… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
technologie

český premiér Bohuslav Sobotka a izraelský premiér Benjamin Netanjahu, Jeruzalém, Izrael, 22. 5. 2016

český premiér Bohuslav Sobotka a izraelský premiér Benjamin Netanjahu, Jeruzalém, Izrael, 22. 5. 2016

4. mezivládní konzultace jsou odrazem silné základny dlouhodobé spolupráce a oboustranného zájmu o prohlubování strategického partnerství mezi oběma zeměmi. Obě vlády potvrzují svůj důraz na posílení klíčových oblastí spolupráce a oceňují mimořádnou úroveň vzájemných vazeb vycházejících z přátelství a důvěry. Obě strany vysoce hodnotí úroveň a intenzitu dvoustranného dialogu probíhajícího pravidelně a na nejvyšší možné úrovni.

Obě strany rovněž oceňují vzrůstající trend spolupráce v nových oblastech, například kybernetické bezpečnosti, vědě, technologiích a inovacích. Vlády obou zemí proto zdůrazňují svůj záměr dále podporovat zlepšování dosavadní spolupráce a podtrhují svůj záměr rozšířit společnou spolupráci do nových oblastí.

Pokračovat ve čtení “Společné prohlášení Česko-izraelské mezivládní konzultace” »

chaikProf. Chosam Chaik (Hossam Haick, חוסאם חאיק) z Technion (Izraelský inštitút technológie) a jeho projekt SniffPhoner – inovatívna technológia pre rýchle a neinvazívne lekárske vyšetrenie – bol vybraný pre ocenenie „Nominent Trust 100“ 2015, zoznam, ktorý obsahuje 100 digitálnych inovácií, ktoré mali najväčší efekt na spoločnosť v roku 2015. Tento je zoznam ocenení pre jednotlivcov a spoločnosti zaoberajúce sa digitálnymi technológiami, ktoré prispievaju spoločnosti. V predošlých rokoch tento zoznam, ktorý zastrešuje najdôležitejšie digitálne vývoje zo sociálneho hľadiska, obsahoval Google, Bitcoin, Addex a Coursera.

ShiffPhone systém je v súčastnosti vyvíjaný tímom pod vedením prof. Chaika, člena fakulty chemického inžinierstva a Russell Berrie nanotechnického inštitútu v Technione. Táto technológia je prepojená s mobilným zariadením, ktorá sa zameriava na rýchlu diagnostiku rakoviny a iných ochorení. Pracuje na základe testovania vydýchu subjektu. Tento systém, ktorý je jednoduchý na ovládanie nebude obmedzovať užívateľa. Je vybavený sadou senzorov, ktoré prečítajú informácie z výdychu.

Pokračovat ve čtení “Prof. Chaik na listine „Nominent Trust 100“ 2015” »

Izraelské obranné sílyNováčci, povoláváni k základní vojenské službě v Izraelských obranných silách, dostanou nové „chytré“ identifikační doklady, jimiž bude možné platit jízdné v autobusech a ve vlacích. Informaci přineslo páteční vydání webu Jisrael HaJom (Yisrael Hayom, Izrael dnes).

Vojáci v současnosti jezdí autobusy a vlaky zdarma, pokud nastupují v uniformě s vojenskou identifikací. Armáda doufá, že změnou, kdy bude platit za uskutečněné jízdy namísto paušální platby za dopravu, ušetří významnou sumu peněz.

Pokračovat ve čtení “Izraelští vojáci dostanou „chytré“ identifikační průkazy, aby armáda ušetřila” »

Obama v Izraeli 2013 (logo)Prezident USA Barack Obama dostává při příležitosti státní návštěvy Izraele od izraelského premiéra Benjamina Netanjahua originální dárek – speciální zlatem potažený nanočip, obsahují zápis Deklaraci nezávislosti USA a Deklaraci nezávislosti Státu Izrael.

Pokračovat ve čtení “Izrael má pro Obamu unikátní dárek” »

SnoringUObtěžuje v noci Vaše chrápání partnerku či partnera? Hrozí Vám dokonce odstěhováním ze společné ložnice? Pořiďte si izraelskou aplikaci pro iPhone či jiný tablet nebo zařízení s Androidem, která chrápání zaznamená pro léčebné využití.

Aplikaci Quit Snoring (dříve Snoring U) můžete získat za 2 dolary, tedy přibližně 40 českých korun. Před usnutím je pak třeba nechat mobil nebo tablet u postele a ten během noci zaznamenává všechny zvuky a funguje jako domácí spánková laboratoř. Dokáže rozlišit chrápání, sípání a kašlání a skutečně zaznamenat zvuky chrápání během celé noci. Program lze nastavit tak, aby na chrápání upozornil vibracemi nebo vybraným zvukem.

Pokračovat ve čtení “Chrápete? Aplikace pro chytrý mobil pomůže” »

Technion – Izraelský technologický institut  zahájil nový studijní program, jehož cílem je integrovat ultraortoxní studenty ješiv do pracovního procesu v rámci technologických programů.

Tento projekt je určen studentům ješiv, kteří celou svojí energii a intelektuální potenciál věnují výlučně studiu Tóry a nyní se mohou zabývat i obory jako je matematika a exaktní vědy.

Pokračovat ve čtení “Nový program Technionu integruje ultraortodoxní studenty ješiv” »

Izrael urychluje vývoje palubních obranných systémů pro civilní letadla. Reaguje tak na obavu, že se teroristům z Gazy podařilo získat během nedávné války v Libyi protiletadlové rakety. Informaci přinesla agentura Associated Press.

Pokračovat ve čtení “Teroristé z Gazy mohou plánovat sestřelení civilního letadla (+ video)” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv