… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
The Telegraph

Ve čtvrtečním vydání deníku Jisrael Hajom (15/11/2012) uvádí ve svém článku Danny Brenner s odvoláním na zahraniční informační agentury zajímavá fakta. Několik hodin před likvidací (14/11/2012) teroristy „náčelníka generálního štábu“ Hamásu Ahmeda Džabarího v Gaze, navštívili předseda vlády Benjamin Netanyahu spolu s ministrem obrany Ehudem Barakem izraelsko-syrskou hranici na Golanech. Zde se jim dostalo od vysokých důstojníků IDF podrobného vysvětlení o situaci. Den před jejich návštěvou, tedy 13. listopadu, se objevila v této oblasti nová znepokojující skutečnost. Podle informací  britského listu The Telegraph nejméně 200 syrských vzbouřenců proti Asadovu režimu obsadilo vesnice Bir Adžam a Baríka, které se nacházejí v demilitarizovaném pásmu na syrské straně při hranici s Izraelem. Tito vzbouřenci se podle britského listu, který se odvolává na zdroj z izraelské vojenské rozvědky, netají svou nenávistí k Izraeli. Jedná se o členy radikální salafistické organizace, kteří si říkají „Golanští orli“. Je známo, že členy této organizace jsou příslušníci El Kaidy, kteří přišli do Sýrie z Iráku. „Golanští orli“ se netají tím, že až skoncují s Asadovým režimem, zahájí bojové akce proti Izraeli. Pramen z Izraelské vojenské rozvědky dodal, že to, co se odehrává na Golanech,  je podobné situaci v Libanonu a na Sinaji. Také tam slabá vláda není schopná ovládat určitá území patřící pod její jurisdikci a tím se tato území automaticky dostávají pod vládu různých teroristických skupin, které je používají jako nástupní prostor pro útoky proti Izraeli.

Ehud Barak

Ehud Barak

Izraelský ministr obrany Ehud Barak včera v rozhovoru pro britský The Telegraph prohlásil, že Izrael byl v létě krok od útoku na Írán, ale rozhodnutí o úderu bylo odloženo poté, kdy Írán více než třetinu svého obohaceného uranu přesměroval k civilnímu využití.

Bez tohoto íránského rozhodnutí by ke konfrontaci takřka jistě došlo ještě před prezidentskými volbami v USA, které se konají příští týden, ale i tak byl „okamžik pravdy“ odložen jen o osm až deset měsíců, uvedl Barak.

Pokračovat ve čtení “Ehud Barak: Izrael byl v létě krok od útoku na Írán” »

Svobodná syrská armáda

Svobodná syrská armáda

Na jihovýchodě Turecka u hranic se Sýrii se formují ozbrojené síly syrské opozice, které mají být nasazeny k boji proti současné vládě syrského prezidenta Bašára Assada (Bashar Assad). Tzv. Svobodná syrská armáda (الجيش السوري الحر‎) se skládá z dezertérů ze syrské armády a má podporu tureckého vlády. Informaci přinesl ve čtvrtek britský The Daily Telegraph.

‚15,000 strong‘ army gathers to take on Syria – celý článek na webu The Daily Telegraph (anglicky)

Pokračovat ve čtení “The Daily Telegraph: V Turecku vzniká armáda k boji proti syrské vládě” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv