… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
ženy

il-vlajka Současná zaměstnankyně ministerstva zahraničí Einat Schlein byla jmenována na post velvyslance v Jordánsku, mezi dalšími jedenácti jmenovanými vládou.

Izrael v neděli oznámil jména dvanácti nově jmenovaných do pozic, které vyžadují souhlas vlády, je mezi nimi i první žena na postu velvyslance Izraele v arabské zemi. Einat Schlein, zaměstnaná posledních 22 let na ministerstvu zahraniční, je uvedena na seznamu jako nový velvyslanec Izraele pro sousední Jordánsko, s nímž USA a případně i Izrael těsně spolupracují v postupu proti hrozbě ze strany militantů ISIS z Iráku a Sýrie.
Pokračovat ve čtení “Izrael vyšle do úřadu velvyslance v arabských zemích poprvé ženu.” »

izraelské děti

izraelské děti (ilustrační foto)

Kneset včera v plénu ve druhém a třetím čtení schválil Ženský pracovní zákon, který rozšiřuje ochranu žen, které procházejí umělým oplodněním, před propuštěním ze zaměstnání. Zákon předložila poslankyně Orit Struk ze strany Bajit Jehudi (Židovský domov) spolu s několika dalšími kolegy.

Dosavadní právní úprava chránila ženy před propuštění ze zaměstnání kvůli nepřítomnosti na pracovišti, pokud podstupovaly léčbu spojenou s umělým oplodněním maximálně v případě dvou porodů za život. Novela rozšiřuje ochranu na dva porody v pracovním poměru u jednoho zaměstnavatele.

Pokračovat ve čtení “Izrael rozšířil ochranu žen, podstupujících umělé oplodnění” »

Vždy, když se objeví nějaké nové obvinění židů, mnozí si myslí, že nic obskurnějšího už nemůže přijít. V minulosti to bylo o zvířatech, které slouží Mosadu a podobně. Nyní přišla Palestinská autonomní správa s něčím opravdu pikantním. Podle studie, kterou připravila Palestinská autonomní správa totiž znuděné židovské paničky sexuálně obtěžují palestinské muže, kteří pracují v Izraeli. To je skutečně nová „top informace“, která překračuje všechno co bylo dosud řečeno anebo publikováno.  

Pokračovat ve čtení “Nové, zcela nevídané obvinění židovek” »

premiér Binjamin Netanjahu při návštěvě útulku pro týrané ženy

premiér Binjamin Netanjahu při návštěvě útulku pro týrané ženy

Výbor pro práci, sociální věci a zdravotnictví izraelského Knesetu dnes schválil konečnou verzi zákona, který přiznává „aklimatizační sociální dávku“ ženám, které zůstanou v útulku pro týrané ženy. O návrhu zákona bude nyní v druhém a třetím čtení hlasovat plénum Knesetu, přičemž lze očekávat, že zákon bude přijat těsně předtím, než se s ohledem na plánované předčasné volby parlament sám rozpustí.

Pokračovat ve čtení “Kneset schvaluje zákon ve prospěch týraných žen” »

těžební vrt ve Středomoří

těžební vrt ve Středomoří

Izraelské ženské skupiny, některé radikálně levicové, vydaly včera prohlášení, odsuzující společnosti hledající ropu a zemní plyn za to, že pojmenovávají své těžební prostory ženskými jmény.

Finanční portál Globes informuje, že „rozhořčení“ vyvolal výběr jména „Sarah 1“ pro nový vrt, který následuje po neúspěšné těžbě ve vrtu „Mira“, kde vznikly zúčastněným společnostem velké finanční ztráty.

„Je nám líto, že ti, kdo vytvořily názvy Mira a Sarah si představovaly ženy, když přemýšlely o místech vrtů,“ prohlásilo osm ženských skupin ve společném prohlášení. „Je nám líto, že je překvapíme – ale naše jména a těla nejsou k vrtání a jména jako tato jsou přesně to, co zesiluje vnímání ženy jako předmětu pronikání a vrtání.“

Pokračovat ve čtení “Ženské skupiny protestují proti „sexistickým“ názvům ropných a plynových vrtů” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2021
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv