… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Muníb Al-Masrí

základní kámen Muzea Palestiny

základní kámen Muzea Palestiny

Představitelé Palestinské správy se včera zúčastnili ceremoniálu položení základního kamene nového muzea „palestinské kultury, dějin a společnosti“ v Bir Zajt (Bir Zeit) u Ramalláhu, které má být pro Araby „cenným zdrojem informací o Palestině a jejích dějinách.“

Výstavba muzea, o jehož vzniku se poprvé začalo mluvit před zhruba 15 lety, má proběhnout ve dvou etapách. První na přibližně 3.000 metrů čtverečních by měla být hotova do 2 let, přičemž náklady na ni by měly činit přibližně 15 milionů dolarů (300 milionů českých korun). Celé muzeum by se mělo rozkládat na 9.000 metrech čtverečních a budovu ze skla a kamene navrhl irský architektonický ateliér Heneghan Peng, který navrhl také nové Egyptské národní muzeum.

Pokračovat ve čtení “Položen základní kámen Muzea Palestiny” »

Arabští zákaznicí v supermarketu Rami Levyho

Milionář z Palestiské autonomie Munib Al-Masri vedl mírové rozhovory s izraelským milionářem – majitelem řetězce supermarketů Rami Levym v jednom z jeho obchodních center v Judeji a Samaří. Tím velmi rozčílil hnutí bojkotující Izraelské podniky.

Arabský milionář Munib Al-Masri se setkal s Levym, který stojí za pravicovými aktivisty, ale současně je pro arabsko-židovské soužití. O těchto aktivitách ale pouze nehovoří, nýbrž je také uskutečňuje, v jeho supermaketech pracují spolu Arabové a Židé, několik z jeho supermarketů je v Judei a Samaří. Největší supermarket je v Guš Etzion a nakupují tam společně Židé a Arabové. Zejména ve čtvrtek, den před muslimským dnem odpočinku a předvečerem šabatu jsou obchody plné nakupujících z obou skupin obyvatel.

Pokračovat ve čtení “Když obchodníci hovoří o míru, ne všem se to líbí” »

Karel Schwarzenberg a Salám Fajjád

Karel Schwarzenberg a Salám Fajjád

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí České republiky Karel Schwarzenberg uskutečnil 5. a 6. května 2012 oficiální návštěvu na Palestinských územích. Jejím cílem bylo napomoci propagaci české rozvojové spolupráce, posílit dobrou pověst ČR na Palestinských územích a podpořit uplatnění českých firem, které na Palestinských územích působí zejména v energetice a ve vodohospodářství.

Karel Schwarzenberg a Rijád Malkí

Karel Schwarzenberg a Rijád Malkí


Pokračovat ve čtení “Ministr zahraničí České republiky Schwarzenberg navštívil Palestinská území, jednal s izraelským ministrem zahraničí” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2021
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv