… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
palestinské velvyslanectví v Praze

Praha - Suchdol

Včerejší veřejné zasedání zastupitelstva městské části Praha 6 – Suchdol ve věci incidentu, který se odehrál 1. ledna 2014 v ještě nezkolaudované budově diplomatického zastoupení Palestinské autonomie, mělo očekávaně bizarní charakter. Za to ovšem samo zastupitelstvo nemohlo a naopak se k danému problému od začátku postavilo statečně a žádalo přestěhování palestinských diplomatů mimo území, za které je zodpovědno. Problém, který se tu řešil byl neúměrný místu, kde se řešil a konec konců i jak se řešil a řeší. Vždyť výbuchem, který stál život a nálezem zbraní a posléze ještě další výbušniny přece nebyli a nejsou ohroženi jen obyvatelé Suchdola. Ale je to otázka bezpečnosti celé naší země a jako taková by se měla řešit nejen v lokalitě bezprostředního ohrožení, ale na podstatně širším fóru, ba dokonce na půdě Parlamentu ČR.

Pokračovat ve čtení “Zasedání zastupitelstva Prahy – Suchdola. Palestinská drzost trvá. Zametlo už ministerstvo zahraničí vše pod koberec?” »

img4682c481 Starosta městské části svolává na čtvrtek 6. února 2014 od 18 hodin 19. zasedání Zastupitelstva městské části Praha-Suchdol. Zasedání je veřejné a uskuteční se ve velké zasedací místnosti radnice městské části Praha-Suchdol ve 3. podlaží.zprava_Dzamal_Al_Ajjam

Program zasedání: Palestinská ambasáda – situace po incidentu 1. ledna 2014. Jednání se zúčastní zástupci Police ČR, ministerstva zahraničních věcí a palestinské ambasády.

Městské zastupitelstvo vidí podle vyjádření starosty pro eretz.cz situaci následovně: „Vyřešení celé situace záleží především na přístupu představitelů palestinské ambasády, Policie ČR a ministerstva zahraničních věcí. Je zcela nezbytné důsledné objasnění incidentu a předložení záruk, že ambasáda Státu Palestina a působení jejich diplomatů nebude ohrožovat bezpečnost obyvatel městské části. Vedení městské části nadále požaduje od představitelů policie a ministerstva zahraničí zajištění bezpečnosti obyvatel.“

Pokračovat ve čtení “Palestinská ambasáda – mimořádné zasedání zastupitelstva Suchdola” »

Mgr. Hynek Fajmon

Mgr. Hynek Fajmon

Když před měsícem vybuchlo v nové vile cosi v rukou palestinského velvyslance, měla česká média o čem psát a hovořit. Eretz.cz tehdy oslovil české poslance Evropského parlamentu, z nichž někteří odpověděli. Mezi těmi, kdo se k situaci vyjádřil, byl i poslanec Hynek Fajmon.  Jeho stanovisko lze číst zde. Následně se  publicita kolem tragické události v pražské čtvrti Suchdol začala vytrácet z médii a vše by podle tradice vyšumělo do ztracena Když tu náhle mistr neovládnuté zloby Saib Irikát napsal rozhořčený dopis Catherine Ashton, o níž předpokládá, že jeho „rozhořčení“ porozumí. Řeklo by se, že tento krok byl vzhledem k tehdy ještě poměrně živé věci kolem výbuchu,  nerozumný. Ovšem mistr neovládnutelné zloby ví, co ho skutečně rozčiluje. Ideologie je sice důležitá, ale peníze jsou peníze a právě zde lze patrně  hledat odpovědi na to, proč si Irikát stěžoval na českého velvyslance, který navštívil univerzitu v Arielu. Ministr Kohout se proti této stížnosti ohradil a hodnotil Irikátovu stížnost  zaslanou Catherine Ashton jako bezpředmětnou, čímž jistě zvýšil hladinu Irikátovy zloby.  Irikát pravděpodobně věděl, že ministr Kohout 20. ledna bude jednat v Bruselu, a proto mohl doufat, že  „při té příležitosti“  jej šéfka zahraničního výboru EU pokárá. Stále nám zůstává utajen pravý důvod zloby, která tentokrát zasáhla českou diplomacií. Nelze vyloučit, že pravou příčinou je interpelace českého poslance Hynka Fajmona jejíž znění přinášíme:

Pokračovat ve čtení “Interpelace poslance Evropského parlamentu Hynka Fajmona a mistr neovládnuté zloby” »

Fatah znak

znak teroristického hnutí Fatáh, které vládne území palestinské autonomie v Judeji a Samaří, v jehož čele stojí „umírněný“ Mahmúd Abbás a které de facto rozhoduje i o tom, kdo bude v Praze velvyslancem

Ještě nedozněl skandál s přechováváním výbušnin a zbraní na velvyslanectví „Státu Palestina“ v Praze a palestinští Arabové už zase přikládají pod kotel. Jejich drzost zdá se nemá hranic a je otázkou, zda si Česká republika má nechat takovéto zacházení od představitelů neexistujícího státu líbit. Palestinští Arabové dávají okázale najevo, že o dobré vztahy s Českou republikou nestojí.

Pokračovat ve čtení “Palestinská drzost je bezbřehá, je načase ukončit činnost ambasády „Palestiny“ v Praze” »

generál Jiří Šedivý

generál Jiří Šedivý (foto: Ministerstvo obrany České republiky, František Šulc)

Velvyslanectví neexistujícího tzv. „Státu Palestina“ v Praze je bezpečnostní hrozbou a palestinští Arabové si z českých bezpečnostních složek dělají legraci. Vyplývá to z rozhovoru, který k výbuchu na velvyslanectví a smrti ambasadora Džamála Muhamada al-Džamála webu Aktuálně.cz poskytl bezpečnostní odborník a bývalý náčelník generálního štábu Armády České republiky, armádní generál (v záloze) Jiří Šedivý.

Pokračovat ve čtení “Palestinské velvyslanectví v Praze je bezpečnostní hrozba, Palestinci si z nás dělají legraci” »

Palestinská správa - znak

znak Palestinské autonomie

Velvyslanectví tzv. „Státu Palestina“ se z dosavadní lokality v Praze – Tróji v ulici Na Kazance 634/7 stěhovalo na rychlo. Víme proč.

Velvyslanectví teroristické Organizace pro osvobození Palestiny, následně přejmenované po roce 1988 na velvyslanectví „Státu Palestina“ stavělo nové sídlo v Internacionální ulici č. 12 od roku 2003 a práce zpočátku vázly.

Větší stavební ruch nastal až v posledních dvou letech a práce finišovaly letos na podzim. Současně ovšem byly již učiněny právní kroky k opuštění dosavadního sídle v tzv. Diplomatické čtvrti do konce roku 2013.

Pokračovat ve čtení “Palestinské velvyslanectví se muselo stěhovat narychlo” »

Džamál Muhamad Džamál

Džamál Muhamad Džamál

Dcera velvyslance „Státu Palestina“ v Praze Džamála Muhammada Džamála, který včera zahynul při výbuchu, tvrdí, že její otec se stal obětí atentátu.

„Informace o výbuchu bezpečnostního zařízení v trezoru je nepravdivá. Trezor byl v sídle palestinské ambasády užíván každodenně po 30 let. Je starý, ne moderní, a nemá žádné (moderní) zařízení,“ uvedla Rana al-Džamál (Rana al-Jamal) v rozhovoru pro palestinskoarabskou tiskovou agenturu Maan.

Pokračovat ve čtení “Dcera palestinského velvyslance v Praze tvrdí, že byl zavražděn” »

Palestinská správa - znak

znak Palestinské autonomie

Džamál Muhammad al-Džamál

Džamál Muhammad al-Džamál

Velvyslanec „Státu Palestina“ Džamál Muhamad al-Džamál (Jamal Mohamed al-Jamal, جمال الجمال) se narodil v roce 1957 v Bejrútu v rodině, která během izraelské Války za nezávislost odešla z Jaffy do Libanonu a žila poté v táboře Šatíla, kam libanonská vláda soustředila „palestinské uprchlíky.“

V roce 1975 se Džamál stal členem teroristického hnutí al-Fatáh, v jehož čele stál Jásir Arafát.

Pokračovat ve čtení “Kdo byl palestinský velvyslanec Džamál Muhammad Džamál?” »

nová ambasáda Palestinské správy

nová ambasáda Palestinské správy

V novostavbě v Internacionální ulici 12 v Praze – Suchdole, kam se právě stěhuje velvyslanectví „Státu Palestina“ v Praze, provedla Policie České republiky v reakci na výbuch, který včera zahubil velvyslance Džamála Muhamada Džamála, preventivní prohlídku. A výsledek je šokující.

Podle policejních informací, na které se odvolává časopis Respekt, našli policisté „samopaly a další ilegální zbraně,“ které by „vyzbrojily alespoň desetičlennou bojovou jednotku.“

Pokračovat ve čtení “Skandál! V palestinské ambasádě bylo nalezeno plno zbraní, Česko chce vysvětlení” »

Džamál Muhammad al-Džamál

Džamál Muhammad al-Džamál

Zatímco ještě včera pozdě večer se zdálo, že smrt velvyslance „Státu Palestina“ Džamála Muhammada al-Džamála je v podstatě vyřešena, dnes web iHNed přinesl informaci, která výbuch v jeho bytě staví do jiného světla.

Na dotaz iHNed totiž mluvčí ambasády Nábil al-Fahíl (Nabel El-Fahel) popřel včerejší prohlášení ministra zahraničí palestinské autonomie Rijáda Málíkího, že trezor, k jehož výbuchu došlo, byl dlouhá léta nepoužívaný.

Pokračovat ve čtení “iHNed: Se smrtí velvyslance „Palestiny“ v Praze je to jinak” »

Džamál Muhammad al-Džamál

Džamál Muhammad al-Džamál

Velvyslance tzv. „Státu Palestina“ v Praze Džamála Muhammada al-Džamála dnes krátce před polednem smrtelně zranil výbuch v jeho novém bytě. Za jeho smrt může některý z jeho předchůdců v čele úřadu.

Podle šetření Policie České republiky vybuchl nástražný systém, který byl umístěn uvnitř trezoru a aktivoval se po jeho otevření. Proč tam byl? Zkusíme uvěřit palestinskoarabské verzi.

Podle palestinskoarabské tiskové kanceláře Maan nedošlo k výbuchu bezprostředně, ale vražedný mechanismus byl nastaven tak, aby exploze nastala až po určité době, když se a-Džamál chystal v rámci inventury sepsat obsah trezoru a poslal svoji manželku pro psací potřeby, což jí zachránilo život.

Pokračovat ve čtení “Smrt velvyslance „Palestiny“ v Praze zavinil jeho předchůdce” »

Palestinská správa - znak

znak Palestinské autonomie i tzv. Státu Palestina

Džamál Muhammad al-Džamál

Džamál Muhammad al-Džamál

Aktualizováno v 17:00 SEČ.

Džamál Muhammad al-Džamál (Jamal Mohamad Jamal), 56letý velvyslanec tzv. „Státu Palestina“ v Praze, byl dnes krátce před polednem vážně zraněn výbuchem, k němuž došlo v jeho bytě v Internacionální ulici v Praze – Suchdole. V době exploze se v bytě měla nacházet i Džamálova rodina.

Pokračovat ve čtení “AKTUÁLNĚ: Velvyslance „Palestiny“ v Praze zabil výbuch” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2021
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv