… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Po té, kdy se ozvaly hlasy, že dojde k bojkotu produktů firmy Nivea, pokud tato kosmetická firma neuvede také izraelské internetové stránky na svém portálu, kde má stránku určenou Palestině, firma tento omyl opravila.

Celý problém vznikl, když izraelsko-americká herečka a modelka Becky Griffin navštívila internetové stránky kosmetického gigantu Nivea a nemohla najít Izrael jako svoji lokaci. Byla nicméně velmi překvapena objevem, že přestože jako volba neexistuje Izrael, je možné zvolit Palestinskou autoritu.

Rozhořčená Griffin napsala ředitelství kosmetické firmy dopis, který také publikovala na svých facebookových stránkách a na stránkách Nivey.

Griffitová napsala: „nepodporuji rasizmus a ani proti-izraelskou propagandu, ale byla jsem velmi překvapená, zjištěním, že moje země Izrael je pro vás dost dobrá na to, abyste tu prodávali svoje výrobky, ale není dost dobrá na to, aby současně byla zařazena do zbytku světa, protože když jsem se pokusila zvolit moji zemi, nebylo to možné. Izrael je země, kterou uznává OSN jako zemi, a přesto na vašich internetových stránkách neexistuje, zatímco Palestinská autonomie není jako stát uznaná OSN, ale na Vašich stránkách existuje jako stát.“

Griffit řekla, že nerozumí tomu, proč se někdo rozhodl vymazat Izrael z mapy světa a pokračovala, že jí to připomíná způsoby z historie nacistického Německa anebo snad Íránu, který chce vymazat Izrael z mapy. Jde snad o to vyjít vstříc teroristickým uskupení jako je Hamas v Gaze, Hizballah v Libanovu anebo IHH v Turecku? Anebo se jedná o čistě marketingový cíl – je přece víc zákazníků arabských, než židovských.

Griffinová prohlásila: „Nebudu kupovat vaše produkty a postarám se o to, aby mě následovali i jiní.“

„Nemohu uvěřit tomu, že takový dopis musím psát v roce 2011, firma Nivea by se měla stydět a celá záležitost by se neměla přejít mlčením.“

„Mnozí Izraelci mě podpořili a slíbili distribuovat tuto informaci“ dodala herečka.

Uživatelé, kteří teď zvolí Izrael jako svou lokalitu, jsou již přesměrování na stránky – které jsou však „under construction“ .

Pozn. red. Nivea je součástí koncernu patřící rodině Herz z Německa, která vlastní mimo jiné také řetězec Tchibo, který na svých stránkách v hebrejštině inzeroval již před rokem zájem o vstup na izraelský trh. Možná tedy, že pro Niveu, která slaví 100 let svého trvání, zůstalo ono tradiční „Juden nach Palästina“ z třicátých let, a proto snad opomněli připravit stránky také pro Izrael.

hm


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Cosmetics Company Launches Israeli Site After Boycott Calls.

2 reakce na Kosmetická firma Biersdorf po hrozbě bojkotem založila izraelské internetové stránky

  • Hana Mayer napsal:

    Měli se zeptat Rihanny, která je jednou z tváří Nivey, ta by jim řekla, že Izrael existuje, navštívila ho a setkala se dokonce s prezidentem Shimonem Peresem .

  • gugi napsal:

    Niveu nepoužívám a distancuji se od ní. Je mi z duše protivná odjakživa, ale nevěděl jsem proč. Teď už to vím s jistotou. 😉
    „Ať se do západního Německa propadnu“, jestli budu někdy používat Niveu! Ostatně kde je vůbec to Německo? Není to něco mezi Branibory a Ardenami? A nelezou tam na jihu nějací švábi? 🙂
    BTW: Jednou z tváří našeho Eretzu je Ri-Hana Mayer, kterou tímto zdravím a na dálku jí mávám. 🙂

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2011
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv