… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Nábil Abú Rudejne

mapa Jeruzaléma

Jeruzalémský městský plánovací výbor dnes schválil výstavbu 50 nových bytových jednotek pro Židy ve čtvrti Har Choma (Har Homa) a 28 ve čtvrti Ramot.

Stalo se tak den poté, kdy dva palestinští Arabové, zavraždili v synagoze čtyři modlící se Židy a drúzského policistu.

Pokračovat ve čtení “Jeruzalém schválil dílčí židovskou výstavbu v Har Choma a Ramot” »

Násilnosti v Kalandíi

Násilnosti v Kalandíi

Další kolo „mírových jednání“ mezi izraelskými a palestinskými vyjednavači Palestinské samosprávy, plánované na dnešek, bylo dnes (26.8.) zrušeno poté, co izraelské bezpečnostní síly zastřelily tři Araby, kteří v časných ranních hodinách zaútočili při nepokojích v Kalandíi. Představitel PS řekl, že „…jednání, které mělo probíhat v Jerichu … bylo dnes zrušeno kvůli zločinu, který spáchal Izrael v Kalandíi.“

„To, co se stalo dnes v Kalandíi, ukazuje skutečné záměry izraelské vlády,“ řekl mluvčí fatáhovského předsedy PS Mahmúda Abbáse (Mahmoud Abbas) Nábil Abú Rudejna (Nabil Abu Rudein). Rovněž vyzval vládu USA, aby „přijala zásadní a rychlé kroky“, které by zabránily krachu mírového úsilí.

Tři Arabové byli zastřeleni a dalších 19 bylo zraněno izraelskou armádou (IDF), která neměla jinou možnost než zahájit sebeobrannou palbu poté, co se její jednotky dostaly pod mohutný násilný útok severně od Jeruzaléma.

Pokračovat ve čtení “Setkání u „Mírových jednání“ zrušeno kvůli násilnostem (+foto a video)” »

img409582V prohlášení, které vydal Mahmúd Abbás prostřednictvím svého mluvčího Nabila Abu Rodeiny obvinil Izrael a jmenovitě předsedu vlády ze smrti teroristy Maisary Abu Hamdiyeho, který ve věku 64 let zemřel  v izraelské nemocnici Soroka v Beer Ševě v důsledku rakoviny hrtanu.

Označil jej jako mučedníka, který padl v důsleku izraelské okupace. Qadura Fares přeseda Klubu vězňů v Ramalláhu také označil Izrael a izraelskou vězeňskou správu jako  odpovědné za smrt teroristy. Stejně se vyjádřil i mluvčí OOP když označil smrt teroristy jako zločin proti humanitě. Pokračovat ve čtení “Abbás obviňuje Izrael a předsedu vlády za smrt teroristy trpícího rakovinou” »

Jeruzalém

Developeři se tento týden dozvěděli, že musí zmenšit dlouho plánovaný bytový projekt v jeruzalémské čtvrti Ramat Šlomo (Ramat Shlomo) o 100 bytových jednotek – a poté přepracovaný plán znovu předložit ke „konečnému schválení.“

Mluvčí izraelského ministerstva vnitra Efrat Orbach včera agentuře AFP sdělila, že plánovací výbor ministerstva rozhodl, že žádost o povolení výstavby 1.600 nových bytů musí být redukována na 1.500.

Pokračovat ve čtení “Mírný pokrok v plánu výstavby bytů v Ramat Šlomo Jeruzalémě, Arabové jsou ale hysteričtí” »

Jeruzalém

Jeruzalém

Maale Adumim

Maale Adumim (červený bod) a Jeruzalém

Méně než 24 hodin poté, kdy Valné shromáždění OSN uznalo „Palestinu“ jako nečlenský stát, schválila izraelský užší kabinet (sestávající z premiéra a osmi klíčových ministrů) výstavbu 3.000 nových bytových jednotek v hlavním městě Jeruzalémě a přilehlé oblasti Judeje a Samaří.

Izrael navíc bude pokračovat v plánování výstavby dalších bytových jednotek, jejichž výstavba už byla schválena v oblasti E1 spojující Jeruzalém a město Maale Adumim (Maaleh Adumim). Výstavba vytvoří spojnici mezi hlavním městem a jeho východním předměstím.

Pokračovat ve čtení “Rychlá reakce na palestinskou provokaci v OSN: 3.000 nových bytů v Jeruzalémě a okolí” »

Barack Obama a Mahmúd Abbás

Barack Obama a Mahmúd Abbás

Předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás zchladil čerstvě znovuzvoleného prezidenta USA Baracka Obamu, když odpověděl přímým „ne“ na Obamovu žádost, aby Palestinská správa couvla od svého jednostranného kroku ve Valném shromáždění OSN, kde chce požádat o status „nečlenského státu.“

Pokračovat ve čtení “Mahmúd Abbás odmítl Obamovu žádost” »

Mahmúd Abbás

Mahmúd Abbás

Předseda Palestinské správy a vůdce Fatáhu Mahmúd Abbás (Mahmoud Abbas) v pátek v rozhovoru pro Kanál 2 izraelské televize prohlásil, že za žádných okolností nedovolí propuknutí III. intifády (tj. třetí arabské teroristické kampaně) ani návrat k použití zbraní nebo násilí.

„Dokud sedím v této funkci, nedovolím intifádu. Budeme jednat jen diplomaticky a mírumilovně,“ uvedl Abbás v rozhovoru, který byl natočen den předtím v jeho sídle v Ramalláhu.

Pokračovat ve čtení “Mahmúd Abbás: III. intifáda nebude, ale chceme hranice z roku 1967 a návrat „uprchlíků“” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv