… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Naser Džuda

Abdalláh II, Mahmúd Abbás

jordánský vládce Abdalláh II., vůdce palestinské autonomie Mahmúd Abbás

Podle informace palestinské tiskové kanceláře Ma’an přiletěl dnes do Ramalláhu Jordánský král Abdulláh II. Do Ramalláhu přiletěl helikoptérou a přistál v Mukatě – správním centru palestinské autonomie, nyní zvané Palestina.

Spolu s ním na první státní návštěvu po jednostranném vyhlášení nečlenského, pozorovatelského státu v OSN, přiletěl i předseda vlády Jordánska Abdalláh al-Nusúr (Abdullah al-Nusoor, psáno též Abdullah Ensúr, resp. Ensour) a ministr zahraničí Násir Džuda (Nasser Judah). V Rammaláhu byla jordánská návštěva přivítána  Mahmúdem Abbásem (Mahmoud Abbas) a premiérem Salámem Fajádem (Salam Fayyad).

Pokračovat ve čtení “Aktuálně: Jordánský král Abdulláh II. v Rammaláhu” »

Násir Džúde, ministr zahraničí JordánskaOficiální návštěvu České republiky vykonal ve dnech 12. až 14. března ministr zahraničních věcí Jordánského hášimovského království Násir Džúde (Nasser Judeh, ناصر جودة). Předevčírem se sešel s prezidentem republiky Václavem Klausem a prvním místopředsedou vlády a ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem.

Václavu Klausovi předal jordánský ministr pozdravy jordánského krále Abdulláha II. a přání dalšího pokroku a prosperity českému lidu.

Násir Džúde a Václav Klaus

Násir Džúde a Václav Klaus


Pokračovat ve čtení “Návštěva ministra zahraničí Jordánska v České republice” »

jordanský král Abdalláh II.

jordanský král Abdalláh II.

Jordánský ministr zahraničí Násir Džude (Nasser Judeh, ناصر جودة) před týdnem informoval, že v září bude zahájen proces integrace hášimovského království do Rady pro spolupráci arabských států Zálivu (Cooperation Council for the Arab States of the Gulf, CCASG, resp. Gulf Cooperation Council, GCC, مجلس التعاون لدول الخليج العربية).

Džude jordánské tiskové agentuře sdělil, že první setkání, týkající se jordánského vstupu do Rady, proběhne bezprostředně po Eid Al Fitr. Původně ministr sdělil, že jednat se bude již během Ramadánu.

Pokračovat ve čtení “Jordánsko v září zahájí vstup do Rady pro spolupráci arabských států Zálivu” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2021
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv