… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Nabíl Kasis

Salám Fajád a Mahmúd Abbas

Salám Fajád a Mahmúd Abbas

Předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás (Mahmoud Abbas) včera přijal demisi předsedy autonomní vlády Saláma Fajáda (Salam Fayyad), který rezignoval po dlouhých sporech s Abbásem navzdory snahám USA. Oznámily to agentury Wafa a Maan a palestinskoarabská média.

„Fajád se sešel s Abbásem v prezidentském sídle v Ramalláhu na půl hodiny a oficiálně mu předal písemnou demisi,“ citují tiskové agentury palestinské představitele.

Pokračovat ve čtení “Mahmúd Abbás přijal demisi premiéra Saláma Fajáda” »

Salám Fajád

Salám Fajád

Předseda vlády Palestinské správy Salám Fajád (Salam Fayyad) dnes již podal nebo podá – v reakci na stále silnější kritiku své vlády – demisi, kterou zřejmě předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás (Mahmoud Abbas) přijme. Oznámila to agentura Maan.

Oba představitelé Palestinské správy a teroristické organizace Fatáh se v poslední době přeli o řadu záležitostí, je však otázkou, zda Abbás má za Fajáda vhodného náhradníka, kterého by akceptovali jak palestinští Arabové, tak cizina, na jejíchž finančních darech je arabská autonomie životně závislá.

Pokračovat ve čtení “Premiér Palestinské správy Salám Fajád podává demisi” »

Salám Fajád, Mahmúd Abbás, Nábil Kasis

Nábil Kasis při nástupu do funkce ministra (zleva: Salám Fajád, Mahmúd Abbás, slib skládá Nábil Kasis)

Ministr financí arabské autonomie v Zemi Izrael Nabíl Kasis (Nabil Qassis, resp. Nabeel Kassis, نبيل قسيس) včera oznámil, že odstupuje z funkce kvůli stále většímu rozpočtovému deficitu „Palestiny“, který má v letošním roce činit 1,37 miliardy dolarů (tj. přibližně 28 miliard českých korun). Oznámila to tisková agentura Maan.

Pokračovat ve čtení “Ministr financí „Palestiny“ rozzlobeně odstoupil z funkce” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv