… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
palestinské velvyslanectví v Praze

Praha - Suchdol

Včerejší veřejné zasedání zastupitelstva městské části Praha 6 – Suchdol ve věci incidentu, který se odehrál 1. ledna 2014 v ještě nezkolaudované budově diplomatického zastoupení Palestinské autonomie, mělo očekávaně bizarní charakter. Za to ovšem samo zastupitelstvo nemohlo a naopak se k danému problému od začátku postavilo statečně a žádalo přestěhování palestinských diplomatů mimo území, za které je zodpovědno. Problém, který se tu řešil byl neúměrný místu, kde se řešil a konec konců i jak se řešil a řeší. Vždyť výbuchem, který stál život a nálezem zbraní a posléze ještě další výbušniny přece nebyli a nejsou ohroženi jen obyvatelé Suchdola. Ale je to otázka bezpečnosti celé naší země a jako taková by se měla řešit nejen v lokalitě bezprostředního ohrožení, ale na podstatně širším fóru, ba dokonce na půdě Parlamentu ČR.

Pokračovat ve čtení “Zasedání zastupitelstva Prahy – Suchdola. Palestinská drzost trvá. Zametlo už ministerstvo zahraničí vše pod koberec?” »

img4682c481 Starosta městské části svolává na čtvrtek 6. února 2014 od 18 hodin 19. zasedání Zastupitelstva městské části Praha-Suchdol. Zasedání je veřejné a uskuteční se ve velké zasedací místnosti radnice městské části Praha-Suchdol ve 3. podlaží.zprava_Dzamal_Al_Ajjam

Program zasedání: Palestinská ambasáda – situace po incidentu 1. ledna 2014. Jednání se zúčastní zástupci Police ČR, ministerstva zahraničních věcí a palestinské ambasády.

Městské zastupitelstvo vidí podle vyjádření starosty pro eretz.cz situaci následovně: „Vyřešení celé situace záleží především na přístupu představitelů palestinské ambasády, Policie ČR a ministerstva zahraničních věcí. Je zcela nezbytné důsledné objasnění incidentu a předložení záruk, že ambasáda Státu Palestina a působení jejich diplomatů nebude ohrožovat bezpečnost obyvatel městské části. Vedení městské části nadále požaduje od představitelů policie a ministerstva zahraničí zajištění bezpečnosti obyvatel.“ Pokračovat ve čtení “Palestinská ambasáda – mimořádné zasedání zastupitelstva Suchdola” »

Mgr. Hynek Fajmon

Mgr. Hynek Fajmon

Když před měsícem vybuchlo v nové vile cosi v rukou palestinského velvyslance, měla česká média o čem psát a hovořit. Eretz.cz tehdy oslovil české poslance Evropského parlamentu, z nichž někteří odpověděli. Mezi těmi, kdo se k situaci vyjádřil, byl i poslanec Hynek Fajmon.  Jeho stanovisko lze číst zde. Následně se  publicita kolem tragické události v pražské čtvrti Suchdol začala vytrácet z médii a vše by podle tradice vyšumělo do ztracena Když tu náhle mistr neovládnuté zloby Saib Irikát napsal rozhořčený dopis Catherine Ashton, o níž předpokládá, že jeho „rozhořčení“ porozumí. Řeklo by se, že tento krok byl vzhledem k tehdy ještě poměrně živé věci kolem výbuchu,  nerozumný. Ovšem mistr neovládnutelné zloby ví, co ho skutečně rozčiluje. Ideologie je sice důležitá, ale peníze jsou peníze a právě zde lze patrně  hledat odpovědi na to, proč si Irikát stěžoval na českého velvyslance, který navštívil univerzitu v Arielu. Pokračovat ve čtení “Interpelace poslance Evropského parlamentu Hynka Fajmona a mistr neovládnuté zloby” »

Fatah znak

znak teroristického hnutí Fatáh, které vládne území palestinské autonomie v Judeji a Samaří, v jehož čele stojí „umírněný“ Mahmúd Abbás a které de facto rozhoduje i o tom, kdo bude v Praze velvyslancem

Ještě nedozněl skandál s přechováváním výbušnin a zbraní na velvyslanectví „Státu Palestina“ v Praze a palestinští Arabové už zase přikládají pod kotel. Jejich drzost zdá se nemá hranic a je otázkou, zda si Česká republika má nechat takovéto zacházení od představitelů neexistujícího státu líbit. Palestinští Arabové dávají okázale najevo, že o dobré vztahy s Českou republikou nestojí.

Pokračovat ve čtení “Palestinská drzost je bezbřehá, je načase ukončit činnost ambasády „Palestiny“ v Praze” »

generál Jiří Šedivý

generál Jiří Šedivý (foto: Ministerstvo obrany České republiky, František Šulc)

Velvyslanectví neexistujícího tzv. „Státu Palestina“ v Praze je bezpečnostní hrozbou a palestinští Arabové si z českých bezpečnostních složek dělají legraci. Vyplývá to z rozhovoru, který k výbuchu na velvyslanectví a smrti ambasadora Džamála Muhamada al-Džamála webu Aktuálně.cz poskytl bezpečnostní odborník a bývalý náčelník generálního štábu Armády České republiky, armádní generál (v záloze) Jiří Šedivý.

Generál Šedivý výslovně prohlásil, že „palestinští diplomaté by už měli konečně přestat hrát divadlo a vysvětlit, k čemu jim zbrojní sklad v Praze sloužil. Bezprecedentní skandál se totiž už dávno netýká jen České republiky, ale i dalších evropských zemí a možná i mezinárodního společenství, které podobné praktiky ohrožují.“

Pokračovat ve čtení “Palestinské velvyslanectví v Praze je bezpečnostní hrozba, Palestinci si z nás dělají legraci” »

Palestinská správa - znak

znak Palestinské autonomie

Velvyslanectví tzv. „Státu Palestina“ se z dosavadní lokality v Praze – Tróji v ulici Na Kazance 634/7 stěhovalo na rychlo. Víme proč.

Velvyslanectví teroristické Organizace pro osvobození Palestiny, následně přejmenované po roce 1988 na velvyslanectví „Státu Palestina“ stavělo nové sídlo v Internacionální ulici č. 12 od roku 2003 a práce zpočátku vázly.

Větší stavební ruch nastal až v posledních dvou letech a práce finišovaly letos na podzim. Současně ovšem byly již učiněny právní kroky k opuštění dosavadního sídle v tzv. Diplomatické čtvrti do konce roku 2013.

A tak se velvyslanectví muselo přestěhovat chtít nechtíc do konce tohoto roku, i když nové sídlo ani dům velvyslance nejsou ještě zkolaudované a i když ještě nebylo ve spolupráci s českým Ministerstvem zahraničních věcí oficiálně přeneseno sídlo ambasády.

Pokračovat ve čtení “Palestinské velvyslanectví se muselo stěhovat narychlo” »

Džamál Muhamad Džamál

Džamál Muhamad Džamál

Dcera velvyslance „Státu Palestina“ v Praze Džamála Muhammada Džamála, který včera zahynul při výbuchu, tvrdí, že její otec se stal obětí atentátu.

„Informace o výbuchu bezpečnostního zařízení v trezoru je nepravdivá. Trezor byl v sídle palestinské ambasády užíván každodenně po 30 let. Je starý, ne moderní, a nemá žádné (moderní) zařízení,“ uvedla Rana al-Džamál (Rana al-Jamal) v rozhovoru pro palestinskoarabskou tiskovou agenturu Maan.

Pokračovat ve čtení “Dcera palestinského velvyslance v Praze tvrdí, že byl zavražděn” »

Palestinská správa - znak

znak Palestinské autonomie

Džamál Muhammad al-Džamál

Džamál Muhammad al-Džamál

Velvyslanec „Státu Palestina“ Džamál Muhamad al-Džamál (Jamal Mohamed al-Jamal, جمال الجمال) se narodil v roce 1957 v Bejrútu v rodině, která během izraelské Války za nezávislost odešla z Jaffy do Libanonu a žila poté v táboře Šatíla, kam libanonská vláda soustředila „palestinské uprchlíky.“

V roce 1975 se Džamál stal členem teroristického hnutí al-Fatáh, v jehož čele stál Jásir Arafát.

Pokračovat ve čtení “Kdo byl palestinský velvyslanec Džamál Muhammad Džamál?” »

nová ambasáda Palestinské správy

nová ambasáda Palestinské správy

V novostavbě v Internacionální ulici 12 v Praze – Suchdole, kam se právě stěhuje velvyslanectví „Státu Palestina“ v Praze, provedla Policie České republiky v reakci na výbuch, který včera zahubil velvyslance Džamála Muhamada Džamála, preventivní prohlídku. A výsledek je šokující.

Podle policejních informací, na které se odvolává časopis Respekt, našli policisté „samopaly a další ilegální zbraně,“ které by „vyzbrojily alespoň desetičlennou bojovou jednotku.“

Podle hlavních večerních zpráv TV Prima bylo zbraní 76, většinou rychlopalných, a tisíce kusů střeliva.

Pokračovat ve čtení “Skandál! V palestinské ambasádě bylo nalezeno plno zbraní, Česko chce vysvětlení” »

Džamál Muhammad al-Džamál

Džamál Muhammad al-Džamál

Zatímco ještě včera pozdě večer se zdálo, že smrt velvyslance „Státu Palestina“ Džamála Muhammada al-Džamála je v podstatě vyřešena, dnes web iHNed přinesl informaci, která výbuch v jeho bytě staví do jiného světla.

Na dotaz iHNed totiž mluvčí ambasády Nábil al-Fahíl (Nabel El-Fahel) popřel včerejší prohlášení ministra zahraničí palestinské autonomie Rijáda Málíkího, že trezor, k jehož výbuchu došlo, byl dlouhá léta nepoužívaný.

„Pan ministr Malikí omylem mluvil o druhém trezoru, který skoro nebyl používán a když ho otevřela česká policie, tak byl úplně prázdný,“ prohlásil al-Fahíl s tím, že trezor, který vybuchl, se naopak běžně používal k ukládání peněz na hotovostní výplaty mezd zaměstnanců a drobnější nákupy.

Pokračovat ve čtení “iHNed: Se smrtí velvyslance „Palestiny“ v Praze je to jinak” »

Džamál Muhammad al-Džamál

Džamál Muhammad al-Džamál

Velvyslance tzv. „Státu Palestina“ v Praze Džamála Muhammada al-Džamála dnes krátce před polednem smrtelně zranil výbuch v jeho novém bytě. Za jeho smrt může některý z jeho předchůdců v čele úřadu.

Podle šetření Policie České republiky vybuchl nástražný systém, který byl umístěn uvnitř trezoru a aktivoval se po jeho otevření. Proč tam byl? Zkusíme uvěřit palestinskoarabské verzi.

Pokračovat ve čtení “Smrt velvyslance „Palestiny“ v Praze zavinil jeho předchůdce” »

Palestinská správa - znak

znak Palestinské autonomie i tzv. Státu Palestina

Džamál Muhammad al-Džamál

Džamál Muhammad al-Džamál

Aktualizováno v 17:00 SEČ.

Džamál Muhammad al-Džamál (Jamal Mohamad Jamal), 56letý velvyslanec tzv. „Státu Palestina“ v Praze, byl dnes krátce před polednem vážně zraněn výbuchem, k němuž došlo v jeho bytě v Internacionální ulici v Praze – Suchdole. V době exploze se v bytě měla nacházet i Džamálova rodina.

Informaci přinesla ČTK s odvoláním na mluvčí pražské hasičské a záchranné služby Pavlínu Adamcovou a mluvčí pražské Policie ČR Andreu Zoulovou. Radiožurnálu ji potvrdil pracovník ambasády Nábil Al-Fahíl (Nabel El Fahel).

Velvyslanec tzv. „Palestiny“ byl podle informace pražské záchranné služby, citované ČTK, převezen do Ústřední vojenské nemocnice, kde byl udržován v umělém spánku. Okolo 16. hodiny na následky zranění zemřel.

Pokračovat ve čtení “AKTUÁLNĚ: Velvyslance „Palestiny“ v Praze zabil výbuch” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv