… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ramalláh

JLynch v Ramallahu 12.10.2000sou výročí, na něž by někteří rádi zapoměli, zvláště pokud ničí falešný image Palestinců jako ubohých bezbranných obětí izraelské agrese a okupace, jak nazývají osvobození oblastí Judska a Samaří. Jedním takovým výročím je lynč Židů v Ramalláhu. Toto zvěrstvo spáchali Palestinci, kteří se neustále dožadují mezinárodní ochrany svých lidských práv. Otázka zní, mají takoví podlí vrazi vůbec nějaké lidská práva? Nezřekli se dobrovolně toho, že byli jako lidé stvořeni „k obrazu Božímu“?
Pokračovat ve čtení “Smutné výročí lynče v Ramalláhu” »

Lubomír Zaorálek a Rijád Malkí, Ramalláh, Palestinská správa, 6. 6. 2015

Lubomír Zaorálek a Rijád Malkí, Ramalláh, Palestinská správa, 6. 6. 2015

Jak jsme již informovali český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek včera a dnes navštívil území arabské autonomní Palestinské správy v Judeji, Samaří a Gaze. A některé jeho výroky stojí za pozornost.

Při návštěvě hlavního města autonomie Ramalláhu si prohlédl za přítomnosti ministra zahraničí autonomie Rijáda Malkího „zcela novou budovu ministerstva zahraničních věcí“.
Pokračovat ve čtení “Lubomíru Zaorálkovi by slušelo jednat přímo s teroristy Hamasu” »

1277720_1211053_porodniceMinistr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek v rámci své pracovní cesty do Izraele a na Palestinská autonomní území navštívil 5. listopadu 2014 město Betlém. V tamním palestinském táboře Aida se setkal s betlémskou starostkou Very Babounovou a zástupci organizace OSN pro pomoc palestinským uprchlíkům na Blízkém východě UNRWA.Ministr se pozastavil nad podmínkami, v kterých Palestinci v oblasti Aidy žijí, zejména pak nad nemožností najít si práci a zlepšit tak životní vyhlídky. „Je to velmi výbušné prostředí,“ řekl ministr v narážce na střety místních Palestinců a izraelských vojáků a zalitoval, že se situaci nezlepšuje. „Spíš se situace zhoršuje a to je důvod, proč je nutné se bavit s izraelskou a palestinskou stranou a snažit se upozorňovat na kroky, které všechno eskalují, a čelit tomu,“ dodal.

Pokračovat ve čtení “Ministr Zaorálek navštívil v Betlémě nemocnici, kam míří český dar” »

hamasholes4

Z olav 25 let existence Hamasu v roce 2012 foto Ahmed Jadallah / Reuters

Nový průzkum veřejného mínění mezi Palestinci ukázal velký nárůst podpory pro Hamas, většina respondentů míní, že Hamas porazil Izrael a rádi by tu samou věc viděli i na tzv. “Západním břehu”.
Podle údajů shromážděných mezi 26. a 30.srpnem organizací Palestinian Center for Policy and Survey Research (PSR) se sídlem v Ramallahu odpovědělo 79 procent palestinců oslovených v Gaze a na tzv. “Západním břehu”, že Hamas vyhrál válku proti Izraeli, oproti tomu pouhá 3% odpověděla, že vyhrál Izrael. Podobně velká většina věří, že za vypuknutí války je zodpovědný Izrael.
Pokračovat ve čtení “Hamas má značnou podporu u obyvatel Palestinské samosprávy” »

loga tiskové agentury Ma'an a televize al-Arabíja

loga tiskové agentury Ma’an a televize al-Arabíja

Skupina palestinskoarabských novinářů se včera shromáždila v Ramalláhu a zahájila petiční kampaň za znovuotevření kanceláří tiskové agentury Ma’an a televize al-Arabíja v Pásmu Gazy. Oznámila to agentura Ma’an.

Novináři protestují proti porušování článku 19 palestinského základního zákona, který zaručuje svobodu názoru, a článku 27, který povoluje v rámci svobody projevu komukoliv provozovat média.

Pokračovat ve čtení “Palestinští novináři protestují proti cenzuře v Pásmu Gazy” »

luach12. října 2000, 13. Tišri 5761, na počátku palestinské intifády, byli na palestinské policejní stanici v Ramalláhu brutálně lynčováni dva izraelští záložníci. Dva vojáci si spletli cestu a omylem dojeli do města na území palestinské autonomie, kde byli obklopeni davem. Nechovali se nijak agresivně a nekladli žádný odpor, když byli předvedeni na policejní stanici. Při následném pokusu davu do služebny vniknout ale palestinská autonomní policie dav dovnitř bez odporu vpustila a někteří policejní důstojníci se dokonce podíleli na mlácení, mrzačení, pálení a bodání Izraelců. Fotografie mladíka, mávajícího z okna policejní stanice zkrvavenýma rukama, se stala symbolem ničemné vlny teroru, která si vyžádala životy více než 1 000 Izraelců.
Pokračovat ve čtení “Dnešek v historii – 13. Tišri” »

Násilí v Kalandíi

Násilí v Kalandíi

Arabské zdroje uvedly, že dnes (pondělí 26.8.) byli v potyčce s příslušníky izraelské armády (IDF) v Kalandíi severně od Jeruzaléma zastřeleni tři Arabové a 19 dalších bylo zraněno.

Počáteční šetření IDF ukazuje, že příslušníci pohraniční policie  byli napadeni zápalnými bombami, kameny a lahvemi, a byli přinuceni k sebeobraně ostrou střelbou.

Mluvčí IDF řekl, že k incidentu došlo během noční akce bezpečnostních sil zaměřené na zatčení hledaného teroristy v Kalandíi. Zatýkání se zvrtlo v „extrémně násilné výtržnictví“, při kterém na IDF zaútočilo „několik stovek Arabů“.

Pokračovat ve čtení “3 mrtví Arabové při násilnostech v Kalandíi (+ video)” »

Chálid Mašál v Gaze

Chálid Mašál v Gaze

Předseda politbyra Hamasu Chálid Mašál (Khaled Mashaal, خالد مشعل) přicestoval v pátek poprvé do Gazy, kde davu vítajících sdělil, že doufá, že jeho příští návštěva bude do „Jeruzaléma, Ramalláhu a osvobozené Palestiny.“ Následně vysvětlil, že tím míní „Palestinu od řeky (Jordán) až k (Středozemnímu) moři.“ Informace přinesla palestinskoarabská tisková agentura Maan.

Mašál pro průchodu skrze egyptský hraniční přechod poklekl na zem a modlil se díkuvzdání, následně byl přivítán místními hamasniky v čele s premiérem vlády Hamasu v Gaze Ismajlem Haníjou (Ismail Haniyeh) i představiteli dalších palestinskoarabských politickoteroristických skupin.

Pokračovat ve čtení “Chálid Mašál v Gaze: Pro Izrael není místo, chceme „Palestinu od řeky až po moře“” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2021
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiv