… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Naturej Karta

img55022

Výzva k demonstraci proti zatčení člena Naturej Karta
foto Arutz 7

Policie v Jeruzalémě zatkla izraelského občana, obyvatele Jeruzaléma, příslušníka skupiny Naturej Karta,  který nabídl své služby Íránu. Učinil tak před dvěma roky v Berlíně, kde navštívil velvyslanectví Íránu a setkal se tam s třemi muži. Pouze jeden z nich se představil jako Hadži Baba (patrně se tento agent inspiroval novelou Jamese Justiniana Moriera Dobrodružství Hadži Baby z Isfahánu) a pravil, že jej může kontaktovat prostřednictvím e-mailové adresy anebo telefonu na  íranské velvyslanectví. Izraelec se vrátil do Jeruzaléma a z internetové kavárny se pokoušel navázat spojení. Také z veřejného telefonního automatu kontaktoval velvyslanectví, ale Hadži Babu nezastihl. Podle informace, policie dokonce zjistila, že se tento muž nabídl dokonce zabít nějakého sionistu. Celá „špionážní aféra“ se odehrála v roce 2011 a teprve teď je muž vyšetřován. Patrně v rámci démonizace ortodoxů. Pokračovat ve čtení “Izraelský občan – ze skupiny Naturej Karta nabídl své služby jako špion Íránu” »

img405530“Izrael by měl připravit vězení, pokud bude schválen zákon o všeobecné branné povinnosti vztahující se také na izraelské Araby.“ řekla v pondělí reportéru Arutz Sheva poslankyně za stranu Balad Hanin Zuabi .

To co je v Izraeli diskutováno jako rovnost v nesení břímě (služby v armádě) a co některé strany vztahují téměř výlučně na ortodoxní židovskou komunitu  je fakticky i problémem izraelských arabů, kteří dosáhli osmnácti let.

Podle poslankyně Zuabi mladí Arabové dají přednost trestu odnětí svobody před odvodem  do armády (IDF). Řekla také, že celý arabský sektor vzplane povstáním, a občanskou neposlušností, pokud takový zákon projde .

Doslova řekla redaktoru A7 : „Přiznejme si upřímně, nikdo ve skutečnosti nechce, aby Arabové sloužili v armádě, ani já jako Arabka, ani vy jako Židé. To je také hlavní rozdíl mezi námi (Araby) a ortodoxními židy, pokud nejsme povinni vykonávat vojenskou službu, nikdo po nás nemůže chtít, abychom vykonávali náhradní vojenskou službu.“ Pokračovat ve čtení “Hanin Zoabi: Branná povinnost Arabů v IDF nepřichází v úvahu” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv