… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Victoria Nuland

John Kerry

John Kerry

Ministr zahraničí USA John Kerry se silně zasazuje za poslání pomoci ve výši takřka 700 milionů dolarů (přibližně 14 miliard českých korun) Palestinské správě, a to navzdory velkým rozpočtovým škrtům a vášnivé debatě o tom, na co mají být stávající peníze využity.

„Ministr velmi silně cítí, že nyní je správný čas dát Palestinské správě tuto podporu,“ uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Victoria Nuland.

Pokračovat ve čtení “John Kerry bojuje za 700 milionů dolarů pro Palestinskou správu” »

Maale Adumim, E1

Maale Adumim a na pozadí oblast E1, kde se mají stavět bytové domy

Čtyři členské státy Evropské unie, které jsou současně členy Rady bezpečnosti OSN, včera silně odsoudily Izrael kvůli jeho plánovaného výstavbě bytů v Jeruzalémě.

Prohlášení Velké Británie, Francie, Německa a Portugalska konstatuje, že čtveřice je „mimořádně znepokojena a silně nesouhlasí“ s izraelskými stavebními plány. „Oznámení Izraele o zrychlení výstavby osad vysílá negativní poselství a podkopává vír v jeho ochotu jednat,“ uvádí dále.

Pokračovat ve čtení “Evropští členové Rady bezpečnosti OSN odsoudili Izrael” »

Jeruzalém

Developeři se tento týden dozvěděli, že musí zmenšit dlouho plánovaný bytový projekt v jeruzalémské čtvrti Ramat Šlomo (Ramat Shlomo) o 100 bytových jednotek – a poté přepracovaný plán znovu předložit ke „konečnému schválení.“

Mluvčí izraelského ministerstva vnitra Efrat Orbach včera agentuře AFP sdělila, že plánovací výbor ministerstva rozhodl, že žádost o povolení výstavby 1.600 nových bytů musí být redukována na 1.500.

Rozhodnutí o změně projektu je reakcí na veřejné slyšení, při němž výbor vyslechl výhrady veřejnosti. Než se skutečně začne stavět, musí plán projít ještě řadou dalších schvalovacích fází.

Pokračovat ve čtení “Mírný pokrok v plánu výstavby bytů v Ramat Šlomo Jeruzalémě, Arabové jsou ale hysteričtí” »

ulice v Gilo

Jeruzalémský magistrát dal včera zelenou výstavbě 130 bytů ve čtvrti Gilo. Bytové jednotky se budou nacházet ve 12patrovém věžákovém bloku, sdělil agentuře AFP městský radní Pepe Alalu.

Rada města také povolila výstavbu turistického centra v Davidově městě, arabskými obyvateli nazývaným Silvan. Vůdce Silvanského výboru na obranu palestinské země a domů Fakhri Abú Diáb izraelské pobočce agentury Reuters sdělil, že Izrael „se snaží změnit demografickou realitu palestinské čtvrti.“

Pokračovat ve čtení “Jeruzalém schválil výstavbu 130 bytů ve čtvrti Gilo” »

„Palestina“ v UNESCO

USA v reakci na přijetí „Palestiny“ jako nového členského státu UNESCO oznámily, že s okamžitou platností přerušují financování této organizace OSN. Svoji podporu organizaci zváží Kanada. Izrael varuje, že by mohl vztahy s UNESCEM přerušit.

Mluvčí ministerstva zahraničí USA Victoria Nulad včera oznámila, že americká vláda nemá jinou možnost, než dodržet zákon, a nepřevede proto tento měsíc UNESCU60 milionů dolarů. Léta platný zákon zakazuje podporu Spojených států jakékoliv součásti OSN, která akceptuje členství Organizace pro osvobození Palestiny nebo „Palestiny“ na úrovni členského státu.

Pokračovat ve čtení “USA přerušují financování UNESCO, Kanada zvažuje další spolupráci, Izrael hrozí jejím přerušením” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2021
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv