… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Silvano Tomasi

syrský bojovníkSýrie. Rebelující islamisté tvrdí, že vláda v Damašku použila chemické zbraně a způsobila smrt 1200 civilistů včetně mnoha žen a dětí. Rebelové zveřejnili na internetu šokující záběry, které mají dokládat jejich tvrzení. Podle apoštolského nuncia v Sýrii, mons. Mario Zenariho začaly včera pro Damašek rozhodující chvíle. Hrozí totiž, že konflikt trvající již déle než dva roky, propukne ještě s větší intenzitou:

„Tyto záběry, kolující po internetu a v televizi, zasáhly celý svět. Pro mezinárodní společenství je to šok. Tady jsou již lidé znechucení a myslím si, že pro mezinárodní společenství je to poplašný signál: »Pomozte nám ukončit tuto válku. Jsme znechuceni a už nemůžeme dál. Takto nelze pokračovat.« Věřím, že toto volání Syřanů dojde sluchu u mezinárodního společenství, aby okamžitě našlo politické řešení této těžké krize.“ Říká mons. Zenari, nuncius v Damašku.

Pokračovat ve čtení “Mons. Tomasi: Kdo může mít prospěch z nelidského zločinu v Sýrii?” »

Damašek. Výbuch bomby ukryté v automobilu zabil včera v hlavním městě Sýrie nejméně 35 civilistů. K atentátu téhož typu došlo také v Homsu, kde zabil 40 lidí. Syrský deník Al-Watan informuje o útoku legální syrské armády proti teroristům, kteří by chtěli zavést chaos také v Damašku. Je to poprvé, co se teroristům podařilo provést atentát v hlavním městě. Na ostatním území Sýrie však k podobně tristním událostem dochází už druhý rok. Jen během soboty si útoky teroristů proti civilnímu obyvatelstvu vyžádaly 200 lidských životů. Apoštolský nuncius v Damašku však řekl, že situaci v Sýrii, která způsobila migraci statisíců obyvatel, hrozí zapomenutí.

Pokračovat ve čtení “Globální politické zájmy soupeří na Blízkém východě na úkor obyvatel Sýrie” »

New York. Na fóru Rady pro lidská práva OSN to připomněl vatikánský představitel, arcibiskup Silvano Tomasi. Jak řekl, v řadě oblastí světa stále častěji dochází k útokům na představitele minoritních náboženských komunit a jejich místa kultu. Tak je jim v praxi upírána náboženská svoboda, kterou obvykle garantuje právo, uvedl pozorovatel Svatého stolce.

Pokračovat ve čtení “Ze 100 lidí zavražděných kvůli víře je 75 křesťanů” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv