… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

následek dopadu rakety Grad (ilustrační foto)

následek dopadu rakety Grad (ilustrační foto)

Obyvatelé jihu Izraele zažili další bezesnou noc. Teroristé z Pásma Gazy na obce v Izraeli vystřelili nejméně 19 min a raket. Dva Izraelci byli zraněni, z toho jedno dítě.

Krátce po půlnoci byly vystřeleny 3 rakety typu Grad na Beer Ševu (Be’er Sheva). Protiraketový systém Železná kupole 2 ze střel zneškodnil. Třetí dopadla do otevřené krajiny na okraji města. Nikdo nebyl zraněn.

Ve stejnou dobu zazněl „Rudý poplach“ také v Ofakim a tamní obyvatelé se museli odebrat do krytů.

Hodinu předtím bylo střepy skla zraněno 9měsíční dítě, když raketa Grad přímo zasáhla blízké osobní auto. Dítě bylo převezeno do nemocnice Barzilai v Aškelonu (Ashkelon) a mělo by být propuštěno během dneška.

Další člověk byl přibližně v tutéž dobu zraněn střepinou při výbuch rakety v oblasti Regionální rady Hof Aškelon. Nejméně desítka dalších raket a min vybuchla v otevřené krajině u Ofakim, Netivot, Aškelonu, Beer Ševy a dalších oblastech západního Negevu.

Krátce před 2. hodinou v noci se rozezněly poplachové sirény v obcích Meitar, Lehavim a beduínském městě Rahat. Krátce poté byly z Gazy vystřeleny 3 rakety na Beer Ševu. Jednu zlikvidovala Železná kupole, další dopadly do otevřené krajiny. Nikdo nebyl zraněn.

Po 3. hodině v noci byly vystřeleny 2 rakety Kasám na město Sderot. Jedna dopadla na silnici a poškodila ji. Druhá vybuchla v otevřené krajině. Nikdo nebyl zraněn.

Před 5:30 se rozezněly poplachové sirény v oblasti Aškelonu, ale není jasné, zda do oblasti dopadly rakety.

V těchto oblastech byly s ohledem na bezpečnostní situaci na poslední chvíli zrušeny všechny veřejné a letní akce. V obcích u hranic s Gazou bylo obyvatelům nařízeno odebrat se do krytů. Již během dne dostali pokyn, aby se zdržovali do 15 sekund od nejbližšího bezpečného místa.

Izraelští piloti v noci na dnešek eliminovali operativce Islámského džihádu, který se snažil odpálit raketu na Izrael. Operativec měl být velitelem jednotky odpalovačů raket v Gaze.

Na hranici s Egyptem je izraelská armáda ve stavu nejvyšší pohotovosti kvůli konkrétnímu varování, že Islámský džihád chystá další přeshraniční útok. Náčelník generálního štábu Izraelských obranných sil generálporučík Beny Ganc (Benny Gantz) včera oznámil, že kvůli novým hrozbám již Izrael egyptskou hranici nepovažuje za „mírovou hranici.“

V důsledku teroristických operacích podél hranice s Egyptem na silnici č. 12 severně od Ejlatu (Eilat) minulý týden 8 Izraelců zemřelo a 40 dalších bylo zraněno.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku 2 Wounded, 21 Rockets and Mortars Fired at Southern Israel.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2011
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv