… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Muhamed Badí

Muslimské bratrstvo

Muslimské bratrstvo

Správní soud v Káhiře dnes zakázal „všechny aktivity“ islamistického Muslimského bratrstva a „všech organizací, které jsou na něj napojeny“ na území celého Egypta.

Soud také nařídil prozatímní egyptské vládě, aby zajistila všechny finanční prostředky Muslimského bratrstva a vytvořila orgán pro jejich správu, dokud rozhodnuto o případném odvolání, které může islamistická organizace podat do 10 dní. Informaci přinesl Ahram Online a další egyptská média.

Pokračovat ve čtení “Egyptský soud zakázal Muslimské bratrstvo” »

Mohamed Badie zatčení

zatčení Muhamada Badího

Krátce po půlnoci na včerejšek byl zatčen nejvyšší vůdce egyptského Muslimského bratrstva Muhamed Badí (Mohammed Badie). O oznámení mluvčího egyptského ministerstva vnitra Abdela Fatáha Osmana informuje web Ahram Online.

Pokračovat ve čtení “Egyptská bezpečnost zatkla nejvyššího vůdce Muslimského bratrstva” »

Mohamed Badie

Mohamed Badí

Egyptský nejvyšší státní zástupce Hišám Barakat (Hisham Barakat) vydal včera zatykače na 9 vysokých představitelů Muslimského bratrstva, včetně vůdce islamistické organizace Muhameda Badího (Mohammed Badie). Oznámila to egyptská státní tisková agentura MENA.

Zatykače jsou odůvodněny tím, že vůdcové Bratrstva „nařídili ozbrojeným skupinám přerušit silnice a hrozili násilím ve městě Kaljúb (Qalyub), šířili násilnosti a ohrožovali veřejný zájem.“

Pokračovat ve čtení “V Egyptě vydány zatykače na vůdce Muslimského bratrstva” »

img432039Představitelé Muslimského bratrstva se vyjádřili velice ostře proti důstojníkům egyptské armády, kteří podle nich masakrovali v pondělí ráno členy Muslimského bratrstva. Jmenovaný egyptský prezident Adli Mansúr oznámil vytvoření vyšetřovací komise, která má objasnit smrt nejméně 51 lidí při střetech mezi demonstranty a vojskem před kasárnami v Káhiře. Během tohoto incidentu bylo zraněno nejméně 435 lidí. Většina ze zabitých byli příslušníci Muslimského bratrstva a vojáci. Příslušníci Muslimského bratrstva tvrdí, že zabití byli pokojně demonstrující proti vojenskému puči, jak převzetí moci v Egyptě armádou nazývají příslušníci. Podle nich také někteří lidé byli zastřeleni při modlitbě. Pokračovat ve čtení “Vůdce muslimského bratrstva: Egyptská armáda je horší než Židé” »

Mohamed Badie

Muhamed Badí

Nejvyšší duchovní vůdce egyptského Muslimského bratrstva, jehož členem je i prezident Egypta Muhamed Mursí (Mohamed Morsi, محمد مرسي) a které dominuje oběma komorám egyptského parlamentu, včera vyzval k džihádu (svaté válce) za „osvobození Jeruzaléma z izraelské vlády.“

Pokračovat ve čtení “Vůdce egyptského Muslimského bratrstva vyzval k džihádu za „osvobození“ Jeruzaléma” »

Mohamed Badi

Mohamed Badi

Nejvyšší vůdce egyptského Muslimského bratrstva – jehož členem je i nově zvolený prezident Mohamed Mursí (Mohammed Morsi) – vyzval k džihádu proti Izraeli.

Pokračovat ve čtení “Vůdce egyptského Muslimského bratrstva vyzývá k džihádu proti Izraeli” »

Strana svobody a spravedlnosti (Egypt)
Strana Al Núr (Egypt)

Strana Al Núr (Egypt)

Islamistické strany drtivě zvítězily v parlamentních volbách v Egyptě, jejichž poslední kolo se konalo včera. Předseda volební komise sdělil, že Strany svobody a spravedlnosti, která je politickým křídlem Muslimského bratrstva, získala 47 % všech hlasů a tvrdě islamistická salafistická strana Al-Núr (Al-Nour) dalších 25 %.

Pokračovat ve čtení “V Egyptě drtivě zvítězili islamisté, Izrael se prý bát nemusí” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv