… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Nábil Al-Arabí

projev egyptského prezidenta Al-Sísího na summitu Ligy arabských států

projev egyptského prezidenta Al-Sísího na summitu Ligy arabských států

Víkendový 26. summit Ligy arabských států v egyptském Šarm al-Šejchu vyslal světu jediné, avšak velmi důležité poselství: sunitští Arabové se bojí Íránu, nevěří v pomoc USA ani Ruska a jsou připraveni se vojensky sjednotit se k hájení svých zájmů.

Pokračovat ve čtení “Arabská liga chce společné vojenské síly, kritizuje Írán, Turecko a Izrael – s ním ale proti íránskému vlivu spolupracuje” »

Liga arabských států - vlajkaVelvyslanec České republiky v Káhiře Pavel Kafka se včera sešel s generálním tajemníkem Ligy arabských států Nábilem Al-Arabí (Nabil Elaraby), aby si vyslechl nesouhlasný postoj Ligy vůči návrhu českého prezidenta Miloše Zemana na přestěhování českého velvyslanectví v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma a aby objasnil postoj České republiky.

Pokračovat ve čtení “Český velvyslanec vysvětlil Lize arabských států stěhování velvyslanectví do Jeruzaléma” »

Salám Fajád

Salám Fajád

Předseda vlády Palestinské správy Salám Fajád (Salam Fayyad) včera večer vyzval arabský svět, aby začal arabské autonomii poskytovat „záchytnou síť“ a nahradil výpadek daňových převodů, které Izrael použil na úhradu palestinských dluhů za elektřinu.

Fajád vyzval země Ligy arabských států, aby splnily svůj slib poskytování 100 milionů dolarů (přibližně 2 miliard korun) měsíčně a zopakoval už léta trvající varování, že jeho vláda čelí „nebezpečné finanční krizi.“ Současně vyzval k „ekonomické intifádě“ proti Izraeli. Pokračovat ve čtení “Premiér „Palestiny“ žebrá o peníze a současně vyzývá k bojkotu Izraele” »

Hamas: ... a víme, že není lepší krve, než je krev Židů.

Hamas: … a víme, že není lepší krve, než je krev Židů.

Delegace Hnutí islámského odporu (Hamas) vedená Chálidem Mašálem (Khaled Mashaal) dnes v Káhiře při jednání s delegací egyptské zpravodajské služby, vedené ředitelem Ráfatem Šehatou (Raafat Shehata), odmítla Egyptem navrženou dohodu o příměří s Izraelem.

O další pokračování bojů má Hamas zjevně zájem, protože pro příměří stanovil podmínky, které jsou zcela nereálné.

Pokračovat ve čtení “Hamas odmítl příměří s Izraelem” »

Liga arabských státůCo by ještě před několika měsíci bylo nemyslitelné, stalo se skutečností. Liga arabských států (LAS, جامعة الدول العربية, též Arabská liga, الجامعة العربية) v neděli večer vyzvala k poskytnutí veškeré možné pomoci skupinám, které usilují o svržení syrského prezidenta Bašára al-Assada (Bashar al- Assad) – a dokonce vyzvala Radu bezpečnosti OSN k vyslání mírových jednotek, která by spolu se zástupci Ligy bránily dalším útokům syrských jednotek na rebely.

Pokračovat ve čtení “Liga arabských států přerušuje vztahy se Sýrií a žádá zásah OSN” »

Nábil al-Arabí (Nábil el-Araby, Nabil Elaraby)

Nábil al-Arabí

Generálním tajemníkem Ligy arabských států (LAS, جامعة الدول العربية, též Arabská liga, الجامعة العربية) byl v neděli jednomyslně zvolen egyptský ministr zahraničí Nábil Al-Arabí (psáno též Nábil el-Araby, resp. Nabil Elaraby, نبيل العربي).

Pokračovat ve čtení “Generálním tajemníkem Ligy arabských států zvolen Nábil Al-Arabí” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv