… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

hranice s Egyptem

Egyptské ministerstvo zahraničí má v úmyslu během několika dní otevřít v Gaze „vyslanectví“ nebo styčný úřad. Uvedla to tisková agentura Quds Net s odvoláním na vysoké egyptské představitele, kteří sdělili, že rozhodnutí bylo přijato po intenzivních konzultacích v rámci egyptského ministerstva zahraničí.

Příští týden se mají v Káhiře sejít delegace Hamasu a Fatáhu k jednání o sestavení nové vlády Palestinské správy.

مصر تقرر فتح سفارتها في غزة خلال أيام – článek na webu Quds Net News Agency (arabsky)

Rozhodnutí otevřít v Gaze „vyslanectví“ má usnadnit práci egyptské delegace, která má do Gazy přijet během několika dní a která má dohlížet nad prací, udělanou komisemi Palestinské správy, které vznikly na základě káhirské dohody Fatáhu a Hamasu. Dohlížet má i nad dalšími aspekty realizace dohody.

Quds Net citoval „obeznámené egyptské zdroje“, které uvedly, že brzo na „palestinské území“ dorazí náměstek ředitele egyptské Všeobecné zpravodajské služby (جهاز المخابرات العامة, Gihaz al-Mukhabarat al-Amma) Mohamed Ibrahim, aby dohlížel a pomáhal s realizací dohody Fatáhu a Hamasu.

4 reakce na Egypt otevře v Gaze „vyslanectví“

 • gugi napsal:

  Žádný egyptský politik snad nebude tak šílený, aby Gazu anektoval. Jakýmkoliv úletem imbecilů v Gaze by pak byl následně Egypt zatažen do neodvratného konfliktu s Izraelem.
  Nejlépe Gazu vybagrovat směrem do moře, aby tak vznikl příjemný rekreační záliv stejného tvaru. 🙂
  Pochopitelně až odtamtud odejde Gilad Šalit.

  • Emet napsal:

   Myslim, ze se mylite, politik jedna podle volicu, volici zapomeli, co je valka a po „revoluci“ se citi byt silni. Konflikt je pouze otazkou casu. Pak doufam tu Gazu uz vybagrujem a ukoncime dlouhy nesmyslny konflikt 🙁

  • Scooolie napsal:

   Všechny války, který Egypt vedl po roce 1948 proti Izraeli byly stejně vedené jen s tím cílem, aby si Izrael vzal Gazu 😉 Egypt se tak mazaně zbavil Gazy plné šílených Filištínů a od roku 1967 se egyptský establishment v soukromí směje Izraelcům, jak je Egypťané doběhli… Přes všechny válečné ztráty se to Egyptu bohatě vyplatilo.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2011
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv