… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Omar Sulejman

izraelský premiér Binjamin Netanjahu a ředitel egyptské zpravodajské služby Omar Sulejman

izraelský premiér Binjamin Netanjahu a tehdejší ředitel egyptské zpravodajské služby Omar Sulejman

Bývalý ředitel egyptské zpravodajské služby a viceprezident generál Omar Sulejman (Omar Suleiman, عمر سليمان) zemřel náhle dnes ráno ve věku 76 let v nemocnici v USA. Oznámila to egyptská státní tisková agentura MENA.

Omar Sulejman byl jedním z nejbližších spolupracovníků svrženého prezidenta Husního Mubáraka (Hosni Mubarak) a ke konci jeho vlády byl jmenován viceprezidentem. Krátce po Mubárakově sesazení se o Sulejmanovi dokonce uvažovalo jako o jeho nástupci. Následně se ale moci chopila Nejvyšší rada ozbrojených sil, v níž se pro Sulejmana jako pro člověka velmi úzce svázaného se svrženým prezidentem již místo nenašlo.

Pokračovat ve čtení “Zemřel Omar Sulejman, bývalý ředitel egyptské zpravodajské služby” »

Omar Sulaiman

Nezávislá komise, která zkoumala způsobilost kandidátů na post prezidenta Egypta diskvalifikovala deset kandidátů, protože během minulých šesti měsíců nesplnili požadovaná kriteria.

V seznamu diskvalifikovaných kandidátů je také Omar Sulaiman, který byl jmenován vice-prezidentem během posledních dnů vlády Mubaraka. Dalším z vyloučených je Khairat Al Shater, vůdce vlivného Muslimského bratrstva a Salah Abu Esmail, populistický ultra konzervativní Salafista.

Komise byla nucena uzavřít své kanceláře, když o weekendu rozzuřený dav Esmailových přívrženců protestoval před kancelářemi komise, proti jeho předpokládanému vyřazení ze seznamu kandidátů v prezidentských volbách.

Pokračovat ve čtení “Kandidáti na úřad prezidenta v Egyptě diskvalifikováni” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2021
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv