… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Orna Barbivaj

izraelští vojáci připravují BVP u hranice s Gazou

izraelští vojáci připravují BVP u hranice s Gazou

Drtivá většina branců, kteří byli tento měsíc odvedeni k základní vojenské službě v Izraelských obranných silám, vyjádřila přání stát se příslušníky bojových jednotek. Motivace odvedenců je takřka nejvyšší, jaká kdy byla.

Z těch, kdo se tento měsíc ohlásili k vojenské službě v odvodovém středisku v Tel HaŠomer (Tel Hashomer), jich 73,3 % požádalo o zařazení do bojových jednotek. Obdobně vysoký podíl byl i při předchozích odvodech – v srpnu 72,3 % a v březnu 72,4 %.

Pokračovat ve čtení “Izraelští branci chtějí sloužit v bojových jednotkách” »

vojáci Izraelských obranných silIzraelské obranné síly včera zveřejnily alarmující údaje. Podle informací generálmajorky Orny Barbivai (אורנה ברביבאי), velitelky Personálního ředitelství (אגף כוח אדם), počet Izraelců, kteří jsou odvedeni do armády klesá a v roce 2020 nebude sloužit okolo 60 % izraelské populace.

Data za rok 2011 ukazují, že už dnes každý druhý občan Izraele, není odveden do Izraelských obranných sil. Důvodem jsou mimo jiné demografické změny v izraelské společnosti, růst zastoupení charedim (zbožných) ve společnosti, nárůst počtu příslušníků menšin a pokles aliji (přistěhovalectví) do Izraele.

Pokračovat ve čtení “Počet Izraelců odvedených do armády klesá” »

vězni

vězni

477 vězněných palestinskoarabských teroristů bylo v rámci přípravy na zítřejší propuštění svezeno do věznic Keciot (Ketziot) a HaŠaron (HaSharon). Z věznice v Keciot budou zřejmě propuštěni na arabská autonomní území v Gaze, zatímco z věznice v HaŠaron na území v Judeji a Samaří.

Do věznice v Keciot už včera přijeli představitelé Mezinárodního Červeného kříže a zahájili proces kontroly a identifikace vězňů před jejich propuštěním.

Pokračovat ve čtení “477 palestinských arabských teroristů se připravuje na zítřejší propuštění na svobodu” »

genmjr. Orna Barbivaj

genmjr. Orna Barbivaj

Ministr obrany Ehud Barak schválil sérii návrhů na povýšení, které předložil náčelník generálního štábu Izraelských obranných sil, generálporučík Beny Ganc (Benny Gantz).

Generálmajor Jair Golan (Yair Golar) bude jmenován velitel Severního velitelství, čímž vystřídá generálmajora Gadiho Eisenkota, který bude pokračovat ve službě na pozici, o níž se rozhodne v blízké budoucnosti.

Brigádní generál Ejal Eisenberg (Eyal Eisenberg) bude povýšen na generálmajora a jmenován do čela Velitelství domácí fronty, kde vystřídá generálmajora Golana.

Pokračovat ve čtení “Izraelská armáda má první ženu v hodnosti generálmajora” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Prosinec 2019
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv