… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

V rámci Izraelských obranných sil se vyčleňuje skupina profesionálů, kteří budou bojovat s hrozbou internetového terorismu. Podle tiskové zprávy Úřadu předsedy vlády vznikla pracovní skupina, jejímž úkolem je vytvořit kybernetické obranné síly.

Vláda doufá, že se podaří rozšířit izraelský záběr na poli kybernetické obrany a tím zvýšit prestiž země jako globálního centra znalostí v této oblasti.

Součástí plán je pětiletý rozpočet zahrnující investice do akademického výzkumu a vývoje, vytvoření počítačového centra na některé z izraelských univerzit, akademických center špičkového výzkumu (academic centers of excellence), do pobídek pro izraelské intelektuály, aby se vrátili ze zahraničí domů, do zvýšení počtu studentů a modernizace univerzitních výzkumných infrastruktur.

Vzniknou také pobídky pro podnikatelský sektor se zvláštním důrazem na pokročilé technologie (hi-tech), včetně odstranění vývozních omezení v oblasti kybernetického vývoje a zvýšení pomoci vývoje kybernetických technologií soukromým sektorem.

Podle oznámení na facebookové stránce Úřadu předsedy vlády doporučil zvláštní tým Vysokého výboru pro vědu a technologie, aby vznikla pracovní skupina.

Doporučení přichází po řadě kybernetických útoků, spáchaných cizími zeměmi a teroristickými elementy v různých oblastech světa. Mezi příklady, zmíněnými v oznámení, je přerušení dodávky elektřiny v Brazílii, útoky na banky v Estonsku a narušení voleb v Barmě (Maynmaru).

V Izraeli byla v roce 2008 jedním z takových útoků vyřazena z provozu internetová stránka centrální Banky Izraele (Bank of Israel). Loni v červnu zaútočili hackeři na řadu dalších izraelských webů – včetně stránky magistrátu Tel Avivu-Jaffy – v reakci na smrt tureckých teroristických aktivistů na palubě lodi Mavi Marmara, která se 31. května pokusila provézt bez kontroly náklad do teroristy ovládaného Pásma Gazy a došlo ke střetu s Izraelskými obrannými silami.

(IsraelNationalNews.com)

mbs


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Israel to Create Cyber Defense Force.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2011
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv