… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
tramvaj v Jeruzalémě

tramMým úmyslem není udělat bilanci minulého roku ale pouze zaznamenat na několik řádků úvahu o posledních událostech zde u nás v Jisroeli (Izraeli). Byl jsem požádán abych napsal jak se zde v Jerušolajimu táhneme šalinó, toto téma je u nás velice bouřlivé protože my obyvatelé města bojujeme za zrušení linky které se nehodí do úzkých ulic města a způsobujeme dopravní zácpy které i zdvojnásobují dobu cesty. Proto, když uvidíte že konečně místo přecpaného prostředku jak bývalo zvykem přijede vůz poloprázdný a v některých čtvrtích projíždějící zcela prázdný zdálo by se že občanská uvědomělost přivedla konečně obyvatele města k bojkotu nenáviděného prostředku. Skutečnost je ale jiná na bojkot tu nyní nikdo nemá čas, nicméně poté co se dav muslimských spoluobčanů z nepochopitelného důvodu vrhl na tramvajové zastávky a projíždějící vozy při kterémžto opakovaném útoku bylo vše zničené včetně vedení či přeřezaných kolejnic na četné žádosti právě muslimských obyvatel se linka vrátila na celou trasu ale důvěra židovských cestujících se nenavrátila, nejsou to již jen sporadické pokusy pobodání v dopravním prostředku ke kterým několikrát došlo. Pokračovat ve čtení “Tichá intifáda aneb šalina v Jeruzalémě” »

img66803Reakce na vraždu arabského mladíka v Jeruzalémě během posledních dnů byly směřovány na vše Izraelské. Jednou z obětí se stala i jeruzalémská tramvaj. Z videa pořízeného z jedoucího vojenského vozidla je patrné, že násilí se obrátilo proti stanicím tramvaje, proti kolejím a dalšímu technickému vybavení. K poškozením došlo v severovýchodním Jeruzalémě v důsledku vandalství obyvatel, kteří v těchto čtvrtích žijí. A právě pro ně to bude mít rozsáhlé ekonomické důsledky. Tři zlikvidované stanice se budou opravovat po dobu nejméně  3 měsíců. Stanice v Shuafat, Beit Hanina byly zcela zničeny. Pro židovskou čtvrt Pisgat Zeev přerušení tramvajové dopravy bude mít také nepříjemné důsledky. Stanice autobusů zůstaly funkčí. Na poničených zastávkách jsou nastříkané nápisy Smrt Židům, Smrt Izraeli a „Price tag“ – cenovka který je symbolem pravicových akcí  proti Arabům, ale tentokrát si jej Arabové vypůjčili.

Pokračovat ve čtení “Jeruzalémská tramvaj obětí arabského hněvu + video” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv