… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ráchelina hrobka (Kever Rachel)

220px-Rachel's_Tomb_1537

Hrobka Rachel na dřevorytu z roku 1537 , Wikipedia

Hrobka pramáti Ráchel ležící mezi Jeruzalémem a Betlémem na cestě do Hebronu, kde tato životem těžce zkoušená biblická manželka Jákoba zemřela, se dnes dopoledne stala místem, kde mladá dvacetiletá arabská teroristka pobodala a těžce zranila izraelskou vojačku. Ta byla v kritickém stavu odvezena do jeruzalémské nemocnice, podle lékařů je její stav stabilizován, ale je stále v ohrožení života. Rodina a přátelé prosí o modlitbu za Liron bat Chava.

Pokračovat ve čtení “Hrobka pramáti Ráchel: arabská teroristka pobodala izraelskou policistku” »

kamenem poškozené auto

kamenem poškozené auto

Arabové v Judeji a Samaří včera výrazně zintenzivnili házení kamení a další útoky proti Izraelcům, čímž dávají najevo svoji podporu teroristům v Gaze a odpor k protiteroristické Operaci Sloup oblakový. Je hlášeno mnoho případů výtržnictví a střelby.

Ve vesnici Chalcúl (Halhoul) poblíž Hebronu se Arab pokusil zaútočit na vojáka Izraelských obranných sil. Ten se bránil střelbou, útočníka zranil a ten následně na následky zranění zemřel. Arabové také stříleli na vojenské kontrolní stanoviště u Dženínu (Jenin). Nikdo nebyl zraněn, ale stanoviště bylo poškozeno.

Pokračovat ve čtení “Arabské nepokoje v Judeji a Samaří” »

Kever Rachel

Ráchelina hrobka

Desítky tisíc židovských věřících přijely v sobotu v noci k Ráchelině hrobce (Kever Rachel, קבר רחל) na výroční oslavu jejího života, která se koná vždy na výročí jejího úmrtí.

Od čtvrtečního večera do pátečního odpoledne komplex navštívilo okolo 13 tisíc lidí, v sobotu večer a v neděli pak další desetitisíce. Do nedělního večera se čekalo okolo 70 tisíc lidí.

Pokračovat ve čtení “Desítky tisíc lidí navštívily Ráchelinu hrobku (fotoesej, video)” »

reverend Najm Chúry

reverend Najm Chúry, První baptistická církev v Betlémě

Palestinská správa označila První baptistickou církev v Betlémě za nezákonnou s tím, že nadále už nebude uznávat její práva jako náboženské instituce.

Stalo se tak jen týden poté, kdy předseda autonomní palestinskoarabské vlády Salám Fajád (Salam Fayyad) na konferenci 600 evangelikálních křesťanů z celého světa prohlásil, že jeho vláda respektuje práva křesťanských menšin. Informuje web Algemeiner.

Pokračovat ve čtení “Algemeiner: Palestinská správy prohlásila baptistickou církev v Betlémě za nezákonnou” »

Jeskyně patriarchů v Hebronu

Jeskyně patriarchů v Hebronu

Palestinská správa chce, aby UNESCO prohlásilo Jeskyni patriarchů (Jeskyně Machpela, Me’arat ha-Machpela, מערת המכפלה) a Ráchelinu hrobku (Kever Rachel, קבר רחל) za předměty palestinskoarabského kulturního dědictví. Izrael je na svůj seznam kulturního dědictví nezařazuje.

Izraelský vládní výbor pod vedením předsedy vlády Binjamina Netanjahua (Binyamin Netanyahu) dnes ráno jedná o přidání dalších 10 míst na oficiální izraelský seznam míst kulturního dědictví. V Bibli popisována Jeskyně patriarchů a Ráchelina hrobka však mezi nimi nejsou.

Pokračovat ve čtení “Vzdává se Izrael míst židovského dědictví ve prospěch Palestinské správy?” »

Valné shromáždění Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) bude zítra hlasovat o žádosti Palestinské správy o přijetí za plnoprávného člena organizace. Oznámila to agentura AFP.

Hlasování se má konat v den, kdy ke shromáždění promluví ministr zahraničí palestinské autonomie Rijád al-Malki (Riyad al-Malki).

Palestinská správa požádala UNESCO o plnoprávné přijetí poté, kdy minulý měsíc podala v Radě bezpečnosti žádost o přijetí za plnoprávného člena OSN a uznání jako suverénní stát v hranicích příměří z roku 1949.

Pokračovat ve čtení “UNESCO bude zítra hlasovat o přijetí Palestinské správy” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv