… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Otniel

V době, kdy probíhal pohřeb zavražděné matky Dafny Meir  v Jeruzalémě byla pobodána v obci Tekoa třicetiletá těhotná žena. Podle informací z Jeruzalémské nemocnice je její zranění středně těžké a plod není ohrožen. Dafna Meir byla pochována v Jeruzalémě, kam ji doprovodily stovky lidí, včetně ministrů a obou vrchních rabínů. Izraelská média přinášejí celé dopoledne informace o neobyčejné ženě, která celý svůj život zasvětila pomoci druhým. Tragedie je nejen skutečnost, že matku ztratily 4 její vlastní děti, ale i dvě děti, které měla rodina v pěstounské péči, jedno těchto z děti je postižené. Nabízí se otázka co teď? Kdo zaplní místo po matce, manželce, pěstounce, zdravotní sestře … Jen proto, že zmanipulovaný terorista se rozhodl zabíjet.

Stejně tak, jak budou vypadat další týdny po tom osmnáctém, pobodané těhotné ženy z Tekoa – snachy zesnulého rabína Furmana (Formana), který zasvětil svůj život dialogu s Araby, a věřil v mír a soužití. Matka jeho vnuka je tedy ve stabilizovaném stavu, plod není ohrožen … Co je ohroženo,  je víra v možné soužití obou národů , a to nejen v  Tekoa.

Pokračovat ve čtení “V době pohřbu Dafny Meir napadena a zraněna teroristou těhotná žena v Tekoa” »

resizedimg655236.jpgPodle předběžného vyšetřování vraždy vyplynulo, že matka šesti dětí  Dafna Meir, zdravotní sestra (39)  zápasila s teroristou do chvíle než ji ubodal k smrti nedaleko  jejích tří dětí, které byly spolu s ní v domě ve vesnici Otniel.  Křik raněné ženy a hluk během zápasu způsobily, že se terorista ihned poté snažil co nejrychleji opustit místo činu. Z policejního velitelství Judeje a Samaří oznámili, že „policie ve spolupráci s armádou intenzivně pátrá po palestinském teroristovi. Zároveň na místě činu pracují experti z kriminalistické laboratoře.“ Terorista dosud nebyl zadržen. Pokračovat ve čtení “Arabský terorista ubodal matku šesti dětí” »

OtnielJešíva v osadě Otniel na Západním břehu Jordánu (12 km sz od Hebronu) přivítala ve svých prostorách opravdu zajímavého hosta. Byl jím religionista Omar Salam, Ph.D., který pochází z Egypta a v současné době žije ve Spojených státech. Dr. Salam zavítal do učebny (bejt midraš) ješívy, kde na něj čekalo velké množství studentů. V ješívě, která ideově patří k ješívám hnutí náboženského sionismu – ציונות דתית a v níž přednáší též rabín Yehudah Glick, který byl nedávno v Jeruzalémě těžce zraněn palestinským teroristou, opravdu nebývají návštěvy muslimských hostů časté. Dr. Omar Salam vešel do ješívy s muslimskou pokrývkou hlavy, která se téměř neliší od židovské a jeho tváře zdobily prošedivělé pěstěné vousy. Jak uvedl autor stati Akiba Novik, pro dr. Salama byla návštěva takové ješívy, která je za „zelenou linií“ velmi důležité, neboť má posloužit vznešenému cíli – přinést mír. Pokračovat ve čtení “Muslimský religionista na návštěvě ješivy v Otnielu” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv