… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
UNHCR (Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky)

PillayOrganizace spojených národů (OSN) vznikla po druhé světové válce, v říjnu 1945 a nahradila předválečnou Společnost národů, která selhala jako garant mezinárodního míru a záštity základních lidských práv. Mnozí při vzniku OSN vkládali do nové mezinárodní organizace velké naděje s tím, že se OSN vyvaruje chyb své předchůdkyně a bude mít na paměti memento nacistických válečných zločinů a zločinů proti lidskosti, spáchaných zvláště během nedávno skončené druhé světové války. Země světa vzhlížely k OSN jako k nejvyššímu arbitru nových mezinárodních konfliktů, které na sebe nenechaly dlouho čekat. Svět se začal polarizovat na „Východ“ a „Západ“ – začala studená válka. OSN bude příští rok slavit sedmdesáté výročí své existence, což je jistě čas k bilancování její činnosti. Ne, nechci a nebudu přísným kritikem této organizace. Za 70 let se jí a přidruženým mezinárodním organizacím podařilo mnoho významných humanitárníich, vzdělávacích a zdravotních projektů, které pomohly stovkám milionů lidí, zvláště v zemích třetího světa. Pokračovat ve čtení “Dvojí metr komisařky pro lidská práva OSN Navanethem Pillayové” »

Libanon. Více než 300 tisíc syrských křesťanů opustilo nejenom svá města a vesnice zničené válkou, nýbrž také uprchlické tábory OSN. Agentuře AsiaNews tento údaj poskytl regionální ředitel Papežské humanitární a pastorační nadace pro Blízký východ (Catholic Near East Welfare Association, Cnewa).

Pokračovat ve čtení “Syrští uprchlíci registrováni pouze jako členové opozice” »

UNHCRPočet uprchlíků ze Sýrie, který před nedávnem překročil hranici 1 milionu, by se mohl do konce roku zdvoj nebo ztrojnásobit, pokud se nepodaří nalézt řešení konfliktu v zemi. Prohlásil to včera Vysoký komisař OSN pro uprchlíky António Guterres.

Pokračovat ve čtení “Počet uprchlíků ze Sýrie je hrozivý a mohl by se tento rok ještě zdvojnásobit nebo ztrojnásobit” »

syrské uprchlice

syrské ženy, některé nesoucí děti, překračují hranici z jižní Sýrie do Jordánska

OSN dnes varovala, že počet uprchlíků ze Sýrie již dosáhl 1 milionu. Další minimálně 2 miliony lidí jsou uprchlíky uvnitř země, kterou mohutné bombardování ze strany vládních sil a údery opozičních povstalců postupně zcela ničí.

Povstání proti prezidentu Bašáru Assadovi vypuklo před 2 roky v reakci na brutální potlačení mírumilovných protivládních demonstrací. Boje mezi povstalci, mezi nimiž mají stále silnější a silnější slovo islamisté, a vládními silami stály život již více než 70 tisíc lidí.

Pokračovat ve čtení “Ze Sýrie již uprchl milion lidí, další miliony jsou uprchlíky uvnitř země” »

Bašár Assad a Asma Assad

Bašár Assad a Asma Assad

Přestože v Sýrii zuří krvavá občanská válka, která si podle odhadů vyžádala už životy více než 60 tisíc lidí, a vládní síly jsou pod trvalým a zvolna úspěšným tlakem povstalců, prezident Bašár Assad má přinejmenším jeden důvod k radosti – jeho manželka Asma Assad (أسماء الأسد) čeká čtvrté dítě.

Informaci přinesl včera libanonský web Al-Akhbar s odvoláním na nejmenovaného návštěvníka Sýrie, který s Asadem jednal.

Pokračovat ve čtení “Al-Akhbar: Manželka syrského prezidenta Asma Assad je těhotná” »

uprchlíci v táboře Za'atari

uprchlíci v táboře Za’atari

Jordánští představitelé předevčírem na tiskové konferenci sdělili, že Jordánsko potřebuje 700 milionů dolarů (přibližně 14 miliard českých korun), aby mohlo i nadále hostit uprchlíky, kteří do země proudí ze Sýrie.

„Náklady, které má Jordánsko s pokračování příjímání našich syrských bratří… jsou takřka 700 milionů dolarů a týkají se více než 240.000 obyvatel a uprchlíků v táboře Za’atari a mimo něj,“ sdělil v sobotu jordánský ministr plánování a mezinárodní spolupráce Džaafar Hassan (Ja’afar Hassan) novinářům na společné tiskové konferenci s Agenturou pro pomoc uprchlíkům Rady pro lidská práva OSN (UNHCR). Minulý týden přicházelo každodenně do země okolo 5 tisíc Syřanů, uvedl.

Pokračovat ve čtení “Jordánsko: Náklady na uprchlíky ze Sýrie 700 milionů dolarů” »

UNHCRJordánsko začíná být zahlceno přílivem Syřanů, prchajících před narůstající občanskou válkou v jejich zemi.

Počet uprchlíků, kteří překročili jižní hranici do hášimovského království dosáhl podle Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) za poslední měsíc 14,5 tisíce.

Pokračovat ve čtení “Uprchlíci ze Sýrie zaplavují Jordánsko” »

UNHCRVysoký diplomatický zdroj dnes sdělil, že izraelské ministerstvo zahraničí rozhodlo o přerušení vztahů s Radou OSN pro lidská práva (UNHCR). Jedná se o reakci na rozhodnutí orgánu OSN zřídit vyšetřovací komisi, zabývající se výstavbou izraelských obcí v Judeji a Samaří.

Pokračovat ve čtení “Izrael se rozhodl přerušit vztahy s UNHCR” »

Stálá mise České republiky při OSN v New YorkuRada OSN pro lidská práva, jejímž členem je až do roku 2014 také Česká republika, včera přijala sérii pěti protiizraelských rezolucí a také rezoluci o stavu lidských práv v Íránu.

V 47členném orgánu se proti jednostrannému odsuzování Izraele postavily pouze USA. Česká republika z pěti protiizraelských rezolucí dvě podpořila a ve třech případech se hlasování zdržela.

Pokračovat ve čtení “Česko podpořilo v OSN některé protiizraelské rezoluce, vyšetřovací misi odmítlo” »

UNHCRRada OSN pro lidská práva (UNHCR) přijala včera pět rezolucí, které odsuzují Izrael. Jedna z nich vytváří mohutnou „vyšetřovací misi“, která má vyšetřit údajná izraelská porušení práva ve vztahu k židovskému osídlení v Judeji a Samaří. Pro hlasovalo 36 států, 1 stát (USA) byl proti a 10 se hlasování zdrželo.

Pokračovat ve čtení “UNHCR vytváří novou vyšetřovací misi pro „osídlení“, Izrael ji bude ignorovat” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv