… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
politické strany

Jákov Kac, předseda Národní jednoty

Jákov Kac, předseda Národní jednoty

Izraelská pravicová strana Národní jednota (Ichud Leumi) včera uvedla, že sjednocení stran Likud a Jisrael Bejtejnu (Izrael náš domov) by mohlo sjednocenou stranu připravit o podporu tradičních a náboženských Židů, kteří nesouhlasí s Liebermanovou „extrémně sekulární“ politikou. Jisrael Bejtejnu je národně zaměřená, ale některé části jejího politického programu, jako například civilní svatby, by nemusely být přijatelné pro většinu náboženských Židů.

Pokračovat ve čtení “Národní jednota: Likud se možná právě „rozvedl“ s náboženskými voliči” »

Zehava Galon

Zehava Galon

Předsedkyně krajně levicové strany Merec (Meretz), poslankyně Zehana Galon, včera prohlásila, že sjednocení Likudu a Jisrael Bejtejnu posílí nacionalistické křídlo – které označila za „fašismus.“

Pokračovat ve čtení “Vůdkyně izraelské krajní levice: „Bibermanova“ strana posiluje fašismus” »

Šely Jachimovič

Šely Jachimovič

Předsedkyně izraelské Strany práce, poslankyně Šely Jachimovič (Shelly Yechimovich), dala včera večer najevo své zděšení nad sjednocováním stran Likud a Jisrael Bejtejnu a takřka vyloučila možnost, že by po volbách vstoupila do koalice vedené takovou stranou.

Pokračovat ve čtení “Izraelská Strana práce zděšena sjednocenou „extrémně pravicovou, rasistickou“ stranou” »

Eli Jišaj

Eli Jišaj

Sefardská strana Šas má za to, že by mohla těžit ze sjednocení stran Likud a Jisrael Bejtejnu, protože náboženští voliči opustí Likud kvůli protináboženskému postoji Jisrael Bejtejnu. Uvedl to v rozhovoru pro izraelský Armádní rozhlas vysoký představitel Šasu Eli Jišaj (Eli Yishai).

Pokračovat ve čtení “Eli Jišaj: Sjednocení může pomoci Šas” »

Avigdor Lieberman a Binjamin Netanjahu

Avigdor Lieberman a Binjamin Netanjahu

Předseda izraelské vlády a strany Likud Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) a ministr zahraničí a předseda strany Jisrael Bejtejnu (Izrael náš domov) Avigdor Lieberman dnes večer na společné tiskové konferenci oznámili, že spojí své síly ve společné kandidátce svých politických stran.

Pokračovat ve čtení “Předvolební překvapení: Netanjahu a Lieberman oznámili sjednocení svých stran” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv