… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Strana spravedlnosti a rozvoje (Turecko)

Vůdce Turecka Recep Tayyip Erdoğan

Vůdce Turecka Recep Tayyip Erdoğan, 23. 7. 2016

Původní přesvědčení, že v Turecku proběhl neúspěšný pokus o vojenský státní převrat, bere za své. Vojenská operetka – při níž zahynulo 270 lidí, včetně 24 povstalců – byla jen preludiem k totálnímu převzetí moci stávajícím prezidentem Erdoganem, tento převrat má zdrcující úspěch a stále ještě probíhá. Jaké bude Turecko za rok či za dva dnes můžeme jen hádat, ale přebírání moci stranou jediného muže je srovnatelné s leninským bolševickým převzetím moci v Rusku v roce 1917, hitlerovským nacistickým nástupem k moci v Německu v roce 1933 či gottwaldovským komunistickým převratem v Československu v roce 1948.

Pokračovat ve čtení “Islamistický převrat v Turecku: Děsivá čísla a to je teprve začátek…” »

Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aktualizováno ve 23:30 SEČ.

Turecký premiér Recep Tayyip Erdoğan obvinil Izrael, že stojí za vojenským převratem, který 3. července sesadil egyptského prezident Muhmada Mursího (Mohammed Morsi).

„Kdo je za tím? Izrael. Máme důkazy,“ sdělil premiér členům své islamistické Strany spravedlnosti a rozvoje (AKP), uvádějí turecké weby. Žádné důkazy nicméně Turek nepředložil ani nesdělil.

Pokračovat ve čtení “Turecký premiér obvinil Izrael, že stojí za převratem v Egyptě (+ video)” »

Ilker Basbug

generál Ilker Basbug

Turecký soud v Silivri nedaleko Istanbulu včera odsoudil k tvrdým trestům skoro 300 vysoce postavených vojáků a dalších významných osobností, které uznal vinné z podílu na přípravě převratu, který měl svrhnout vládu premiéra Recepa Tayyipa Erdoğana z islamistické Strany spravedlnosti a rozvoje (AKP).

Pokračovat ve čtení “MONSTRPROCES V TURECKU! Doživotí, desítky let vězení! Tvrdé tresty pro generály i novináře a spisovatele” »

Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Egyptské úřady zrušily plánovanou návštěvu tureckého premiéra Recepa Tayyipa Erdoğana v Gaze. Návštěva, původně plánovaná po několik měsíců, byla opakovaně odkládána kvůli nepokojům v Egyptě, ale minulý týden Káhora Erdogana informovala, že návštěvu zcela ruší.

Informaci přinesly včera egyptské weby. Turecká strana ji nepotvrdila, nicméně v minulosti Turci uváděli, že termín návštěvy nebyl oficiálně stanoven.

Pokračovat ve čtení “Islamisté se zlobí: Egypt zrušil návštěvu islamistického tureckého premiéra v Gaze” »

Recep Tayyip Erdogan

Recep Tayyip Erdoğan

Turecký premiér Recep Tayyip Erdogan označil syrský režim prezidenta Bašára al-Assada (Bashar al-Assad) za „teroristický stát“, který provádí masakry vlastního lidu.

Erdogan toto prohlášení učinil včera na tiskové konferenci po jednání jeho Strany spravedlnosti a rozvoje (AKP) v Ankaře. „Sýrie není pro nás není obyčejnou zemí. Nemáme ten luxus zůstat lhostejní k tomu, co se tam děje,“ citovala jeho slova AFP.

Pokračovat ve čtení “Turecký premíér: Sýrie je teroristický stát” »

ISLÁMÁBÁD – Mohou se muslimské vlády vymanit mocným armádám svých zemí a vytvořit civilní správu srovnatelnou se stavem v liberálních demokraciích? Aktuálně jde o prvořadou otázku v zemích tak nesourodých, jako je Egypt, Pákistán a Turecko.

Pokračovat ve čtení “Demilitarizace muslimské politiky” »

EAST LANSING, MICHIGAN – Turecko se v uplynulých několika týdnech stalo hlavním protagonistou společné politiky Západu, arabských zemí a Turecka, jejímž cílem je přinutit prezidenta Bašára Asada k předání moci v Sýrii. Pro tureckou politiku to znamená velký obrat, poněvadž vláda premiéra Recepa Tayyipa Erdoğana se v posledních dvou letech velmi snažila pěstovat se sousední Sýrií, s níž má Turecko dlouhou pozemní hranici, dobré vztahy.

Pokračovat ve čtení “Turecká politika vyvažování vztahů” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv