.

Pokračovat ve čtení “Agenti Mossadu souzeni v nepřítomnosti v Egyptě” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv