… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Osama Hamadán

Írán, Hamas, HizballáhIslámská republika Írán dnes oznámila, že podporuje „jeruzalémskou intifádu“, tedy teroristickou palestinskoarabskou kampaň, které již pět měsíců čelí Izraelci, a že poskytne finanční odměny rodinám palestinských teroristů.

Pokračovat ve čtení “Írán bude finančně odměňovat rodiny palestinských teroristů” »

Chálid Mašál

Chálid Mašál

Palestinskoarabské teroristické Hnutí islámského odporu (Hamás), vládnoucí Pásmu Gazy, odmítlo návrh dlouhodobého příměří s Izraelem. Plán během jednání v Káhiře předložil Egypt a obsahuje celkem 11 bodů.

V Ramalláhu sídlící Mahmúd Abbás (Mahmoud Abbas), předseda Palestinské správy, vůdce hnutí Fatáh a faktický vládce arabského autonomního území v Judeji a Samaří, postoj Hamasu dnes veřejně kritizoval, když prohlásil, že vůči egyptskému návrhu příměří neexistuje alternativa.

Pokračovat ve čtení “Hamas odmítl egyptský návrh příměří, hrozí dlouhou válkou (+ video)” »

Mluvčí Hamásu Osama Hamdán se podobně jako další představitelé Hamásu objevuje na CNN a v dalších západních sdělovacích prostředcích, kde přednáší o svém pohledu na Židy a na izraelskou politiku. Díky nevládní organizaci MEMRI se CNN dozvěděla, že Osama Hamdán zopakoval na televizní stanici Hamásu starou protižidovskou pomluvu o krvavých macesech.
Doslova Osama Hamdán prohlásil: „Izraelci se zaměřují na zabíjení dětí. Myslím, že se to opírá o historicky doloženou židovskou a sionistickou mentalitu, která se stala závislou na zabíjení žen a dětí. Všichni si pamatujeme, jak Židé zabíjeli křesťany a jejich krev přimíchávali do svatých macesů. To není smyšlenka nebo scéna z filmu. Je to fakt ověřený jejich vlastními knihami a historickými důkazy a dělo se to všude, tady i tam.“
CNN v rámci vyváženosti a přiměřenosti pozvala mluvčího Hamásu do vysílání, aby svoji pravdu lépe osvětlil. Pan mluvčí měl co dělat, aby se nezačal smát na celé kolo. Plně svůj čas ovšem využil. Nejdříve se pustil do místopředsedy Knesetu Mošeho Feiglina, kterého viní z publikace plánu na „Kompletní destrukci Palestinců v Gaze“ a z úmyslu založit pro Palestince „koncentrační tábory“ za účelem „genocidy“. Nemýlíte se, v uvozovkách jsou slova, která mluvčí Hamásu opravdu použil. Dodal ještě, že právě Feiglin je spojený s pradávnou historií, kterou jak řekl doslova: „hájila církev, nikoli my.“ Dále mluvčí Hamásu řekl: „Zneužívají má slova. při téže příležitosti jsem řekl, že nemáme se Židy problém.“ A pokračoval: „Jsme proti novým nacistům tohoto století, jako jsou Netanjahu a Feiglin a někteří další přední představitelé Izraele.“ Pokračovat ve čtení “Osama Hamdán mluví o Moše Feiglinovi na CNN” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv